خانواده شهدا عالم، صابر و خادم به ملت هستند

دکتر حسن روحانی در ادامه سلسله دیدارهایش با خانواده‌های معظم شهیدان با حضور در جمع خانواده شهیدان قمی، مقام شامخ شهدای این خانواده را تکریم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، «حجت‌الاسلام حسن روحانی» با حضور در بیت فرزند سردار شهید حسن قمی در تهران و دیدار با خانواده شهیدان قمی ضمن تأکید بر پاسداری و ادامه راه و مسیر شهدا گفت: ملت بزرگ ایران چه در دوران دفاع مقدس و چه پس‌ازآن و ازجمله در سال‌های اخیر در مصاف خود با دنیا بر سر دفاع از حقوق خود درزمینهٔ هسته‌ای تنها بود و هیچ پشتوانه‌ای نداشت و پیروزی این ملت در همه مصاف‌ها با مستکبرین نشانه آن است که همواره از عنایت و لطف خدا بهره‌مند بوده است.

وی اظهار کرد: در مسئله هسته‌ای نیز همه در مقابل ما بودند و اگر کسی هم به شکل زبانی حق را با ملت ایران می‌دانست هیچ کشوری حتی کشورهای همسایه حاضر به شکستن تحریم‌ها نبودند اما ما از لطف و عنایات خداوند بهره‌مند.

۱۴۴۱۲۱۵۱۰۱۸۳۲۴۱۱۰۰

photo_2015-09-02_21-25-57

۱۴۴۱۲۱۵۱۱۹۴۲۶۳۸۰۰۰

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تکریم خانواده شهیدان قمی خطاب به آنان افزود: این ایمان و اعتقاد پدر و مادر شما بود که چنین فرزندانی تربیت کرد که همه آن‌ها، چه آن‌ها که شهید شدند و چه شما که در کنار ما هستید، مایه خیروبرکت برای عامه مردم بوده‌اید. شما عالم و خادم به ملت و علاوه بر این‌ها صابر هستید و اجر شهادت برای شما نیز ثبت خواهد شد.

رییس دولت یازدهم با تأکید بر شکرگزاری و قدردانی از نعمات و الطاف خداوند متعال خاطرنشان کرد: خانواده شهیدان قمی، خانواده بزرگ و پرافتخاری هستند که ۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

۱۴۴۱۲۱۵۱۱۱۰۶۵۶۹۱۰۰

۱۴۴۱۲۱۵۱۱۲۸۰۶۹۵۴۰۰

photo_2015-09-02_21-53-33

«حسین فریدون» دستیار ویژه رییس جمهوری و «حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی» معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید نیز در این دیدارها حضور داشتند.

شایان‌ذکر است، سه فرزند و یک نوه این خانواده در دوران دفاع مقدس و مادر این خانواده در فاجعه کشتار حجاج بیت‌الله الحرام به شهادت رسیدند.

سردار شهید حسن قمی یکی از اعضای این خانواده است که شهریور ۵۹ به دست گروهک کومله در کردستان به شهادت رسید.

شهیدان علی و ولی‌الله قمی نیز به ترتیب در عملیات شکست حصر آبادان در سال ۵۹ و عملیات مرصاد در سال ۶۷ به برادر شهیدشان پیوستند.

دانش‌آموز شهید وحید قمی نیز نوه این خانواده معزز و فرزند شهید حسن قمی است که سال ۶۲ در پیرانشهر به شهادت رسید.

شهیده منور کفایی زاده تهرانی نیز سال ۶۶ در مکه مکرمه به دست رژیم آل سعود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

photo_2015-09-

photo_2015-09-02_21-54-17

منبع:پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.