رئیس سازمان حج و زیارت:

سامانه «سماح» برای ویزای اربعین

رئیس سازمان حج با اشاره به سوء استفاده اخیر سودجویان از احساسات پاک مشتاقان زیارتی گفت: خوشبختانه دستگاه‌های نظارتی و پلیس فتا در این حوزه وارد شده و با متخلفین برخورد قانونی شده و فعالان 2 شبکه جعل ویزای اربعین دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ به نقل از خبرگزاری فارس، سعید اوحدی گفت: زمان به سرعت در حال عبور است و بر اساس احادیث هر لحظه‌ای که از عمر ما می‌گذرد به لحظه حساب نزدیکتر می‌شویم و گاهی ما انسا‌ن‌ها از قبول این واقعیت دوری می‌کنیم.

رئیس سازمان حج در سخنانش به دیدار مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب بعد از حج سال گذشته اشاره کرد و گفت: بعد از فاجعه منا خدمت معظم له رسیدیم، ایشان در این دیدار به واقعه عاشورا و حضور حضرت زینب(س) بر پیکرهای بی سر امام حسین (ع) و یارانشان اشاره داشتند که حضرت زینب(س) بعد از مشاهده این صحنه فرمودند «ما رایت الا جمیلا» و این در حالی بود که ما مصائب فاجعه غمبار منا و حادثه مسجد الحرام را پشت سر گذاشته بودیم و ۴۷۷ شهید مظلوم  هموطن خود را  از دست داده بودیم.

اوحدی در سخنانش با اشاره به کلام نورانی پیامبر اسلام(ص) که فرمودند خدایا توفیق به ما بده تا پدیده‌های خلقت را جوهر و کنهش را درک کنیم ، اظهار داشت: شاید رهبری با این مثال می‌خواستند از این ظاهر غمبار فاجعه منا ما را به باطن زیبای آن رهنمون فرمایند و ما طی این مدت در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای مظلوم منا و شنیدن سجایای اخلاقی شهدا به این باطن زیبا پی‌برده‌ایم.

رئیس سازمان حج و زیارت در سخنانش به عظمت جایگاه خدمت به زائران خانه خدا و اعتاب مقدسه اشاره کرد و گفت: در دیداری که چند ماه گذشته با یکی از مراجع عظام تقلید داشتم ایشان به بنده امر فرمودند در دیدار با خادمان زوار این حدیث قدسی که می‌فرماید «هرکسی که امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کند همانند کسی است که خداوند را در عرش زیارت کرده باشد» را ذکر کنم و شما عزیزان به چنین افرادی خدمت می‌کنید.

رئیس سازمان حج با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص سفر اربعین بیان کرد: ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور تا کنون ۱۸ جلسه تشکیل داده که این ستاد شامل ۱۳ کمیته است و سازمان حج و زیارت مسئولیت کمیته اعزام را بر عهده دارد.

وی در تشریح فعالیت کمیته اعزام اربعین گفت: برای پذیرش زائران اربعین سامانه سماح ایجاد شده که این سامانه مطمئن‌ترین مسیر ثبت نام برای اخذ ویزای زائران اربعین است و در واقع رابط سازمان حج و زیارت با بیش از ۲۲۰۰ دفتر خدمات زیارتی در سراسر کشور برای انجام فرآیند مقدمات صدور ویزای زائران است.

رئیس سازمان حج نسبت به سوء استفاده اخیر سودجویان از احساسات پاک مشتاقان زیارتی اشاره کرد که در زمینه جعل ویزای اربعین اقدام کرده‌اند و گفت: خوشبختانه دستگاه‌های نظارتی و پلیس فتا در این حوزه وارد شده و با متخلفین برخورد قانونی شده و فعالان ۲ شبکه جعل ویزای اربعین دستگیر شده‌اند.

وی در سخنانش به پیروزهای ارتش و نیروهای مردمی و حشد الشعبی عراق در مقابله با گروه‌های تکفیری اشاره کرد و پیروزی نهایی ملت عراق را آرزو کرد.

انتهای پیام/ر.آ

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.