امامان جمعه شهرستان های استان تهران تاکید کردند؛

عهدشکنی آمریکا ثابت شد

نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم ولایتمدار و مومن در سراسر شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ به نقل از  تهران نیوز ، نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم ولایتمدار و مومن در سراسر شهرستان های استان تهران برگزار شد.

تهران؛ آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه، گفت: کسانی که خواستار پیوستن ایران به جامعه جهانی هستند و فکر می‌کنند بدون آمریکا نمی‌شود زندگی کرد حیات انقلابی و حسینی ندارند.

وی افزود: هدف قیام امام حسین(ع) مقابله با ظلمت و ظلم بود و امام حسین(ع) کشته شدن در راه حق را عزت و سازش با جریان کفر و نفاق را ذلت می‌دانستند.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران ادامه داد: از امتیازات قیام امام حسین(ع) هدف‌دار بودن، با برنامه پیش رفتن و از ابتدا تا پایان عزت را در مقابل ذلت دیدن بود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی حضرت علی‌اصغر در بیش از ۱۴۰ کشور جهان، گفت: برگزاری این مراسم در کشورمان و بیش از ۱۴۰ کشور جهان سند مظلومیت امام حسین(ع) و جنایت بنی‌امیه و یزیدیان است و امروز هم شاهد آن هستیم که خط رژیم آل‌سعود همان خط بنی‌امیه و ابوسفیان است.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به جنایات جنگی عربستان در یمن تصریح کرد: جنایت جنگی عربستان در یمن و در مقابل چشمان مدعیان دروغین حقوق بشر و مجامع بین‌المللی و رئیس رسوای سازمان ملل که بیش از  ۱۴۰ نفر را در یک مجلس عزاداری به خاک و خون کشیدند، موجب شرمساری است.

وی ادامه  داد: امروز هم ابوسفیان زمان آمریکای فریبکار ظالم است و عربستان و اسرائیل کودک‌کش تجلیات استکبارجهانی در عالم هستند.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به برگزاری مراسمات عزاداری ایام محرم در کشور اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی ادامه جریان کربلاست و پرچم عاشورا به دست ولی‌فقیه است و عزاداری‌های مردم ما سال به سال محتوای بهتری پیدا می‌کند.

وی با اشاره به دیدار اخیر نخبگان با مقام معظم رهبری، گفت: سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان هم هشداردهنده و هم تشویق کننده بود. ایشان نخبگان را هدیه‌ای از جانب خداوند معرفی کردند و فرمودند: «با تکیه بر نخبگان ایران به کشوری پیشرفته و قدرتمند و پرچمدار تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.»

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: مسئولان و نخبگان باید از سرمایه‌های ملی مراقبت کنند تا با مدیریت صحیح از آنان در جهت پیشرفت کشور استفاده شود.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به تبلیغات رسانه‌های جهانی مبنی بر پیوستن ایران به جامعه جهانی تاکید کردند: انقلاب اسلامی صولت قدرت‌های استکباری را در هم شکست و ما می‌توانیم را در تجربه نشان داد. پیوستن به جامعه جهانی ملت ایران را به وابستگی زمان قاجار و پهلوی خواهد برد.

وی با اشاره به رزمایش نیروی هوایی ارتش در هفته اخیر، اظهار کرد: این رزمایش نقطه عطفی برای نیروی هوایی و باعث دلگرمی ملت ما و مردم منطقه و هشدار به کسانی است که قصد آزار این ملت را دارند.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی مجاهد نستوه، روحانی بصیر و اخلاقی بود که رسیدگی به برنامه‌های حوزه و دانشگاه در راس برنامه‌های ایشان بود. وی از سابقین و حافظان انقلاب اسلامی بود و مانند عمار معیاری برای شناخت جبهه حق از باطل بود و مردم هرگاه می‌خواستند ببینند جبهه حق کجاست به آیت‌الله مهدوی‌کنی نگاه می‌کردند.

 

شهرری؛  حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در مصلی بزرگ ری ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: شیطان قابل رؤیت نیست ولی برخی از انسانها به دلیل دوری از تقوا خلق و خوی شیطانی می گیرند.

