نمایندگی ولی فقیه درسپاه استان تهران ابراز کرد:

انقلابی شدن مهم نیست ولی انقلابی ماندن مهمتر است

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسپاه سید الشهداء (ع) استان تهران حجت الاسلام والمسلمین نظری ، در جمع اقشاری از مردم لازمه ی پشتیبانی از ولایت را انقلابی بودن دانستند .

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ، مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه سید الشهداء  استان تهران حجت الاسلام والمسلمین نظری ، امام جمعه شهرستان پاکدشت  حجت الاسلام والمسلمین لزومی ، فرمانده سپاه ناحیه پاکدشت سرهنگ دوم پاسدار موسی پور در جمعی از اقشار مردم  در هشتمین روز محرم ۹۵ برگزار شد.

در هشتمین روز ماه محرم  در حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) حجت الاسلام و المسلمین نظری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسپاه سید الشهداء استان تهران  ضمن عرض تسلیت به مناسبت  ایام شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) ، مطالبی را ایراد نمود .

وی بیان داشت : بنای درست انجام هر کاری خوب شروع کردن و خوب تمام کردن آن است که همان عاقبت به خیری است . بعضی زندگی را خوب شروع می کنند اما بر اثر مرور زمان بد تمام می شود و خواهش های نفسانی انسان را از حق دور می کند و آخرت را فراموش می کند .

بعضی از صحابه جان خود را در رکاب پیامبر (ص) گذاشتند مثل زبیر ، از کسانی که امیرالمومنین (ع) خانه نشین شد ، گفت تا حق را به علی برنگردانم شمشیرم را زمین نخواهم گذاشت و در شب دفن فاطمه (س) از هفت نفر بود اما در کنار طلحه جنگ جمل را در مقابل امیرالمومنین راه انداخت و در رمقابل امام (ع) قرار گرفت .

 

حجت الاسلام والمسلمین نظری ، اذعان داشت : در همین انقلاب هم همینطور اشخاصی بودند که خوب شروع کردند . آقایی که در هواپیما و در کنار امام (ره) قرار گرفته ، بعنوان شخص انقلابی و بعد در تلویزیون می آید و عذرخواهی می کند از امام (ره) که با عده ای برای انفجار بیت امام آنها را همراهی کرد .

وی یادآور شد : انقلابی شدن مهم نیست ولی انقلابی ماندن مهم است .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت سید الشهداء استان تهران ضمن بیان اینکه : در کربلا عمر سعد هم قرآن تلاوت می کرد اما درگیر دنیاگرایی و … بود ، عنوان داشتند که حتی امام (ع) وی را نصیحت کردند و فرمودند : من دنیای شما را تامین می کنم و نهایتا امام او را نفرین کردند و پایان جهنمی پیدا کرد و مورد لعن قرار دارد .

وی در پایان به این نکته اشاره می کند که چرا انسان به اینجا می رسدو علل را چنین بر می شمارد :

۱-گناه پشت گناه

۲-پر کردن شکمها از حرام

۳-اذیت کردن مردم مخصوصا پدر و مادر

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ،هر ساله در دهه اول محرم به همت امام جمعه محترم پاکدشت و حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) به مناسبت شهادت اباعبدالله الحسین (ع) ، مراسم سخنرانی و عزاداری برگزار می شود .

 

این مراسم همه ساله در دهه اول محرم  با قرائت زیارت عاشورا و روضه خوانی و مرثیه سرایی شروع شده و در ادامه سخنرانان مدعوکشوری ، استانی و یا شهرستانی، مطالبی را در خصوص واقعه عاشورا و بصیرت سیاسی روز  بیا ن می کنند و در انتها سفره ی احسان برپا می باشد .

انتهای پیام / ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.