تذکر رهبرانقلاب مبنی بر پرهیز از ایجاد فضای دوقطبی در جامعه؛

تاکید رهبرانقلاب بر حفظ وحدت و برگزاری رقابت سالم انتخاباتی است

ایجاد فضای دوقطبی در جامعه یکی از برنامه های مهم ضدانقلاب در آستانه انتخابات ریاست جمهوری کشورمان است که رهبرانقلاب در سخنرانی اخیر خودشان بر حفظ وحدت،برگزاری رقابت سالم انتخاباتی و پرهیز از ایجاد فضای دوقطبی در کشور تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ، تهران نیوز ، ۷ مهرماه، رهبرمعظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه با بیان اینکه ایجاد فضای دو قطبی در کشور مضرّ است، فرمودند: امروز کشور به اتحاد نیروها احتیاج دارد. بخصوص نیروهای مؤمن. نیروهای پای کار. سعی کنند از این چیزها اختلاف بوجود نیاورند.

البته تاکیدات رهبرانقلاب به پرهیز از ایجاد فضای دوقطبی در جامعه و ضرورت حفظ وحدت و همدلی فقط به این سخنرانی ختم نمی شود و ایشان بارها در سخنرانی هایشان به این موضوع مهم اشاره داشته اند؛ به طوری که رهبرانقلاب یکی از توصیه های ۱۵ گانه خود به دولتمردان در دیدار ۵ شهریورماه ۹۳ را این گونه ابراز داشتند: دولتمردان از دو قطبی کردن جامعه با شعارها و دعواهای سیاسی پرهیز کنند؛ جناح بندیهای سیاسی اشکالی ندارد اما نباید جامعه را به دو قطب تبدیل کرد زیرا این کار موجب دل زدگی و خستگی مردم و شکننده شدن محیط جامعه می شود. ” «پرهیز از دو قطبی کردن جامعه».
دو قطبی سازی یا به عبارتی ایجاد فضای تقابل صدمات جبران‌ناپذیری را متوجه اتحاد جامعه می کند و جرقه‌ای برای تفرقه و چنددستگی اجتماعی می شود که علی‌رغم تحمیل خسارت‌های سیاسی به جامعه، بستر نقش‌آفرینی سیاسی را برای تمام گروه‌ها از بین می‌برد و به زیان تمام نخبگان و جامعه‌ ایران خواهد بود. همچنانکه در انتخابات سال ۸۸، بازی دوقطبی‌سازی انتخابات زمینه‌ساز ناامنی و مناقشاتی شد که روند و نتایج انتخابات را زیر سؤال برد و به درگیری بی‌ سابقه‌ای انجامید که حماسه‌ بزرگ ملت در ۲۲ خرداد را تلخ و ناگوار نمود.
تجربه دو قطبی کردن جامعه بویژه در زمان انتخابات در گذشته ملموس بوده است و امروز نیز جریانی خاص در سایه سیاه نمایی علیه نظام و ایجاد دو قطبی واهی و ترس موهوم در مردم، به خیال خود در پی جلب اعتماد عمومی و کسب کرسی های بیشتری از قدرت است و به اصطلاح برای فتح سنگر به سنگر گام بر می دارد. قطب‌ بندیهایی که ساختگی است و مبتنی بر واقعیت‌های جامعه شکل نگرفته است.
عربستان و اسرائیل به امید دوقطبی شدن انتخابات ایران
موضوع خطرات دوقطبی شدن جامعه، یکی از موضوعاتی بود که به صفحه اینستاگرام محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم کشیده شده است. وی در صفحه اینستاگرام خود درباره «قطب‌بندی و یا جناح‌بندی» نوشته است:قطب‌بندی، براساس تقابل تعریف می‌شود ولی جناح‌بندی و یا حزب‌گرایی، براساس رقابت است. وقتی در دهه‌های گذشته می‌گفتند نظام دوقطبی جهان را اداره می‌کند، منظور، دو قطب روبروی هم یعنی شوروی و امریکا و یا نظام کمونیستی و سرمایه‌داری بود. ولی در جناح‌بندی، سلایق متفاوت درکنار هم به رقابت می‌پردازند.

وی ادامه داده است: متاسفانه مدتی است که فضای انتخاباتی را دوقطبی می‌کنند و با توهین و تخریب با یکدیگر مواجه می‌شوند. این فضا ممکن است به ناامنی درکشور کشیده شود. عربستان و اسرائیل به امید دوقطبی شدن انتخابات آینده ایران، لحظه‌شماری می‌کنند؛ پس بهتر است دوجناحی و رقابت را با دوقطبی شدن و تخریب، جایگزین کنیم.

دو قطبی بودن در یک جامعه اسلامی بی‌معناست

ابراهیم گرمابدری جانشین سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه باید با ایجاد انسجام در رسانه‌های کشورمان مانع از ایجاد دیدگاه دو قطبی در جامعه و مردم شویم، گفت: دو قطبی کردن دیدگاه مردم جامعه را از بزرگ‌ترین اشتباهات و یکی از توطئه‌های اصلی دشمن است و نباید از یاد برد که دو قطبی بودن در یک جامعه اسلامی بی‌معناست چرا که تنها دو گزینه انقلابی بودن و ضد انقلابی بودن در جامعه اسلامی دارای اهمیت است.