شاهچراغی با بیان اینکه این ایام متعلق به خاندان اهل بیت علیه السلام است، گفت: امام حسین(ع) در قیام کربلا به گونه‌ای عمل کرد که هیچ نقطه ابهامی باقی نماند.

وی ادامه داد: دشمن درصدد بود تا با خارجی معرفی کردن اهل بیت (ع)، رخدادها را مرگ عادی جلوه دهد ولی کاروان اسرای کربلا مانع از تحریف مظلومیت شهدای کربلا شدند.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: بنی امیه در ۷۰ هزار منبر به امیرمومنان(ع) لعن می‌داد تا عقاید مردم را منحرف کنند؛ حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) نیز به همین روش عمل کرده و در خطبه خود در شام، اشقیای کربلا را رسوا و حقایق را آشکار کردند.

شاهچراغی ائتلاف گروه‌های عراقی را  زمینه‌ساز پیروزی دانست و گفت: اتحاد نیروهای کرد، اهل سنت، ارتش و غیره سبب قدرت عمیقی در عراق شده و پیروزیهای مهمی را به ثمر می آورد.

وی با تاکید بر اینکه پیروزی موصل سرآغاز شکست داعش است، اضافه کرد: آمریکا و اروپا تجهیزات سنگینی در موصلبرای داعش قرار داده اند ولی قدرت خداوند بالاتر از آنان است.

خطیب جمعه شهرری با اشاره به اینکه هفته تربیت بدنی را پشت سر می گذاریم، گفت: دین سالم در بدن سالم و بدن سالم سبب روح سالم است.

شاهچراغی به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص ورزش اشاره کرد که فرموده اند: ورزش برای همه افراد لازم و برای افراد مسن واجب است.

وی با بیان اینکه اخلاق در کنار ورزش بسیار مهم است، ابراز کرد: اسلام همانقدر که به تربیت روح توجه دارد به مراقبت جسمی نیز اهمیت می‌دهد.

 

دماوند؛ کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهر دماوند که با حضور مردم دیار دارالمؤمنین در مصلای نماز جمعه این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه کتاب عاشورا دو جلد دارد، اظهار کرد: جلد اول آن مربوط به قبل عاشورا تا ظهر عاشورا است که مربوط به امام حسین (ع) است و جلد دوم آن مربوط به ظهر عاشورا به بعد تا قیامت است.

وی افزود: اگر زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) نبودند، با توجه به تبلیغات عظیم دشمنان کربلا در کربلا می‌ماند و نقش حضرت زینب و سرپرستی حدود ۱۸۰ زن و فرزند بعد از حادثه عاشورا، بدون آنکه عزت اهل‌بیت (ع) ذره‌ای خدشه‌دار شود، نقش بی‌بدیل این بانو است که تنها پنج تن آل عبا توان تربیت چنین شخصیتی را دارد.
امام‌جمعه دماوند، صبر و شکیبایی حضرت زینب (س)، بی‌نظیر دانست و خاطرنشان کرد: در روایات، صبر را سر پیکره ایمان می‌دانند و این حضرت می‌فرمایند که آن‌قدر صبر می‌کنم تا صبر از صبر من عاجز شود.
فتاح دماوندی، نگاه توحیدی حضرت زینب (س) را عامل کوچک شدن جایگاه دشمن برشمرد و افزود: در آن اوج تمسخر و بی‌رحمی دشمن، ایشان خطاب به یزید و دشمنان می‌گوید که یاد ما را نخواهید توانست محوکنید و امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر در تدارک رفتن به کربلا هستند.
وی، ایمان، معرفت و علم حضرت زینب (س) را دیگر ویژگی دختر امیرالمؤمنین برشمرد و تأکید کرد: در حدیثی داریم که حضرت زینب ازلحاظ فصاحت، صبر و بلاغت در بین اهل‌بیت (ع)، نمونه شده است.
امام‌جمعه دماوند خاطرنشان کرد: زمانی که یزیدیان دیدند صحبت‌های حضرت زینب (س)، جمعیت را به خود جذب کرده است، سرها را بر سرنیزه بردند و سوز و درد حادثه را برای اهل‌بیت (ع)، دوچندان کردند.
فتاح دماوندی در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با نخبگان، تأکید کردند: این دیدار باید فرهنگ‌سازی شود و به این معنا است که نگاه رهبر به جوانان و نخبگان، نگاه بسیار عمیقی است و به فرموده ایشان، در مقابل فرار مغزها، کشور رکود مغزها وجود دارد و باید از این پتانسیل عظیم، استفاده شود.
وی بابیان اینکه دشمنان، ژن ما نمی‌توانیم را در زمان قاجار و پهلوی، تزریق کردند، تصریح کرد: امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب با هدایت ملت در عبور از همه بحران‌ها، شعار ما می‌توانیم ملت ایران را به دنیا نشان دادند و امروز در بسیاری از دانش‌ها در پنج یا ۱۰کشور اول جهان هستیم.
امام‌جمعه دماوند با اشاره به صحبت‌های اخیر جان کری مبنی بر عدم برداشتن تحریم‌ها در صورت ادامه حمایت ایران در سوریه،تأکید کرد: همان‌گونه که رهبر انقلاب به تعهد آمریکایی‌ها خوش‌بین نبودند، امروز شاهد هستیم که بعد از مسائل مربوط به هسته‌ای و محور مقاومت، به سراغ حقوق بشر و… می‌آیند و تنها راه نجات، مقاومت است.

