آماده‌سازی حرم امام(ره) برای سه‌ ساله‌های حسینی

دریادلان بسیجی استان تهران و جمعی از عاشقان آل‌الله ، با شور و شوق تمام توان خود را جهت آماده‌سازی حرم امام خمینی(ره) برای برگزاری همایش سه ساله‌های حسینی به کار گرفتند.

به گزارش پاکدشت۲۴ به نقل از  تهران نیوز ،  شامگاه جمعه دریادلان بسیجی استان تهران و جمعی از عاشقان آل‌الله با شور و شوق تمام توان خود را جهت آماده‌سازی حرم امام خمینی(ره) برای برگزاری همایش سه ساله‌های حسینی به کار گرفتند.

دومین همایش بین المللی سه ساله‌های حسینی به یاد شهادت غریبان و مظلومانه دختر سه ساله سرور و سالار شهیدان در دشت کربلا مصادف با پنجم صفر با حضور پرشور زنان و دختران خردسال ایران در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

زهرا امینی پیش از این با اشاره به اهداف، برنامه‌ها و جزئیات همایش سه ساله‌های حسینی اظهار داشت: همزمان با شهادت حضرت رقیه(س) در پنجم آبان ماه همایش سه ساله‌های حسینی در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

وی گفت: طی چند سال اخیر نواحی استان تهران در شهرستان‌ها همایش سه ساله‌های حسینی را برگزار می‌کنند اما این دومین سال برگزاری ملی این همایش به‌صورت متمرکز در حرم مطهر امام خمینی(ره)، توسط هیئت رزمندگان و بسیج جامعه زنان است.

رئیس بسیج جامعه زنان استان تهران ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش نهادینه سازی فرهنگ اهل‌بیت(ع) در بین نونهالان است و برنامه‌های این همایش برای رنج سنی نونهالان است و اجرای این برنامه از قبیل تئاتر، سخنرانی، مداحی و … توسط خود کودکان صورت می‌گیرد تا کودکان بتوانند از این برنامه استفاده لازم را داشته باشند.

وی عنوان کرد: الگوسازی برای این کودکان از اهداف مهم این برنامه است و حضور حضرت رقیه(س) در واقعه عاشورا و صحرای کربلا نوعی فرهنگ بود و به همین خاطر ما از کودکان شهدای مدافع حرم نیز در این همایش دعوت کرده‌ایم تا به نوعی از فرهنگ حضور حضرت رقیه در کربلا و شهادت امام حسین(ع) درس بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

امینی گفت: این همایش برای ۲۰ هزار نفر برنامه‌ریزی شده است که ۱۲ هزار نفر از کودکان در مهدهای قرآنی و پیش دبستانی از سوی بسیج جامعه زنان و ۸ هزار نفر از سوی بهزیستی در این همایش حضور دارند که البته از این تعداد ۵ هزار نفر مادران این نونهالان هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: کلیه نواحی استان تهران به جز شهرستان‌های ملارد و فیروزکوه در این همایش ما را یاری می کنند و این دو شهرستان نیز به دلیل بُعد مسافتی در این همایش حضور ندارند اما در شهرستان خود همایش سه ساله‌های حسینی را برگزار می‌کند.

رئیس بسیج جامعه زنان استان تهران در پایان تصریح کرد: این تجمع که در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، علاوه بر همایش سه ساله‌های حسینی می‌خواهیم کودکان با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شوند.

همایش سه‌ ساله‌های حسینی پنجم آبان ماه از ساعت ۹ آغاز و در ساعت ۱۱:۳۰ پایان می‌یابد. این برنامه ملی، مذهبی شامل مراسم معنوی مداحی،سخنرانی و عزاداری به یاد دختر سه ساله حضرت اباعبدالله حسین(ع) است.

حضرت رقیه(س) دختر سه ساله امام حسین(ع) بود که پس از تحمل مصائب واقعه کربلا و اسارت، پنجم صفر سال ۶۱ هجری قمری در شام به شهادت رسید، این همایش در سال‌های اخیر با هدف اشاعه‌ فرهنگ عفاف و حجاب و الگوبرداری از حضرت رقیه(س) و به ویژه پایبندی دختران خردسال به حجاب برگزار می‌شود.

انتهای متن/ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.