پلارک :

آغاز انتقال موکب‌های ایرانی به عراق

رئیس ستاد بازسازی عتبات گفت: انتقال موکب‌های ایرانی به عراق برای پذیرایی از زائران اربعین آغاز شد.

انتقال موکب‌های ایرانی به عراق آغاز شد/ اسکان 150 هزار زائر در شهرهای سامرا و کاظمینبه گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ :حسن پلارک در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آغاز انتقال موکب‌های ایرانی به عراق گفت: تاکنون تجهیزات موکب‌های بیش از ۱۰۰ گروه برای پذیرایی از زائران اباعبدلله‌الحسین(ع) در ایام اربعین به کشور عراق منتقل شده است.
وی در ادامه افزود: موکب‌های ایرانی در شهرهای مرزی، سامرا، نجف، کاظمین، کربلا و در طول مسیر پیاده‌روی از ۲۵ محرم (۶ آبان) تا ۲۵ صفر به مدت یک ماه مستقر هستند.
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به اینکه سال گذشته فضای اسکان برای ۳۰۰ هزار زائر فراهم کردیم، افزود: امسال هدف‌گذاری برای خدمات‌رسانی به ۷۰۰ هزار زائر تدارک دیده شده ولی ما تلاش می‌کنیم فضایی برای اسکان بیش از ۹۰۰ هزار زائر را مهیا کنیم.
پلارک یادآور شد: امسال همچنین در مرزهای خروجی موکب‌هایی برای خدمت‌رسانی به زائران در نظر گرفته شده است اما بخش اعظم موکب‌های مستقر برای زائران در طول مسیر پیاده‌روی، کربلا و نجف خواهد بود ضمن اینکه پوشش ۱۵۰ هزار نفری زائران را در شهرهای سامرا و کاظمین تدارک دیده‌ایم.
رئیس کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت های مردمی ستاد مرکزی اربعین در پایان گفت: حساب ۱۰۴۰ بانک‌های ملی، ملت و پست بانک و همچنین سامانه *۷۸۰*۱۰۴۰# برای کسانی که قصد دارند در خدمت‌رسانی به زائران اربعین مشارکت کنند در نظر گرفته شده ضمن اینکه اگر در استان‌ها استانداران شماره‌ای را به این منظور اعلام کردند، می‌توانند از طریق آن کمک‌های خود را در اختیار ما بگذارند.
انتهای پیام/ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.