 

قرچک؛  حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان  اظهار داشت: عزت یعنی مقهور و سست نشدن، حفظ شان، مقام و جایگاه رفیع انسانی را خرد نکردند.

وی گفت: یکی از مهمترین وظایف انسانِ حسینی، شناخت تکلیف وانجام تکلیف به موقع است و عوامل ایجاد عاشورا و شهادت عزیز پیامبر (ص) و مظلومیت اهل بیت امام حسین(ع ) غفلت و جهالتِ خواص بود.

اسماعیلی تاکید کرد: حسین شناسان بی تفاوت و شک کردند، وعده ریگ در دهانشان گذاشتند و حرفی نزدند، می گفتند نمی دانیم حق با چه کسانی است؟ حرف سیاسی نزنیم تا دینمان حفظ شود.

وی افزود: عده ای غرق در تجملات و زیبایی های دنیا شدند و در درون فاسد، ولی در جمع نیروی ارزشی هستند و در برنامه ها شرکت می کنند، عده ای تشنه ی قدرت  بودند و بدنبال فرصت، مانند «شبث بن ربعی» که از زمان علی(ع) تا قیام مختار هشت چهره عوض کرد، وعده ای هم فقط دلسوزی، گریه و آه کشیدند؛ ماننده «احنف بن قیس کوفی» که برای علی(ع) گریه کرد و در جواب امام حسین(ع) نوشته بود: «صبر کن، که وعده خدا حق است».

ریاست شورای فرهنگ عمومی با اشاره به منطق امام حسین(ع )، بیان کرد: امام راحل در مقابل قانون کاپیتولاسیون فریاد حسینی را بلند و رسا بر سر رژیم پهلوی زدند، علیه استکباری که دنیا هنوز آن را نشناخته و فریب شعارش را خورده بود، امام عزیز شجاع و با بصیرت، منطق استکبار ستیزی را رواج داد.

وی  تصریح کرد: ایران محل امن، تاخت و تاز و غارت آمریکایی ها بود وهیچ ایرانی حق اعتراض در مقابل جنایات و دخالت های آمریکا را نداشت.

امام جمعه شهرستان قرچک با اشاره به منطق رهبر امقلاب گفت: منطق امام حسین(ع )را رهبر فرزانه در پیش گرفتند و یک تنه در مقابل زورگویان دنیا « هیهات مناالذله» را سر دادند، از اول نقشه شوم آمریکا را می دانست و برجام را مشروط پذیرفتند و فرمودند محصول مذاکرات که در قالب برجام شکل گرفت دچار نقاط ضعف و ابهاماتی است که می تواند خسارت های بزرگی برای حال و آینده کشور منتهی کند، آمریکا هدفی جز خصومت و اخلال  ندارد.

وی در پایان تاکید کرد: ما مطیع مقام معظم رهبری هستیم و هر زمان که بخواهد و اراده کند، شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» را عملی خواهیم کرد.

 

ورامین؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین که با حضور مردم خداجو در میعادگاه نماز جمعه ورامین برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: باید به امر به معروف و نهی از منکر اهمیت داد، اگر ایمان به خدا و باور قلبی به خداوند داشته باشیم مرتکب گناه نخواهیم شد، ریز و درشت اعمال ما در پیشگاه خداوند ثبت و ضبط می‌شود.

