رییس اداره ورزش و جوانان پاکدشت:

حمایت مسئولین از حضور پاکدشت در لیگ‌های کشوری ضروری است

جمشیدی عنوان کرد:کمتر شهرستانی در استان تهران وجود دارد که زیرساختهای صنعتی و کشاورزی چون پاکدشت را در اختیار داشته باشد، بنابراین باید با حمایت و کمک هیئت‌های ورزشی در زمینه جلب اسپانسر و تشکیل تیم‌هایی در رشته‌های مختلف جهت حضور در لیگ‌های کشوری برنامه‌ریزی کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی  پاکدشت۲۴ : شهرستان پاکدشت همچون سایر شهرستان های استان تهران ، مهد دلیران و پهلوانان و قهرمانان بوده و هست . اداره ورزش و جوانان این شهرستان با هدف خدمت رسانی به این قشر و با رویکرد ورزش پایه در سال ۹۵ مشغول به فعالیت می باشد.

اداره ورزش و جوانان شهرستان پاکدشت در سال ۷۶ با اعلام استقلال از ورامین فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون در میدان شورا و در مجاورت استخر شهدای پاکدشت در حال خدمت رسانی است .این اداره در بخش های ریاست، معاونت ورزشی و جوانان و امور اداری  و بیمه ورزشی و ورزش بانوان و…در حال انجام خدمات به ورزش دوستان و ورزشکاران است .ریاست اداره را در حال حاضر ابراهیم جمشیدی برعهده دارد .

نگاهی اجمالی به وضعیت ورزش و جوانان در شهرستان پاکدشت ما را بر آن داشت تا با ریاست محترم این اداره به گفتگو بنشینیم . آنچه در پی می آید ماحصل گفتگوی صمیمانه پاکدشت۲۴  با ایشان می باشد .

 معضلات مالی در کنار ساختار اداری 

 ابراهیم جمشیدی ضمن بیان رویکرد مهم اداره ورزش و جوانان پاکدشت در سال ۹۵ که پرداختن و  تمرکز بر ورزش پایه می باشد ، مهمترین دغدغه های این اداره را این چنین عنوان کرد: دغدغه اول ساختار اداری می باشد که خیلی نزدیک به ورزش و جوانان نیست با این که  همکاران حرفه ای و متبحر و با تجربه اند ولی ما معتقد به کار تخصصی در هیئت های ورزشی هستیم و به هیچ وجه در هیئت های ورزشی قائل به شخص نیستیم چنانچه در گذشته چنین بوده ولی هیئت ها موظف شدند که طبق آئین نامه هیئت رئیسه با حضور بزرگان و پیشکسوتان با سیستم مشورتی کار کنند و طبق ابلاغ ارکان هیئت های ورزشی با رشد بیشتر و تخصصی به ورزش بپردازند .

وی در ادامه به معضلات مالی در کنار ساختار اداری اشاره کرد و گفت نه تنها اداره ورزش بلکه هیئت های ورزشی دغدغه های مالی خود را دارند و ما هیچ بودجه پرسنلی و جاری برای اداره ورزش نداریم که خود همین موضوع نیازمند ساز و کار خاص خود می باشد .

ابراهیم جمشیدی درادامه به امکانات ورزشی موجود و متعلق به اداره ورزش و جوانان در سطح شهرستان پاکدشت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۶ سالن ورزشی و خانه های ورزشی ژیمناستیک ، ورزش های رزمی ، تکواندو ، وزنه برداری  و ۱۰ زمین ورزشی با مالکیت اداره ورزش و جوانان پاکدشت ، ۱۴ سالن ورزشی با مالکیت سایر ادارات و بخش خصوصی و خانه کشتی که متعلق به اداره آموزش و پرورش می باشد ، آماده سرویس دهی به شهروندان پاکدشتی هستند .

وی افزود: در نظر داریم با توجه به ورزشکاران المپیکی این شهرستان در رشته های کشتی و کاراته ، خانه های کشتی و کاراته احداث کنیم از طرفی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت همچنان با بودجه گزاف در حال اتمام کار می باشد که در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد .

بهبود سرانه ورزشی در پاکدشت

جمشیدی عنوان کرد: درحال حاضر ۱۲ زمین چمن ،۱۶ سالن ورزشی تحت نظارت اداره و ۱۴ سالن چند منظوره سایر دستگاه ها و یک زورخانه در شهرستان موجود است و ظرفیت نسبتا خوبی برای ورزش ایجاد کرده است اما همچنان نیازمند افزایش این سرانه هستیم ، ضمن اینکه استادیوم ۵ هزار نفری نیز این سرانه ورزشی را بهبود خواهد بخشید که به دنبال بهره برداری آن در دهه فجر می باشیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان پاکدشت با اشاره به برخی محدودیتهای مالی پیش روی این اداره ، بازگشایی مجدد استخر با بیش از یک میلیارد و دویست میلیون ریال اعتبار مهمترین برنامه هفته تربیت بدنی در این شهرستان برشمرد و گفت: خوشبختانه این مهم انجام شد و تعمیرات اساسی در این استخر صورت گرفت تا شهروندان بتوانند با فراغ بیشتری از این فضای ورزشی بهره ببرند.

