دوره میثاق طلبگی حوزه علمیه استان تهران در پاکدشت برگزار می شود

دوره متمرکز میثاق طلبگی حوزه علمیه استان تهران در مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) شهرستان پاکدشت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، «حجت‌الاسلام خداپرست» در گفت‌وگو با «پاکدشتی‌ها» گفت: دوره متمرکز میثاق طلبگی حوزه علمیه استان تهران از چهارشنبه ۲۸ مردادماه امسال در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام پاکدشت آغاز می شود و تا جمعه ۴ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

۸۱۵۰۸۷۴۴-۶۲۷۹۴۶۲

وی اظهار کرد: تعداد هزار متقاضی سیکل و دیپلم به بالا در دو دوره مجزا شرکت می کنند.

مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) شهرستان پاکدشت افزود: مراسم افتتاحیه این دوره با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، اعضای شورای عالی و اساتید حوزه علمیه قم برگزار می شود.

«حجت الاسلام شاه جعفری» نیز گفت: در دوره اختبار و تثبیت، طلاب جدیدالورود علاوه بر آشنایی با مشخصات، شرابط و محیط حوزه، خود را با شرایط و ضوابط و ذی طلبگی هماهنگ می‌کنند. ضمن اینکه اگر تشخیص داده شود، طلبه ای علاقه یا شرایط لازم برای حضور در مدرسه را ندارد، پذیرش نهایی نمی شود.

معاون تذهیب حوزه علمیه استان تهران با اشاره به اینکه دوره اختبار و تثبیت همه ساله در فصل تابستان و به صورت مجزا در هر یک از مدارس علمیه برگزار می شد، خاطرنشان کرد: چندسالی است این دوره به صورت متمرکز در برخی از استان ها تحت عنوان «میثاق طلبگی» برگزار و امسال برای نخستین بار در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.