وی گفت: خدا هست و شاهد و ناظر بر اعمال ما است و خلوت و جلوت فرقی برای خدا ندارد، اگر کسی این باور را داشته باشد در برابر گناه بی‌تفاوت نخواهد بود، اگر بخواهیم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما تقویت شود باید باور خود به خداوند را تقویت کنیم.

امام جمعه موقت ورامین افزود: اعمال ما در هر هفته به امام زمان (عج) و پیامبر اکرم (ص) عرضه می‌شود، اگر عمل نیک انجام دهیم امام زمان (عج) خشنود و اگر عمل بدی انجام دهیم امام رنجیده می‌شود، قلب حضرت را نشکنیم.

وی در ادامه بیان داشت: خود را در محضر پیامبر و ائمه معصوم و اولیا الهی بدانیم، اگر بدانیم چه آثاری بر گناهان مترتب خواهد بود مراقبت خواهد کرد، انسان از غذای مسموم پرهیز می‌کند چون می‌داند برای وی ضرر دارد، اثر آن را می‌داند، حال به آثار گناهان توجه کنیم، در دعای کمیل امیرالمومنین علیه‌السلام آمده گناه جلوی صعود و بالا رفتن دعا را می‌گیرد، نماز کسی که شراب بخورد تا ۴۰ روز قبول نمی‌شود.

حجت‌الاسلام محمودی گفت: در گذشته لات‌های قدیم مشروب را کنار می‌گذاشتند، حرمت حفظ می‌کردند، اما در همین ماه می‌بینیم پلیس در مجالس پارتی، دختر و پسر و مشروبات الکلی کشف می‌کند، این ننگ است.

وی ادامه داد: جوان عزیز اگر می‌خواهی عاقبت بخیر بشی مراقب باش دچار گناه نشوی، اگر کسی که عامل به گناه است به آثار گناه توجه کند گناه نمی‌کند، یک زن بدحجاب به حکم خدا دهن کجی می‌کند و آثار وضعی در زندگی دارد، همیشه زیبایی و جوانی نیست، از این نعمات الهی استفاده سوء نکنیم.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه خاطرنشان کرد: رفتن به مجالس، اگر مجلس گناه نباشد مانعی ندارد اما اگر بداند مجلسی باشد که مجلس گناه باشد جایز نیست.

وی گفت: سالروز شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی را گرامی می‌داریم که سرمایه ارزشمندی برای انقلاب بود.

حجت‌الاسلام محمودی ضمن گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش عنوان کرد: از تلاش‌های عزیزانمان در این اداره متشکرم، شهرستان ما به اندازه چند استان کشور قهرمان ورزشی دارد، اگرچه از نظر امکانات ورزشی محرومیم.

وی گفت: از توانمندی‌های ورزشی نیروهای کارآمد بومی بیشتر بهره ببریم، مدیران استانی توجه بیشتر کنند، ورامین تا کی باید زیر سایه تهران گم باشد، این همه ظرفیت‌های ورزشی منطقه دیده نمی‌شود، سال‌هاست بحث استادیوم مطرح است اما عمل نمی‌بینیم.

امام جمعه موقت ورامین افزود: این همه دانش‌آموز داریم اما اردوی دانش‌آموزی نداریم و این همه دانش‌آموز باید به تهران و کرج بروند، پشت همین تریبون مدیرکل اسبق آموزش و پرورش وعده داد اما عمل نمی‌بینیم.

وی خاطرنشان کرد: دلسوزی نمی‌بینیم، مسوولان اجرایی شجاعانه در زمینه مطالبات حضور پیدا کنند، این بی‌تفاوتی و این جایگاه حق مردم این منطقه نیست.

حجت‌الاسلام محمودی اظهار داشت: چهارم آبان ماه سالروز اعتراض امام به کاپیتولاسیون و تبعید ایشان به ترکیه شد، آمریکایی‌ها می‌خواستند تمام مقدرات کشور را در دست بگیرند اما تبر خمینی کبیر گردن آمریکایی‌ها را شکست، جای تاسف است که هنوز برخی آمریکا را نشناخته و خود را به نادانی می‌زنند اما فریاد مرگ بر آمریکا این ملت همواره بلند است.

