دانش آموزان پاکدشتی در مراسم”احلی من العسل”

حضور عاشورایی دانش آموزان درمراسم “احلی من العسل ” به مناسبت شهادت نوجوان کربلا حضرت قاسم ابن الحسن(ع) در پاکدشت .

به گزارش خبرنگار پاکدشت ۲۴ ، مراسم “احلی من العسل” شهرستان پاکدشت با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت سرهنگ دوم پاسدار سعید موسی پور ، رئیس آموزش و پرورش پاکدشت یزدان پناه وجمع کثیری از  معلمان و دانش آموزان شهرستان پاکدشت برگزارشد .

مراسم “احلی من العسل”همه ساله به مناسبت شهادت نوجوان کربلا  حضرت قاسم ابن الحسن(ع) یادگارامام حسن مجتبی (ع) در شهرستان پاکدشت با حضور مسئولین برگزار می شود .

دراین روز دانش آموزان متدین با برپایی دسته های عزاداری از مدرسه تا آموزش پرورش پاکدشت به زنجیر زنی ،سینه زنی و روضه  خوانی می پردازند.

درادامه پس از تجمع دانش آموزان درآموزش پرورش میثاق نامه توسط بسیجی علی کاهه جانشین بسیج دانش آموزی حوزه ۱۸ حضرت ابوالفضل (ع) قرائت شده و دانش آموزان با بیان “الله اکبر یا حسین(ع)” بندهای این میثاق نامه را به دشمنان دیکته کردند که یکی از آن بندها این بود : ” سنگر مدرسه برای ما مجاهدان عرصه علم و ایمان مقدس بوده و آن را با تمام وجود از آرایه‌های پلید و شوم پاک خواهیم نمود و در ایجاد روحیه معنوی و انقلابی همکلاسان و همسنگران خویش، مجاهدتی مسئولانه و خستگی‌ناپذیر خواهیم داشت. ”

در بخش بعدی این مراسم دانش آموزان متدین و عاشورایی شهرستان پاکدشت همزمان با مداحی ذاکراهل بیت بیسجی کاهه به زنجیرزنی و سینه زنی پرداختند.

درحاشیه این مراسم امیر پازوکی فرمانده حوزه مقاومت بسیج  دانش آموز۱۸ حضرت ابوالفضل(ع) در گفتگو با خبرنگار اعزامی پاکدشت ۲۴  در خصوص اهداف این مراسم افزود: این مراسم همه ساله با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی در بین نوجوانان و جوانان در سطح مدارس با همکاری آموزش و پروش و با اجرای بسیج دانش آموزی و مدارس شهرستان برگزار می شود .

انتهای پیام / ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.