عدم تعادل نیروهای آموزش‌وپرورش در جریان آزمون استخدامی ساماندهی شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است بدنه آموزش و پرورش در برخی نقاط کشور با کمبود نیرو و در نقاط دیگر با مازاد نیرو روبروست که باید در جریان برگزاری آزمون استخدامی ساماندهی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، «فرهاد بشیری» با اشاره به آغاز ثبت‌نام استخدام آموزش‌وپرورش در سال ۹۴ گفت: طبق جلسات با وزیر، نتایج آزمون استخدامی ۹۴ نیروهای آموزش‌وپرورش که ثبت‌نام آن از ۱۵ مردادماه آغازشده است تا پایان مهرماه مشخص می‌شود.

IMG095748101

وی اظهار کرد: پس‌ازآن هر فرد یک دوره یک‌ساله را می‌گذراند تا در سال تحصیلی بعدی در آموزش‌وپرورش مشغول به کار شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص برگزاری این آزمون باید به چند نکته توجه کند، یادآور شد: بدنه آموزش‌وپرورش در برخی نقاط کشور با کمبود نیرو مواجه است که انتظار داریم در سال دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی این کمبودها جبران شود.

بشیری افزود: همچنین وزارت آموزش‌وپرورش باید تدبیری اتخاذ کند که نیروهای آموزش‌وپرورش با همکاری مجلس و دولت، ساماندهی شود چراکه در برخی نقاط با نیروی مازاد و در برخی نقاط دیگر با کمبود نیرو روبرو هستیم.

وی در خصوص مشکل نیروی مازاد و کمبود نیرو در برخی مناطق کشور عنوان کرد: در حال حاضر عدم تعادل در جذب نیروی آموزش‌وپرورش به لحاظ جغرافیایی، جنسیتی و نوع رشته‌های تحصیلی وجود دارد چنانچه در مناطق کمتر توسعه‌یافته با کمبود نیرو روبرو بوده و در کلان‌شهرهایی مثل تهران مازاد نیرو داریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر نیروهایی که هم‌اکنون به‌صورت حق‌التدریس مشغول ارائه خدمات به دانش آموزان هستند با چندین سال تجربه باید به‌راحتی به استخدام وزارت آموزش‌وپرورش درآیند و این مورد نیز باید در دستور کار این وزارتخانه در جریان برگزاری آزمون استخدامی قرار گیرد.

منبع:خانه ملت

 انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.