وی گفت: فرمایشات رهبری در دیدار با نخبگان حائز اهمیت است، سال‌ها دست‌های استعمار ایران با آن پیشینه کهن و دانشمندان فراوان را تحقیر کردند اما در مقاطعی سرعت رشد علمی ایران ما ۱۳ برابر میانگین جهانی شد.

امام جمعه موقت ورامین تاکید کرد: امروز انقلاب اسلامی خودباوری را در میان نخبگان رواج داد، پژوهش‌های علمی هرگز نباید دچار رکود شود، از مسوولان کشور می‌خواهم تلاش کنند تا کشور دچار نشود.

حجت‌الاسلام محمودی بیان داشت: موضوع جهانی شدن و توصیه آمریکایی‌ها را دقت کنید،ما با جهان ارتباط داریم،اما جهانی شدن آن‌ها یعنی وابسته شدن به غرب، ملت ایران ۳۰ سال خون داده که وابسته نباشد، آن‌ها از فرهنگ ناب ما وحشت دارند، ما از ارتباط با دنیا استقبال می‌کنیم، اما از ذلت دوری می‌جوییم.

وی ادامه داد: رهبری از هیئات عزاداری تشکر کردند، سطح هیئات عزاداری ارتقاء یافته است،به جنگ بدعت‌های عزاداری و خرافات برویم.

امام جمعه موقت ورامین گفت: برخی می‌گویند هیات و روضه جای عزاداری است نه حرف‌های سیاسی، تمام عاشورا سیاست است، از مبلغان و مداحان که به بیان سیاست‌های روز پرداختند متشکرم، کیست جنایت‌های آمریکا را مطرح نکند و حرف از عاشورا بزند.

وی در پایان تصریح کرد: در آزادسازی موصل با لطف الهی تروریست‌های تکفیری و حامیان غربی و عربی آن‌ها فهمیدند نمی‌توانند در برابر اراده مردمی بایستند.

 

شهریار؛ حجت‌الاسلام موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهریار که در مصلای نماز جمعه این شهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، بعد از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: رعایت تقوای الهی حلال مشکلات جامعه بشری است.

خطیب جمعه شهریار تأکید کرد: در پی سلسله مباحث هفته‌های گذشته در خصوص علل ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید عرض کنم توقع نابه‌جا برخی از آمران به معروف و ناهیان از منکر است که می‌پندارند باید آنچه آنها می‌گویند خاطیان بپذیرند.

وی بیان کرد: در راه انجام این فریضه اسلامی سختی وجود دارد گاهی طرف مقابل بی‌خرد است گاه ناسزا شنیدن است و گاه مانند امام حسین (ع) شهید شدن این‌طور نیست هرچه ما بگوییم پذیرفته شود مگر دستورات پیامبران و ائمه (ع) را همه پذیرفتند آیا همه مسلمانان نماز می‌خوانند پس این بزرگواران نیز باید از امر به حق و درستی دست بر‌داشتند.

امام جمعه شهریار تصریح کرد: آیا توصیه پزشکان مبنی بر نکشیدن سیگار یا … را تمام مردم عمل می‌کنند اما آنها دست از توصیه خود دست بر نمی‌دارند اصلاً ثواب عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در همین سختی‌ها است که در آن وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: فردا سالروز شهادت حاج‌آقا سید مصطفی فرزند بزرگوار حضرت امام (ره) است اکثر مسؤولان رده بالای مملکت در آن ایام از شاگردان ایشان بودند، هنگامی که خبر شهادت حاج‌آقا سید مصطفی را به امام (ع) دادند ایشان فرمودند که من از مصطفی امید‌ها داشتم و شهادت وی از الطاف خفیه الهی است.

سالمی ابراز کرد: در هفته آتی سالروز آمار و برنامه‌ریزی را داریم جا دارد از تمام ملت ایران که در این امر مهم مجدانه شرکت کردند و تمام دست‌اندرکاران این امر از مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی تقدیر و تشکر کنم.

