با برگزاری عاشورای حسینی در ماداگاسکار؛

با نام مریم ، مسلمان شد

عزاداری روز عاشورای حسینی با شکوه و معنویت خاصی در مسجد و مرکز فرهنگی امام رضا علیه السلام در «آنتاناناریوو » کشور ماداگاسکار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ به نقل از تهران نیوز ، به نقل از ایسنا در این مسجد روز عاشورا چهار سخنران به زبان‌های مالگاسی، فارسی و فرانسه به موضوع عاشورا و وظایف امروز شیعیان پرداختند و در خاتمه سینه زنی و مرثیه‌خوانی شد.

در انتهای این مراسم  خانمی به اسلام مشرف و شیعه شد و نام مریم برای خود برگزید.

مسجد و مرکز فرهنگی امام  رضا علیه السلام حدود ۱۵ ماه است که در آنتاناناریوو _ ماداگاسکار افتتاح شده است و تحت اشراف ایرانیان اداره می‌شود و در حال حاضر ۶۰ طلبه دانشجو بطور شبانه روزی دارد و در آن عزاداری دهه محرم برگزار شده است.

بر اساس این گزارش از اول محرم نیز در شهر های مختلف ماداگاسکار برای حسین ابن علی علیه السلام و یارانش توسط شیعیان مراسم عزاداری برگزار شده است .

عزاداری‌ها معمولا شب‌ها در مساجد و صبح‌های زود در منازل مسکونی بصورت شرح واقعه عاشورا و روضه خوانی و مداحی و پذیرایی از عزاداران بوده است.

شیعیان ماداگاسکار شامل هندی تبارها و مالگاسی‌ها می‌شوند که هر یک به سبک خود و با ریشه‌های فرهنگی خود که با فرهنگ شیعیان ایران ممزوج شده و تاثیر گرفته  است  به این مهم می‌پردازند.

شیعیان هندی تبار نیز شامل خوجه‌ها،اسماعیلی‌ها و بهره‌ها می‌شوند.

مراسم روز جهانی باب الحوائج حضرت على اصغر (ع) نیز در مسجد الزهرا س ماجونگا _ ماداگاسکار برگزار شد .

 

انتهای متن/ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.