وی تاکید کرد: گرمابدری با بیان این مطلب که دشمن میخواهد از دوقطبی کردن جامعه به اهداف خود برسد گفت: دشمن نتوانسته در عرصه های سیاسی، نظامی و دفاعی کاری از پیش ببرد به همین دلیل است که به این جبهه روی آورده و می خواهد از این طریق به اهداف شوم خود برسد.

ایجاد فضای دوقطبی در جامعه به ضرر مردم است
به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ، حجت الاسلام سید علی طاهری نماینده سابق مجلس در گفتگو با پارلمانی «تهران نیوز» با بیان اینکه دوقطبی سازی در جامعه به ضرر انقلاب اسلامی است، گفت: هر اقدامی که در جهت دوقطبی شدن جامعه باشد، باید متوقف شود چرا که ضرر اصلی متحمل مردم خواهد شد.
وی ابراز داشت: رهبرانقلاب اسلامی در سخنرانی اخیر خودشان، با هوشیاری و زیرکی به مواردی همچون خطر دوقطبی سازی در جامعه اشاره داشتند و مسئولان را به حفظ همدلی و اتحاد دعوت نمودند و شایسته است کسانی که علاقه مند به سرنوشت کشور و پیشرفت جامعه هستند در این مسیر از نظرات رهبری معظم انقلاب بهره بگیرند و در اطاعت از ولی فقیه کوتاهی نکنند.
طاهری در پایان خاطر نشان کرد: ایجاد فضای دوقطبی در جامعه به نفع دشمنان انقلاب است و باید تلاش شود که این اتفاق در جریانات سیاسی کشور رخ ندهد.
تاکیدات رهبرانقلاب بر حفظ وحدت و برگزاری رقابت سالم انتخاباتی است
به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴  ،حجت الاسلام سید محمد حسین میرلوحی حقوق دان و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی « تهران نیوز» با اشاره به تاکیدات رهبرانقلاب برای پرهیز از ایجاد فضای دوقطبی در جامعه گفت: این تذکر امام خامنه ای به معنای عدم رقابت در عرصه انتخابات نیست، و مهمترین نکته فرمایش ایشان، برگزاری رقابت سالم در انتخابات است.
وی ادامه داد: توصیه ایشان نیز به این معنا نیست که افرادی که توان مدیریت اجرایی کشور را دارند، کاندید ریاست جمهوری نشوند، نکته صحبت های آقا برحفظ وحدت و برگزاری رقابت سالم و یک پارچه به دور از هر حاشیه و اختلاف است.
ایجادفضای دوقطبی در جامعه باعث خدشه دار کردن اقتدام نظام می شود
لطف‌الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت و گو با « تهران نیوز» با اشاره از به سخنان اخیر رهبرانقلاب مبنی بر پرهیز از دوقطبی سازی در جامعه گفت: امام خامنه ای عزیز بارها در سخنرانی های خود، مسئولان را به اتحاد و همدلی تشویق نموده اند و در سخنرانی اخیر خودشان، ایجاد فضای دوقطبی در جامعه را یکی از دسیسه های دشمنان انقلاب خواندند.
وی ادامه داد: تدبیر رهبرانقلاب و سخنرانی اخیر ایشان سبب شد که کشور دوقطبی نشود و فضای کشور فضایی منطقی، عقلانیت و باتدبیر باشد.
سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری روی مشارکت مردم و فضای رقابتی انتخابات تاکید دارند، تاکید کرد: رهبرانقلاب تاکید دارند که نباید جامعه به سمت فضای دو قطبی پیش برود، چرا که چنین فضاهایی باعث از بین رفتن اقتدار نظام اسلامی و وحدت می شود.
وی در پایان تاکید کرد: دشمنان انقلاب تلاش دارند تا با ایجاد فاصله و دوقطبی سازی در جامعه، به منافع شخصی خود دست یابند و برای رسیدن به این هدف، رسانه های خود را پویا نموده اند و نیاز است که در این شرایط با حفظ وحدت و انسجام، طوری رفتار کنیم که موجب یاس و ناامیدی دشمن شود.
لزوم مقابله با اقدام برخی جریانات برای ایجاد دودستگی در جامعه
به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ به نقل از « تهران نیوز»، از سویی دیگر عملکرد دولت یازدهم و پرداختن به برخی حاشیه ها و اظهارنظرهای متفاوت، به این دو قطبی کردن فضای جامعه دامن زده است. مدافعان و طراحان دو قطبی‌ سازی، بیش از آنکه برنامه‌ ای برای اداره‌ کشور داشته باشند، بر رویکرد نفی و نقد قطب مقابل تأکید دارند.
درحالیکه برخی بازیگران سیاسی که حیات، دوام و قوام خود را در قطبی‌سازی می‌بینند و فکر می کنند رمز فعال‌ شدن پایگاه اجتماعی شان در همین دوگانه‌ سازی است و امید دارند تا به جای داشتن برنامه‌ای مشخص، با تخریب رقیب به کسب رای و فتح کرسی های قدرت دست یابند؛ سخنان رهبرانقلاب در خصوص پرهیز از دوقطبی سازی، نسخه ای برای خاتمه قطب بندی های ساختگی در جامعه است.

انتهای متن/ ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.