وی گفت: سالروز تأسیس سازمان ملل را در پیش داریم، امروز این سازمان یک لکه ننگ است سازمانی که خادم و جیره‌خوار ظالمان و در خدمت آنهاست و برای بلعیدن کشور‌های مظلوم جهان درست شده است و حق وتو چند کشور قدرتمند دال بر این مدعا است.

امام جمعه شهریار افزود: چند جاسوس از طرف محاکم ما به حبس محکوم شده است آن‌وقت صدای وا حقوق بشرای این مدعیان دروغین حقوق بشر بلند شده است اما در مقابل هزاران جنایتی که در روز از آمریکا و نوکرانش سر‌می‌زند خفه شده‌اند آیا مردمی که چند روز اخیر در مراسم ترحیم در یمن توسط نوکرشان رژیم منحوس و کودک‌کش آل‌سعود به خاک و خون کشیده شدند بشر نیستند پس چرا خفه شده‌اید و چیزی نمی‌گویید یعنی دلار‌های این رژیم جنایتکار حقوق بشر را کشک کرده است؟

وی در پایان متذکر شد: تحولاتی که در سوریه و عراق دارد این روز‌ها رخ می‌دهد برای اسلام افتخارآمیز است تمام اقشار عراق از شیعه گرفته تا سنی، مسیحی، ایزدی، کرد و عرب دست به دست هم داده‌اند تا داعش را از سرزمینشان بیرون کنند، این اتحاد مرهون مرجعیت بزرگوار عراق است و این اتحاد در مقابل داعش مورد تأیید و حمایت ایران نیز است.

شهرقدس؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قدس که با حضور پرشور نمازگزاران و عزاداران حسینی در مصلا نماز جمعه شهرستان قدس برگزار شد گفت: خودم و همه شما بزرگواران را به رعایت تقوا الهی دعوت می‌کنم چراکه تنها مسیر رستگاری همین تقوا است.

وی ادامه داد: همه ما به این جهان آمده‌ایم تا در برابر مخلوق خود سجده کرده و برای او بندگی کنیم و این را همه ما باید بدانیم که مهم‌ترین مسئله وجودی ما همین بندگی حق‌تعالی است و حرکت در این مسیر سعادت دنیا و آخرت را در پیش خواهد داشت و در غیر این مسیر اگر قدم برداریم ذلت تنها پاداشمان است.

امام جمعه شهر قدس افزود: کار نیک همیشه ماندگار است چراکه همه ما امروز شاهد هستیم آن‌هایی که در مسیر الهی قدم برداشتند ماندگار شده و آن‌هایی که به راه غیر خدا رفتند نه نامی از آن‌ها برجا مانده و نشانی و این موضوع را همه ما باید مدنظر قرار دهیم که بهترین را راه الهی است.

وی عنوان کرد: امروز اگر مردم منطقه در حال دست‌یابی به پیروزی و نصرت هستند به این دلیل است که در مسیر الهی قدم برداشته‌اند و خداوند نیز آن‌ها را یاری می‌کند و هرلحظه دشمنان ذلیل و خوارتر از گذشته خواهند شد همان‌گونه که درگذشته‌ای نه‌چندان دور دیدیم که حزب الله چگونه اسرائیل را سرجای خود نشاند تا جایی که تنها به فکر این بود که کلاهش را نگه دارد باد نبرد.

میر احمدی تصریح کرد: جوانان انقلابی هیچ‌گاه تسلیم ظلم نخواهند شد و در همه حال در مقابل زیاده خواهان و استکبار خواهند ایستاد و همین نکته یعنی حرکت در مسیر الهی موجب شد که امروز به‌واقع جمهوری اسلامی ایران قدرت اول منطقه و حتی فراتر از آن باشد.

وی گفت: طی روزهای گذشته موضوع قدرت و صلابت کشورمان را به‌وضوح از دهان دشمنان که هرلحظه به دنبال ایجاد مشکل برای کشور هستند شنیدیم و خودشان اذعان کردند که جمهوری اسلامی ایران صورتشان را در منطقه بر خاک مالیده است.

امام جمعه شهر قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهر قدس ضمن گرامیداشت ایام محرم و همچنین فرارسیدن هفته ورزش بیان کرد: مظلومان جهان به پا خواسته‌اند تا داد خود را از بیگانگان و دشمنان بگیرند و در این مسیر شعارشان که تا پای جای پیگیرش خواهند بود «هیهات من الذّله» است.

