اتصال ۲۰ واحد صنعتی در شهرستان پاکدشت به سیستم پایش آنلاین هوا

مدیرکل محیط زیست استان تهران از اتصال ۲۰ واحد صنعتی به سیستم پایش لحظه ای آنلاین هوا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، طی مراسمی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران سیستم پایش لحظه ای خروجی هوای شرکت آسفالت صبح روشن در شهرستان پاکدشت افتتاح شد.

IMG02073746

در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت ۲۹ دی ماه روز هوای پاک برگزار شد؛ محمد هادی حیدر زاده اظهار داشت: یکی از تکالیف مهمی که هم بخش خصوصی و هم بنگاههای اقتصادی بر عهده دارند موضوع انجام صحیح تعهدات اجتماعی در قبال جامعه است.

وی با اشاره به اینکه رتبه بندی های دستگاهها، صنایع و بنگاه های اقتصادی صرفا بر اساس میزان کمی و کیفی تولیدات نمی باشد، افزود: امروزه علاوه بر کیفیت و کمیت تولیدات ، تعهدی که بنگاههای اقتصادی به جامعه دارند یکی از الزامات و ملاکهای رتبه بندی آنهاست.

وی افزود: در جوامع توسعه یافته و در حال توسعه در حال حاضر ملاک اخلاق مداری، رعایت و حفاظت محیط زیست است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه اساسا بنگاه های فاقد تعهد اجتماعی اصلی ترین حذف شدگان بازارهای جهانی هستند تصریح کرد: در تعهدات اجتماعی مهمترین پارامتر بحث محیط زیست و سلامت مردم است.

حیدرزاده در ادامه تصریح کرد: موضوع دیگر که دارای اهمیت ویژه ای می باشد بهسازی معابر دسترسی به معادن و بحث عدم استفاده از سوخت مازوت در کارخانجات تولید آسفالت است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در شهرستان پاکدشت تاکنون ۲۰ واحد در حوزه خروجی هوا به سیستم پایش مجهز شده اند خاطرنشان کرد، ما در فاز اول به دنبال این هستیم که کارخانه تولید آسفالت جدیدی در سطح استان ایجاد نگردد و مجموعه های محلی فقط ساماندهی گردند.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا از واحدهایی که به تعهدات اجتماعی خود بطور دقیق و شفاف عمل می نمایند حمایت معنوی خواهد شد و قطعا با واحدهایی که به تکالیف خود در جهت نصب سیستم پایش لحظه ای برابر قانون عمل ننمایند برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.