بازگشایی کتابخانه سیار پاکدشت+ تصاویر

یار مهربان تنها یک کتابخانه نیست و رسالتی بیش از خدمات کتابخانه ای داشته و آماده همکاری با سازمانهای مختلف در راستای ارائه خدمات اگاهی رسانی در تمامی زمینه ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی‌ها، کتابخانه سیار پاکدشت با عنوان یارمهربان که بر اساس مصوبه شورای فرهنگی عمومی در سال ۱۳۸۶ به عنوان اولین کتابخانه سیار نهادی کل کشور راه اندازی شده بود، با چهره ای متفاوت همراه با خدماتی به روزتر و منابعی غنی تر با حضور مسئولان شهرستان در روستای گلزار بالا بازگشایی مجدد شد.

«خدیجه مرادی» گفت: برای بازسازی و نوسازی کتابخانه سیار به عنوان تنها ابزار فرهنگی روستاهای شهرستان، بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شد.

IMG_20151122_114723 (1)

وی اظهار کرد: جهت رفاه حال بیشتر روستاییان عزیز کلیه تجهیزات درونی اتوبوس که فرسوده شده بود، تعویض گردید. سیستم سرمایشی و گرمایشی که به عنوان یکی از مشکل اصلی این ابزار فرهنگی بود کاملاً مرتفع شد و نزدیک به ۲ هزار منبع جدید هم به منایع کتابخانه ای اضافه شد. لباس فرم کتابدار نیز برای کتابداران فعال کتابخانه یار مهربان تهیه شد.
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت افزود: یار مهربان تنها یک کتابخانه نیست و رسالتی بیش از خدمات کتابخانه ای داشته و آماده همکاری با سازمانهای مختلف در راستای ارائه خدمات اگاهی رسانی در تمامی زمینه ها است.

fgx86

IMG_20151122_114718

وی همه اهالی فرهنگ و افرادی که دغدغه رشد فرهنگی در روستاها را دارند دعوت به همکاری در تمامی زمینه ها با اداره کتابخانه های عمومی و کتابخانه یارمهربان شهرستان نمود.

منوچهر برزگر که طی این سالها عموی کتابدار بچه های روستا و مسئول کتابخانه یار مهربان است در این مراسم گفت: این کتابخانه دارای ۱۴۰۰ عضو فعال و یکی از پر مراجعه ترین کتابخانهها در سطح شهرستان پاکدشت و فعالترین کتابخانه سیار در کل کشور است و با ۱۱ هزار جلد کتاب هر روز در دو روستای شهرستان پاکدشت حاضر می شود و در طول هفته مجموعاً به دوازده روستا در شیفت صبح خدمت رسانی می نماید و در صورت تخصیص اعتبار آمادگی آن را داریم که در شیفت عصر نیز در سایر روستای محروم حضور یافته و به امانت کتاب و برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی مبادرت ورزیم.

IMG_20151120_215012(1)

IMG_20151120_215016(1) (1)

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.