آخرین جزئیات حادثه آسایشگاه پاکدشت اعلام شد

سخنگوی اورژانس کشور، آخرین جزئیات مسمومیت غذایی در آسایشگاه معلولین پدر بزرگ پاکدشت را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکدشتی ها، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور گفت: در ساعت ۲۰:۱۰ دقیقه یکشنبه ۳۰ آذر ماه مرکز اورژانس پاکدشت از مسمومیت غذایی تعدادی از معلولین در آسایشگاه نگهداری از معلولان “پدر بزرگ” مطلع شد و بلافاصله نیروهای امدادی – درمانی عازم محل شدند.

pedar-bozorg-225175

وی افزود: متاسفانه قبل از رسیدن اورژانس، سه مرد متولد سال های ۳۷، ۳۶ و ۴۵ جان خود را از دست می دهند و ۲۷ نفر بقیه به بیمارستان زعیم پاکدشت منتقل شده و سرم تراپی و دارو درمانی شده و پس از آن مرخص می شوند.

خالدی اظهار داشت: اجساد ۳ فوتی این آسایشگاه، به پزشکی قانونی منتقل شده و علت فوت باید از سوی پزشکی قانونی اعلام شود.

خالدی ادامه داد: یک تن از مصدومان که پس از ترخیص از بیمارستان و انتقال به آسایشگاه دوباره علائم گوارشی مسمومیت وی عود کرده بود توسط تکنسین های اورژانس پاکدشت به بیمارستان لقمان تهران منتقل شد و هم اکنون نیز در این مرکز درمانی تحت مراقبتهای پزشکی است.

سرپرست مرکز هدایت عملیات و بحران اورژانس کشور درباره علت و زمان بروز این مسمومیت گفت: علت و زمان اولیه بروز این مسمومیت مشخص نیست اما آخرین وعده‌ غذایی که معلولان آسایشگاه استفاده کرده‌اند، سوپ جو بوده است و نمونه‌ برداری از غذای آسایشگاه انجام و به آزمایشگاه وزارت بهداشت ارسال شده ولی هنوز پاسخی دریافت نشده است.

سخنگوی اورژانس تصریح کرد: سئوال اساسی که برای ما در این زمینه وجود دارد این است که کارکنان آسایشگاه هم از این غذا استفاده کرده‌اند اما هیچ مشکلی ندارند و تنها معلولان دچار مسمومیت شده‌اند.

این مقام مسئول در اورژانس کشور اضافه کرد: وضعیت حضور پزشک در این آسایشگاه به گونه‌ای است که در نوبت‌های صبح و عصر دو پرستار مقیم وجود دارد و فقط هر روز صبح یک پزشک عمومی بعد از معاینه کلی معلولان، آسایشگاه را ترک می‌کند.

سخنگوی اورژانس کشور در مورد علت این مسمومیت گفت: موضوع از دو جنبه پلیسی و بهداشتی در حال پیگیری است که ما از جنبه بهداشتی می‌توانیم بگویم که غذایی که این ۳۰ نفر مصرف کرده‌اند نمونه ‌برداری و به آزمایشگاه وزارت بهداشت و پزشکی قانونی ارسال شده است تا مشخص شود که علت مرگ آنها مسموم بودن غذاها بوده و یا اینکه این غذاها حاوی میکروب خاصی بوده است.

لازم بذکر است آسایشگاه معلولان ذهنی «پدربزرگ» شهرستان پاکدشت توسط بخش خصوصی و تحت‌ نظر سازمان بهزیستی اداره می شود.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه

  1. عاطفه پاسخ

    پاکدشت چند روزه خیلی خبرساز شده.
    خدا رحمتشون کنه و انشاالله بقیه هم حالشون خوب بشه