حق مسلم کارگر است زندگی بهتری داشته باشد

خطیب نماز جمعه پاکدشت درباره جایگاه کارگران گفت: دزدی‌ها و چپاول‌های سرمایه‌های کشور این قشر زحمتکش را ضعیف نگه داشته است.

به گزارش پاکدشت ۲۴: حجت‌الاسلام حسن لزومی در خطبه‌های نماز جمعه پاکدشت به صحبت‌های مقام معظم در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: حضرت آقا درباره کنگره ۱۴ هزار شهید کارگر فرمودند: این شهدای کارگر اجر مضاعفی برند چرا که هم برای امرار معاش تلاش کرده و هم در جهاد برای دفاع از کشور حضورداشته‌اند.

امام جمعه پاکدشت ادامه داد: کارگران نسبت به این مملکت حق دارند و کارگر برای کشور مهم است، اقتصاد کشور در دست آن‌هاست و زندگی‌شان باید در رفاه باشد، حق مسلمشان است زندگی بهتری داشته باشند،حقوق های کارگران در شأن  نظام اسلامی و خود آن‌ها نیست و به صلاح نظام نمی‌باشد.

خطیب نماز جمعه پاکدشت درباره جایگاه  کارگران تصریح کرد: دزدی‌ها و چپاول‌های سرمایه‌های کشور این قشر زحمتکش را ضعیف نگه داشته است، چرا ساز و کارها به صورتی است که این همه سو استفاده می‌شود؟

لزومی به دیدار وزیر اوقاف کشور سوریه با مقام معظم رهبری اشاره‌کرده و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار توصیه‌های را برای مردم و رئیس‌جمهور سوریه داشتند و آن‌ها خواست تا وحدت خود را حفظ کرده روی پای خود بایستند و به کسی تکیه نکنند

امام جمعه پاکدشت در راستای سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی بیان داشت: ۱۴ اسفند روزی است که به  فرمان امام راحل این سازمان تشکیل شد و اکنون  فقرا از کمیته امداد توقع دارند و مردم  با یاری‌رساندن خود می‌توانند به این سازمان و فقرا کمک کنند.

این مقام مسئول به اهمیت درخت در اسلام شاد کرده دراین‌باره اظهار داشت: درخت یک موجود زنده است و قطع درختان مثل کشتن یک انسان است ، در همین راستا پیامبر اسلام تاکید داشته‌اند حتی اگر یک روز از آخر عمرتان باقی‌مانده یک نهال درخت بکارید.

حجت‌الاسلام لزومی همچنین به مشکلات شهر اشاره کرد و گفت: کار بزرگ در این شهرکم انجام‌شده و بهتر است اقداماتی که در رفع  مشکلات به صورت سریع تأثیرگذار است همانند کمربندی و رسیدگی به وضعیت نامناسب کوچه‌ها و محله ها صورت پذیرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.