ممنوعیت عرضه دخانیات در کیوسک های مطبوعاتی منطقه ۷

دکه ، سیگار ممنوع

شهردار منطقه ۷ از اجرای طرح جهادی عدم فروش دخانیات در کیوسک‌های مطبوعاتی سطح منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ به نقل از تهران نیوز ، به نقل از خبرگزاری آریا؛ سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: در راستای اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران با محوریت “تهران شهر بدون دخانیات” و همچنین به استناد قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات از جمله ممنوعیت انجام تبلیغات و حمایت از دخانیات، نسبت به  اجرای طرح رسیدگی به وضعیت کیوسک‌های مطبوعاتی منطقه اقدام شد.
وی با تاکید بر اینکه این طرح به منظور جلوگیری از عرضه و فروش علنی هر گونه مواد دخانی و نمایش آن در پیش خوان کیوسک‌ها انجام شد، خاطرنشان کرد:‌ در همین راستا، تعدادی از کیوسک‌های مطبوعاتی نیز پلمپ و هم چنین ادوات مربوط به دخانیات نیز در سایر کیوسک‌ها جمع آوری شد.
به گفته شهردار منطقه ۷ کیوسکهای مطبوعاتی به دلیل عرضه رسانه های مکتوب به نوعی مکان فرهنگی محسوب می شوند و عرضه دخانیات در آنها به ارزش کار آنها لطمه می زند. از اینرو فروش انواع دخانیات در آنها ممنوع است.
وی با اشاره به اینکه روزانه حجم قابل توجهی از شهروندان به کیوسکها مراجعه می کنند،تصریح کرد: به منظور تبلیغ، ترویج و عدم فروش دخانیات پوسترهایی با این موضوعات در کیسوکها نصب می شود تا از این طریق اطلاع رسانی لازم به شهروندان و عابرین پیاده انجام شود.

انتهای متن/ ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.