انقلاب ما راحت به دست نیامده است

به مناسبت سی و هشتمین سالگرد ایام الله دهه مبارک فجر گلباران و غبار روبی مزار شهدا در گلزار های شهدای شهرستان پاکدشت برگزارشد .

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پاکدشت ۲۴ : گلباران و غبار روبی مزار شهدا درشهرستان پاکدشت با حضور امام جمعه شهرستان پاکدشت حجت الاسلام والمسلمین لزومی ، فرماندار پاکدشت  مهندس صادقی ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پاکدشت سرهنگ دوم پاسدار سعید موسی پور ، نماینده مردم شهرستان پاکدشت در مجلس شورای اسلامی محمد قمی ، خانواده معظم شهدا و جمعی از بسیجیان و همچنین اقشار مختلف مردم در گلزار شهدای ده امام برگزارشد .

این مراسم پس از تلاوت قرآن  و همچنین سرود ملی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین لزومی آغاز شد .

امام جمعه شهرستان پاکدشت ضمن گرامیداشت این ایام یاد و خاطره شهدای انقلاب ، ۸سال دفاع مقدس ، شهدای مدافع حرم ، شهدای آتش نشان را زنده نگاه داشت و در خصوص آتش نشانان افزود: آتش نشانانی  که در حادثه ساختمان پلاسکو به شهادت رسیدند همانند دیگر شهدا با ایثار و ازجانگذشتگی جان مردم را نجات دادند و این جای قدرانی دارد .

وی درادامه با اشاره به انقلاب افزود : انقلاب ما راحت به دست نیامده است امام خمینی (ره) ،علماءو مردم دراین راه سختی های بسیاری کشیده و جوانان زیادی به شهادت رسیدند تا این انقلاب شکل بگیرد .

حجت الاسلام والمسلمین لزومی درادامه اذعان داشت : این انقلاب تا به امروز با رشادت ها ، فداکاری ها ، ایثارگری های ملت متدین وولایتی مان حفظ شده و دراین راه مردان و زنان بسیاری به درج رفیع شهادت رسیدند .

وی درادامه افزود : این ملت برای پیروزی انقلاب سختی ها کشیدند ولی باید گفت برای حفظ آن هم سختی های زیادی را متحمل شده اند، شهدایی که امروز برسرمزار آنها ایستاده ایم در راه حفظ این انقلاب و نظام جان خود را فدا کرده اند و ما باید راه آنان را ادامه دهیم .

امام جمعه شهرستان پاکدشت در خصوص شهدای مدافع حرم نیز اظهارداشت : شهدای مدافع حرم که در حفاظت از حرم حضرت زینب (س) جان خود را فدا میکنند نیز نیاز به قدردانی دارد و در روز جمعه ۲ تن از این شهدا پس از نماز جمعه تشییع خواهند شد .

درادامه مسئولین ، خانواده معظم شهدا ، بسیجیان و اقشار مختلف مردم ضمن غبار روبی و عطر افشانی ، مزارشهدا را گلباران کردندو بار دیگر با آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدا تجدید میثاق کردند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.