جلسه ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر در پاکدشت

جلسه ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور اعضاء در شهرستان پاکدشت.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ، این روزها به مقوله امر به معروف و نهی از منکر بیشتر نیاز داریم و در رواقع یک واجب فراموش شده است . واجبی که یکی از علت های مهم قیام عاشورا محسوب می شود و این علت گاها فراموش شده است و خوب است عزاداری ما آگاهانه باشد و گامهایی را در این راه برداریم .

۱

ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پاکدشت امروز با حضور امام جمعه شهرستان حجت الاسلام و المسلمین لزومی ، فرماندار پاکدشت مهندس علی صادقی ، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت سرهنگ دوم پاسدار سعید موسی پور ، دادستان شهرستان پاکدشت رحیم علیشپور ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان و دیگر مسئولین در محل دادگستری شهرستان پاکدشت برگزار شد .

در ابتدای این جلسه دادستان شهرستان پاکدشت ضمن خیرمقدم و تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) افزود : امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم ترین واجبات دینی است که ما می بایست به آن عمل کنیم .

وی در ادامه درخصوص  قوانینی که آمرین به معروف می بایست رعایت کنند اشاره کرد و در ادامه سرهنگ دوم پاسدار سعید موسی پور ، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر ، ضمن پیگیری مصوبات جلسه گذشته مطالبی را بیان کرد .

۲

در ادامه دبیر ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر ، سرهنگ دوم پاسدار سعید موسی پور ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) افزود : قیام خونین امام حسین (ع) با هدف امر به معروف و نهی از منکر بود و ما نیز وظیفه داریم با الگو گرفتن از ایشان گام های مفید ، و موثر  و تاثیرگذاری برداریم .

موسی پور در ادامه با اشاره به اینکه می بایست تبلیغات میدانی و کارشناسی شده در خصوص امر به معروف و نهی از منکر انجام شود اظهار داشت : تبلیغات میدانی گسترده و کارشناسی شده در سطح شهرستان به خصوص در مسکن های مهر که ازدهام جمعیتی بیشتر است ، باید انجام شود .

۳

وی در خصوص اقدامات فرهنگی که تاکنون انجام شده اشاره کرد و افزود : اقدامات فرهنگی خوبی در حال شکل گیری است ولی باید بیشتر شود تا تاثیر موثری در جامعه داشته باشد .

در این جلسه به راه اندازی پایگاه های فرهنگی تبلیغاتی در مسکن های مهر شهرستان پاکدشت اشاره شد که می توان تاثیر بسزایی در این زمینه داشته باشد .

۴

در انتهای جلسه امام جمعه شهرستان پاکدشت افزود : ایجاد پایگاه های فرهنگی تبلیغاتی یکی از اقدامات تاثیر گذار خواهد بود و امر آگاهسازی آسیب های فرهنگی می تواند تاثیر گذار باشد .

وی در ادامه اذعان داشت : شورای امر به معروف و نهی از منکر می بایست در ادارات و نهاد ها تشکیل شود .

انتهای پیام/ر.آ

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.