تاملی در بنرهای تسلیت در سطح شهر:

همه را در غم خود شریک نسازیم !!

فوت افراد زمینه و بهانه ای برای تبدیل شدن چهره شهر به ویترینی از بنرهای ترحیم و تسلیت می گردد.

هر روز انسان های زیادی به این دنیا می آیند و از این دنیا می روند و ما به رسم عادت برای آنکه می آید جشن می گیریم و برای آنکه می رود عزا.

جالب اینجاست که کمتر دیگران را از خبر خوش به دنیا آمدن فردی با تبلیغات جدید باخبر می کنیم ولی به محض از دنیا رفتن فردی ، تمام شهر و یا دست کم کوچه و دیوار منزل فرد متوفی ، آذین می شود به بنرهای اطلاع رسانی فوت آن فرد .

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ : با یک گشت خیلی کوتاه در سطح شهرستان پاکدشت ، شاهد بنر های متفاوتی از افرادی بوده و هستیم که رخت از این دنیای فانی بربستند و به جهان باقی شتافتند .فارغ از هرگونه جهت گیری معاند و مخالف علیه این اطلاع رسانی ها در سطح شهرستان ، آنچه در نگاه اول به چشم همه نازیبا می آید و دید بصری بد و نازیبایی به چشمان شهروندان و همشهریان پاکدشتی می دهد، پرشماری این بنرهای اطلاع رسانی در اندازه های متفاوت در جای جای شهرستان می باشد .

_dsc2938-copy

این مهم ، تازه در صورتی است که فرد متوفی از شهروندان عادی شهرستان بوده باشد و صاحب مقام و مسند و جایگاه عالی اجتماعی یا سیاسی نبوده باشد که در آن صورت شهرستان به ویترینی از بنر های اطلاع رسانی از سوی خانواده و دوستان گرفته تا همکاران و دشمنان گذشته ، تبدیل می شود .

به عقیده خبرنگار پاکدشت۲۴ ، صرف نظر از دید نازیبایی که این مسئله به چهره ی شهرستان می بخشد ، موج منفی و تاثر و اندوهی که خواسته و ناخواسته به ذهن بیننده ی شهرستان متبادر می کند ، در این وانفسای اقتصادی و اجتماعی جامعه ، وحشتناک و دیر جبران است .با توجه به معضلات اقتصادی و اجتماعی که هر شهروندی به نوعی دامنگیر آنها می باشد ، لزوم آرامش و شادی و نشاط بخشی به شهروندان از بایسته های شهریاران بوده و هست .

_dsc2936-copy

علیرغم تاکیدات و آموزه های متعالی دین اسلام مبنی بر تذکر و یادآوری کوچ و رحلت از این دنیای فانی ،آنچه مدنظر نگارنده است ، این می باشد که اطلاع رسانی فوت یک شهروند باید در حد و سطحی از اجرا باشد که برای همه شراکت در غم به بار نیاورد و به عبارت دیگر بیاییم به جای اینکه دیگران را در غم خویش شریک کنیم ، آنها را از شادی هایمان باخبر سازیم و به همدیگر انرژی و افکار و اخبار مثبت و سالم و سازنده منتقل کنیم .

انتهای پیام/ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.