بصیرت یعنی دست دشمن را بخوانیم و فتنه را خنثی کنیم

امام جمعه پاکدشت با اشاره به فرارسیدن دهه بصیرت و حماسه ۹ دی تصریح کرد: حضرت امام (ره) فرمودند که “وظیفه شما داشتن بصیرت و آگاهی است ” و بصیرت به معنی این است که دست دشمن را بخوانیم و فتنه او را خنثی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکدشتی ها، حجت‌الاسلام حسن لزومی در خطبه اول نماز جمعه امروز ضمن سفارش مؤمنان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا بدون ایمان به خدا امکان‌پذیر نیست و آنچه که تقوا را حفظ می‌کند ایمان به خداست.

DSCF8733rr

وی بابیان اینکه ایمان انسان را اهل عمل صالح می‌کند، عنوان کرد: کسانی که اهل ایمان و عمل صالح باشند خدا برای آن‌ها پاداش بسیاری را در نظر گرفته است.

امام‌جمعه شهرستان پاکدشت بیان کرد: انسان صالح زمان مرگ با ملائک روبه‌رو می‌شود و در قبر هم ملائک و ائمه اطهار به او کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه مؤمنان و فاسقان در پیشگاه خداوند یکی نیستند تصریح کرد: در برابر مؤمنان فاسقانی که خدا، پیغمبر و قیامت را تکذیب کردند به عذاب الهی دچار می‌شوند.

حجت‌الاسلام لزومی با اشاره به آیات سوره حج تأکید کرد: انسان‌ها باید از لذت‌های کوتاه‌مدت و زودگذر دنیوی صرف‌نظر کنند تا در قیامت از لذت‌های عمیق و طولانی بهره‌مند شوند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه امروز با اشاره به زندگی دنیوی و داشتن رفتارهای نیک تصریح کرد: همان‌طور که در زندگی دنیا به دنبال گرفتاری‌های روزمره هستیم به همان اندازه هم باید برای جمع‌آوری ثواب در فردای قیامت تلاش کنیم.

امام‌جمعه پاکدشت با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) درباره ثواب اعمال گفت: حضرت فرمودند: خدای متعال برای همه اعمال نیک پاداش تعیین کرده است جز دو عمل شریف که تنها خدا از میزان اجر آن آگاه است؛ یکی خواندن نماز شب و دیگری اطعام بنده خدا تا حد سیر کردن او.

وی در بخش دیگر از خطبه دوم نماز جمعه امروز به سفر ریاست جمهوری به استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این سفرها همواره خیر و برکت برای مردم استان‌ها به همراه دارد و موجب استحکام رابطه ملت و مسئولان می‌شود.

حجت‌الاسلام لزومی بابیان اینکه سفر رئیس مجلس به کشورهای مجاور به‌ویژه عراق بازتاب خوبی نیز داشته است گفت: در این دیدار مقامات مذهبی و سیاسی عراق اظهار کردند آمریکا ۵ ماه وقت خواست تا داعش را سرکوب کند اما نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در یک هفته توانستند دست داعش را از کشور عراق کوتاه کنند.
وی به رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این رزمایش با حضور ۳ نیروی ارتش در خلیج‌فارس برگزار می‌شود.

امام‌جمعه پاکدشت تأکید کرد: اوباما از گزینه‌های روی میز خود حرف زد ما هم به او می‌گوییم این رزمایش تنها بخش کوچکی از گزینه‌های روی میز ماست.

وی با اشاره به فرارسیدن دهه بصیرت و حماسه ۹ دی تصریح کرد: حضرت امام (ره) فرمودند که “وظیفه شما داشتن بصیرت و آگاهی است ” و بصیرت به معنی این است که دست دشمن را بخوانیم و فتنه او را خنثی کنیم.

حجت‌الاسلام لزومی بابیان اینکه ۳۷ سال از انقلاب و شروع انواع توطئه علیه نظام و ملت ایران می‌گذرد تصریح کرد: این فتنه‌ها همواره اصل نظام و وحدت مردم را نشانه گرفته‌اند و قله بلند فتنه آن‌ها فتنه سال ۸۸ بود.

وی در بخشی دیگر ازسخنان خود ضمن تشکراز مسئولان انتظامی و قضایی شهرستان پاکدشت به برخورد با اشرار در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در چند روز اخیر با اشرار و کسانی که به حقوق شهروندان تعرض کردند برخوردهای جدی صورت گرفته است.

امام‌جمعه پاکدشت بابیان اینکه در هفته گذشته ۲۱۰ کیلو مواد مخدر در پاکدشت کشف و ضبط‌ شده است خاطرنشان کرد: باوجود عملکردهای خوب اما هم چنان دستگاه‌های قضایی باید هماهنگ‌ تر باهم عمل کنند و اشرار را به سزای اعمال خود برسانند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.