آغاز طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه رمضان/ قیمت اقلام اساسی اعلام شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت پاکدشت از آغاز طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه رمضان خبر داد و قیمت اقلام اساسی، گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، شکر و نان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، مهدی میرمحمدی، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت پاکدشت در گفت‌وگو با «پاکدشتی ها» اظهار داشت: طرح تشدید نظارت و پایش بازار، ویژه ایام ماه مبارک رمضان در راستای اعمال سیاست‌های تنظیم بازار و به منظور نظارت دقیق بر کالاها، خدمات و کنترل قیمت‌ها از ۲۵خرداد لغایت ۳۰ تیر ماه انجام می شود.

mirmohammadi12

وی با اشاره به افزایش تقاضای مردم برای محصولات غذایی عنوان کرد: طی این ایام اقلام پر مصرف شامل شیر، پنیر، کره، خامه، گوشت مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ، نان، برنج، روغن، قند و شکر، میوه، خرما، زولبیا و بامیه و سبزیجات از جمله کالاهای اولویت دار در طرح تشدید نظارت و پایش بازار خواهد بود.

میرمحمدی افزود: نظارت ها توسط ۸ تیم ویژه با همکاری فرمانداری، اداره اماکن نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی، تعزیرات، اتاق اصناف، شهرداری ها و اتحادیه های مربوطه صورت می گیرد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت پاکدشت ادامه داد: ماهیانه ۲۷۰۰ تن آرد برای ۳۵۰ نانوایی شهرستان تامین می شود و بنابر دستورالعمل هیئت وزیران به منظور افزایش کیفیت نان، ۲۰ درصد از نانوایی های شهرستان پاکدشت آزاد پز اعلام شده است.

وی ابراز داشت: موارد کنترلی در نانوایی ها شامل استفاده مناسب از آرد، عدم استفاده از افزودنی های غیرمجاز نظیر جوش شیرین، رعایت قیمت مصوب و وزن چانه برای ۸۰ درصد واحدهای نانوایی با سهمیه آرد دولتی است.

این مقام مسئول درباره قیمت های کنونی نان های مختلف در واحدهای دولتی گفت: نان تافتون با وزن ۲۸۰ گرم به قیمت ۳۲۵ تومان، نان لواش با وزن ۱۷۰ گرم به قیمت ۲۰۰ تومان، نان بربری با وزن ۶۰۰ گرم به قیمت ۶۰۰ تومان و نان سنگگ با وزن ۶۵۰ گرم به قیمت ۷۰۰ تومان عرضه می شود.

وی اظهار کرد: موضوع تنظیم بازار و تامین مایحتاج از وزارت صنعت، معدن و تجارت، منتزع و به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است و زین پس اداره صنعت، معدن و تجارت نقش توزیع و نظارت را بر عهده دارد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت پاکدشت خاطر نشان کرد: طی مکاتبات با شرکت غله و بازرگانی استان تهران و جهاد کشاورزی که نقش تامین و قیمت گذاری کالاها را بر عهده دارد؛ اقلام جذب شده شامل گوشت مرغ ۵۱۰۰ تومان، برنج طارم ۷۱۰۰ تومان، برنج هاشمی ۶۵۰۰ تومان، گوشت منجمد خارجی شامل سردست، ران و…از ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان، برنج اوروگوئه و آرژانتینی ۲۲۵۰ تومان و شکر ۲۱۰۰ تومان با قیمت های درب کارخانه خواهد بود که بدیهی است با توجه به هزینه های جانبی، افزایش حداقلی در این قیمت ها رخ می دهد.

میرمحمدی با بیان عدم افزایش قیمت ها، بیان داشت: امسال بر حسب دستور معاون اول رییس جمهور در ارتباط با عدم افزایش قیمت کالاها و خدمات، افزایش قیمتی نخواهیم داشت و همان قیمت های سال گذشته موجود در نرخنامه ها، جنبه اجرایی دارد و بایستی رعایت شود.

وی درباره نمایشگاه ضیافت گفت: با توجه به اینکه اختلاف قیمتی بین کالاهای دولتی و بازار وجود ندارد و همچنین عدم استقبال مردم از این نمایشگاه طی سال های گذشته، امسال، نمایشگاه طرح ضیافت نخواهیم داشت.

میرمحمدی با تاکید بر اهمیت نظارت های مردمی در پایش بازار عنوان کرد: بهترین بازرسان بازار خود مردم هستند و با توجه دقیق مردم نسبت به هرگونه تخلف و کم کاری، شاهد کاهش حجم قابل توجه ای از تخلفات صنفی خواهیم بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: شهروندان می توانند در اجرای طرح نظارتی در ماه مبارک رمضان، گزارش های خود را برای رسیدگی به تخلفات از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه

  1. عادل پاسخ

    خدا کنه افزایش حداقلی با شیب ملایم باشه