زرآبادی:

تیم اقتصادی کابینه نیاز به ترمیم دارد

عضو فراکسیون امید مجلس کم‌کاری و عدم مدیریت تیم اقتصادی دولت را بخشی از دلایل بروز مشکلات اقتصادی کنونی خواند.

به گزارش پاکدشت ۲۴ به نقل از فارس: سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات موجود اقتصادی در کشور، به بیانیه نمایندگان مجلس در این خصوص هم اشاره کرد و اظهار داشت: این بیانیه در راستای تغییر تیم اقتصادی دولت انجام شد.

وی افزود: در خصوص مشکلات اقتصادی و رفع آن نمایندگان همچنین نسبت به استیضاح وزیر اقتصاد هم مبادرت ورزیدند.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین تصریح کرد: ما یکی از دلایل بروز چنین مشکلات اقتصادی را کم‌کاری و عدم مدیریت تیم اقتصادی دولت می‌دانیم؛ به هر حال بخشی از آن را که می‌توان ترمیم کرد باید پیگیری کنیم تا انجام شود.

زرآبادی بر همین اساس اضافه کرد: به هر حال آقای طیب‌نیا وزیر اقتصاد سابق در دوره یازدهم موارد اقتصادی را بسیار خوب پیگیری می‌کرد. به هر حال تحریم‌ها هنوز به اعمال نشده است و هنوز شرایط ما با قبل تفاوتی ندارد.

وی افزود: به هر حال آقای طیب‌نیا به نظر من در حوزه اقتصادی می‌توانست بهتر از وزیر اقتصاد کنونی عمل کند اما شرطی که آقای طیب‌نیا در همان زمان داشت برای اینکه با دولت دوازدهم کار کند این بود که تعدادی از افرادی که تیم اقتصادی دولت را تشکیل می‌دادند درخواست داشت که عوض شوند اما این شروط محقق نشد و او هم تمایلی به ادامه کار با دولت پیدا نکرد.

عضو فراکسیون امید مجلس  همچنین تصریح کرد: به نظر من حضور افرادی که تخصص و مدیریت دارند و می‌توانند شرایط اقتصادی را کنترل کنند می‌تواند در این شرایط کمک کند و نمونه ملموس آن این است که ما در دولت یازدهم با حضور آقای طیب‌نیا یکسری از چالش‌های اقتصادی‌مان کمتر بود.

زرآبادی ادامه داد: البته شرط آقای طیب‌نیا مبنی بر تغییر برخی اعضای تیم اقتصادی هم در برهه‌ای به این تبدیل شد که اگر این شروط محقق شود بنده برخواهم گشت، چرا که این ضعف شناسایی شده بود اما متأسفانه این افراد تغییر نکردند و شخص وزیر کنار رفت بنابر این باید برخی افراد ناکارآمد در تیم اقتصادی دولت تغییر کنند تا بر این اساس شاهد ترمیم تیم اقتصادی دولت باشیم تا از وضعیت فعلی عبور کنیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.