طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در پاکدشت آغاز شد

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان پاکدشت از آغاز طرح تشدید نظارت بر تولید کنندگان و عرضه کنندگان دام، طیور و ماهی در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، دکتر علی صاحب جمعی اظهار داشت: از امروز تا پایان ماه مبارک رمضان، ۳ اکیپ ویژه با هدف سلامت هرچه بیشتر محصولات گوشتی، نظارت بر تولید و عرضه فرآورده‌ های دامی را در کشتارگاه ‌ها، مراکز بسته‌ بندی و ناوگان حمل و نقل بر عهده می ‌گیرند.

ekipa

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان پاکدشت تصریح کرد: با توجه در پیش بودن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم برای خرید و مصرف فرآورده های خام دامی، افزایش نظارت های بهداشتی دامپزشکی با هدف کنترل بیشتر بر این محصولات، بصورت جدی دنبال خواهد شد.

دکتر صاحب جمعی خاطرنشان کرد: بیشتر تخلفات شامل گوشت های تاریخ گذشته، مغازه های بدون پروانه بهداشتی، رعایت نکردن بهداشت، صادر نشدن فاکتور از کشتارگاه و گوشت های بدون نام و نشان است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: شهروندان عزیز هرگونه فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز دارای محصولات بسته بندی با مهر نظارت بهداشتی دامپزشکی و تاریخ مصرف معتبر، تهیه کنند.

وی از شهروندان خواست تا هر گونه موارد تخلف بهداشتی در ارتباط با تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی را به شبکه دامپزشکی پاکدشت اطلاع دهند.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.