وی افزود: این نوید را به ورزش دوستان می دهیم که بزودی سالن های ورزشی منطقه خاتون آباد و روستای ابراهیم آباد قابل بهره برداری خواهند شد و زمان آن احتمالا دهه خجسته فجر خواهد بود، همچنین دو روستای قلعه نو و گلزار نیز به امید خدا تا پایان سال۹۶ تکمیل خواهند شد..

جمشیدی به دیگر برنامه های اداره ورزش پاکدشت اشاره کرده و اظهار کرد: احداث زمین چمن مصنوعی شهرک مهر امام رضا(ع) و تجهیز و تعمیر و وتکمیل انشعابات و بهسازی کفپوش سالن های ورزشی نیز از برنامه های اداره در همین راستا است.

تثبیت مالکیت ورزشگاه ها و ابنیه های ورزشی

ریاست اداره ورزش پاکدشت به تثبیت مالکیت ورزشگاه ها و ابنیه های ورزشی اشاره کرد و گفت: که این مهم یکی از ضعف های موجود از قبل بوده که طی چند ماه اخیر اقدامات چشمگیری انجام شده و با تعامل اداری در سامانه سادا در اداره ثبت اسناد و املاک به نتایج خوبی برای ثبت مالکیت خواهیم رسید.

جمشیدی در ادامه از تشکیل هیئت پزشکی ورزشی شهرستان پاکدشت خبر داده و بیان کرد:  تشکیل هیئت پزشکی ورزشی شهرستان از سطح واحد به هیئت تبدیل شده و با تاکید بر بیمه ، از ارتقاء چشمگیر سطح بیمه های ورزشی نوید داد .

وی با بیان رویکرد توجه  به ورزش پایه و استعدادیابی در سال ۹۵، به ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان پاکدشت در حمایت از ورزش تاکید کرد و اظهار داشت: کمتر شهرستانی در استان تهران وجود دارد که زیرساختهای صنعتی و کشاورزی چون پاکدشت را در اختیار داشته باشد.بنابراین باید با حمایت و کمک هیئت‌های ورزشی در زمینه جلب اسپانسر و تشکیل تیم‌هایی در رشته‌های مختلف جهت حضور در لیگ‌های کشوری برنامه‌ریزی کنیم.

تداوم جلسات منظم با هیئت‌های ورزشی جهت رفع نقصان‌ها و پیشبرد بهتر ورزش

جمشیدی با اشاره به اهمیت ارائه اطلاعات و آمار دقیق در حوزه زیرساختی، فنی و ورزش قهرمانی افزود: هیئت‌ها در حوزه مرتبط با خود هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی نیروی انسانی و زیرساختی اقدام و نتایج را جهت بهره‌برداری به اداره منعکس کنند چرا که جلسات منظم با هیئت‌های ورزشی هر دو ماه یکبار تداوم داشته و ماحصل این جلسات رفع نقصان‌ها و پیشبرد بهتر ورزش باشد.
وی به وجود استعدادهای برتر در برخی رشته‌های ورزشی در شهرستان اشاره کرد و گفت: از هیئت‌ها می‌خواهیم تمرکز خود را روی ورزش سنین پایه بگذارند تا سرمایه‌گذاری روی این سنین در آینده برای ورزش پاکدشت مثمر ثمر باشد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پاکدشت توسعه ورزشی را یکی از گذرگاه‌های توسعه ملی دانست و ادامه داد: هیئت‌های ورزشی باید با استفاده از بدنه کارشناسی در این زمینه یاور بخش ادارات ورزش و جوانان باشند.

جمشیدی در پایان ضمن اشاره به بنیه و پتانسیل قوی ورزشی شهروندان پاکدشتی ، از تعامل ضعیف فرهنگی سایر ادارات و نهاد ها در ارتباط و علیرغم استعداد انسانی موجود ، گله مند بودند و به عدم تقدیر و قدردانی و حتی بی توجهی مسئولین شهرستان پاکدشت به قشر ورزشکار و پیشکسوتان ورزشی و خادمین آنها در اداره ورزش و جوانان در طی هفته تربیت بدنی اشاره کردند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.