در واکنش به حمله هوایی عربستانبه یمن؛

شمخانی: آمریکا در تجاوز عربستان به یمن سهیم است و باید پاسخگو باشد

دبیر شورای عالی امنیت ملی با محکوم کردن تجاوز هوایی اخیر عربستان سعودی به یمن که با سلاح ارسالی آمریکا انجام شده است، گفت: آمریکا در این جنایت سهیم است و باید پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ به نقل از حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی روز یکشنبه در بیانیه ای ضمن محکوم کردن تجاوز هوایی اخیر عربستان سعودی به یمن تصریح کرد: اقدام ارتش یمن در حمله به ناو اماراتی دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و علیه یک تجاوزگر بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: اقدام عربستان در بمباران مراسم سوگواری در یمن، با سلاح ارسالی آمریکا که در اختیار ارتش تجاوزگر عربستان قرار گرفته، صورت گرفته است و آمریکا در این جنایت سهیم است و باید پاسخگو باشد.

وی در این بیانیه با تاکید بر این که افکار عمومی غرب باید بدانند که دولتهایشان چه نقشی در تداوم این جنگ دارند، تصریح کرد: فروش تسلیحات به عربستان و امارات، نقش محوری در تجاوز نظامی به یمن و کشتار مردم بیگناه یمن را دارند که باید از سوی غرب متوقف شود.

لازم به ذکر است که جنگنده های ائتلاف سعودی عصر شنبه در تازه ترین جنایت خود مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن در صنعا را بمباران کردند که بر اساس آمار اولیه، بیش از ۱۵۰ شهروند یمنی کشته یا زخمی شدند.

انتهای پیام/ ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.