طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر آغاز شد/ آمادگی ۲۰۰ داوطلب برای خدمت رسانی

رییس جمعیت هلال احمر پاکدشت از آغاز طرح امداد و نجات نوروزی با مشارکت ۲۰۰ داوطلب برای خدمت رسانی به مسافران و گردشگران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، رییس جمعیت هلال احمر پاکدشت در گفت‌وگو با پاکدشتی ها اظهار داشت: با توجه به افزایش حجم سفرهای بین جاده ای در ایام نوروز، جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت، امسال هم با اجرای دو طرح امداد و راهنمایان نوروزی آماده خدمت رسانی به مسافران و گردشگران است.

tajik-pakdashtiha1

ابراهیم تاجیک نوری گفت: جمعیت هلال احمر برای کمک به امداد و نجات جاده ای و اورژانس، ۲ پایگاه بین شهری ثامن الحجج(ع) در علی آباد و شهدای مظفر در خاتون آباد را مستقر کرده است که اولویت خدمات شامل جستجو و نجات، رهاسازی و انتقال مصدومان به مراکز درمانی است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ۲ پایگاه امداد و نجات بصورت ثابت، یک واحد گشت سیار در محور امام رضا(ع) و مرکز عملیات نیز به عنوان پشتیبان فعالیت می کنند، افزود: با تدابیر اندیشیده شده در ایام نوروز تمام محورهای مواصلاتی شهرستان تحت پوشش پست های امداد و نجات قرار خواهند داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: تست سلامت، قندخون، فشار خون، غرفه دوستدار کودک، خیمه های نماز، ایستگاه های صلواتی و بروشورهایی با هدف ارتقا، آگاهی، راهنمایی و تغییر نگرش شهروندان برای کاهش رفتارهای پرخطر در مسافرت، از اهم اقدامات هلال احمر در حوزه جوانان است.

تاجیک نوری تصریح کرد: نیروهای مستقر در پست‌های راهنمایی، پاسخگوی مسافران عزیز خواهند بود.

رییس جمعیت هلال احمر پاکدشت اظهار کرد: علاوه بر اختصاص ۵ مدرسه توسط آموزش و پرورش، فضاهای بین جاده ای نیز برای اسکان مسافران در راه مانده و بسته های غذایی برای آنان در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در بخش ایمنی و سلامت نیز ۲ پایگاه در میدان الغدیر شریف آباد و پارک دانشجو پاکدشت آماده خدمت رسانی هستند.

تاجیک نوری به تعداد نیروها اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از امدادگران آموزش دیده جمعیت هلال احمر پاکدشت در طرح امداد نوروزی خدمات خود را به مسافران ارائه می دهند که این تعداد با توجه به تردد گسترده در محور امام رضا(ع) افزایش ۵۰% داشته است.

وی با اشاره به اهم اقدامات جمعیت هلال احمر در سال ۹۳ گفت: تهیه و تدوین طرح عملیات امداد و نجات شهرستان پاکدشت با همکاری فرمانداری، هلال احمر استان تهران و سایر ادارات و نهادها انجام شد که با توجه به اینکه مجموعه ای از اطلاعات کامل و مهم شهرستان در آن قرار دارد؛ منبع خوبی برای تصمیم گیری در مدیریت بحران است و برنامه عمل را به هنگام بروز حادثه مشخص می کند.

تاجیک نوری اظهار داشت: بیش از ۱۰ دوره تخصصی برای امدادگران به منظور آموزش و تربیت نیروهای تخصصی جهت استفاده از آنان در موارد بحران برگزار شده است.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت افزود: امسال نیز در آستانه عید نوروز طرح فرشتگان رحمت با توزیع ۲۰۰ سبدغذایی در بین خانواده های نیازمند و با حفظ کرامت آنان اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: در نوروز ۹۳ به حدود ۶۰ هزار مسافر خدمات ارائه شد و برای نوروز ۹۴ نیز طبق پیش بینی های انجام شده بنابر تردد زیاد بزرگراه مواصلاتی امام رضا(ع)، حجم مسافران به ۱۰۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول با توصیه به مسافران گفت: بر اساس آمار، متاسفانه بیشترین تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد که این نیازمند دقت و هوشیاری بیشتر رانندگان است تا ان شاالله سفری ایمن و بی خطر داشته باشند.

تاجیک نوری ابراز داشت: جمعیت هلال احمر از طریق شماره ۱۱۲ آماده خدمت رسانی در سوانح و حوادث احتمالی به صورت شبانه روزی است.

وی عنوان داشت: طرح های پیش بینی شده از ۲۵ اسفندماه سال جاری آغاز و تا شانزدهم فروردین سال آینده بصورت فوق العاده و ویژه ادامه می یابد.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.