وی تصریح کرد: عبرت مورد دیگری است که لازم است به آن اشاره‌کنم تا برخی که به موضوعاتی دل‌خوش کرده‌اند متوجه شوند که این دل‌خوشی‌ها پوچ است و لازم است که نگاه ویژه‌تری به مباحث عبرت‌آموز گذشتگان بکنند چراکه اگر عبرت نگیرند در ادامه به خواری و ذلت خود را خواهند دید.

میر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: هم‌اکنون موضوعی که کشور در حال انجام است به نام سرشماری نفوس و مسکن که لازم است در این خصوص عموم مردم توجه ویژه‌ای داشته و بدون هیچ کم و کاستی موارد پرسش شده را به متصدیان بیان دارند چراکه بسیاری از هدف‌گذاری‌های کشور در آینده بر اساس همین سرشماری و آمارها برنامه‌ریزی می‌شود.

وی گفت: همچنین امروز بسیار باید به بحث اصلاح الگوی مصرف نیز توجه داشته باشیم چراکه جمهوری اسلامی ایران که بزرگ‌ترین کشور شیعه جهان است بسیار ناپسند است که در آمارها بیان می‌شود که کمترین توجه به بهبود مصرف‌شده و هنوز در برخی از داشته‌ها درست صرف کردن را در زندگی خود نهادینه نکرده‌ایم.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: مناسبت‌هایی را در هفته پیش روداریم که اولین آن شنبه یکم آبان ماه است که مصادف با سالروز شهادت فرزند برومند امام راحل حاج‌آقا سید مصطفی خمینی است که به‌واقع شخصیتی عالم و فرزانه بود و همین مهم باعث شد که دشمنان در آغاز راه انقلاب او را به شهادت برسانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مناسبت دیگر که در پیش داریم فرارسیدن سالروز ایستادگی امام راحل در مقابل طرح کاپیتولاسیون است که موجب شد بسیاری از برنامه‌هایی که استکبار در فکر داشت از بین ببرد و این مهم در همان آغازین روزهای نهضت در سال ۴۳ رخ داد و امروز به‌وضوح می‌بینیم که جوانان این مرزوبوم همچنان در مسیر آرمان‌های امام راحل قدم برداشته و در مقابل زورگویی و زیاده‌خواهی‌های استکبار ایستاده‌اند و به‌زودی همه دشمنان اسلام از صفحه روزگار محو خواهند شد.

 

پیشوا؛  حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی‌نیا در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه پیشوا پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به بیانات گوهربار رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان عنوان کرد: جوانان نخبه هدایای کم‌نظیر و امانت‌های الهی‌اند.

حجت‌الاسلام رحمتی‌نیا بیان داشت: وظیفه‌ مسؤولان در قبال این هدایای گران‌قدر الهی، مراقبت از آن‌ها و پرورش نخبگان بیشتر است.

وی نخبگان را موتور محرک رسیدن به اهداف بزرگ نظام دانست و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب گزارش‌های موجود درباره‌ توقف طرح‌های کلان تحقیقاتی مربوط به هوافضا، ماهواره و هسته‌ای را مایه‌ نگرانی خواندند و تأکید فرمودند «مسؤولان توجه کامل کنند که این‌گونه طرح‌های مهم مطلقاً نباید کُند یا متوقف شود، این خطر بسیار بزرگی است.»

فاتحه برجام

امام جمعه پیشوا با اشاره به سرانجام برجام گفت: وزیر خارجه آمریکا بعد از این همه تلاش و جلسات خسته‌کننده در لوزان و ژنو و … فاتحه برجام را اعلام کرد و گفت اگر ایران خواهان رفع مشکلات بانکی است باید از موشک‌های دوربرد و حمایت از حزب‌الله، سوریه و یمن دست بردارد.

وی ضمن قدردانی از دوراندیشی و بصیرت رهبر معظم انقلاب که آنچه دیگران در آئینه نمی‌بینند را در خشت‌خام می‌بینند، افزود: سه سال و اندی قبل زمانی که دولت‌مردان اصرار بر مذاکره داشتند، رهبر معظم انقلاب فرمودند «آمریکا عهد‌شکن است و قابل اعتماد نیست.»

رحمتی‌نیا در پایان تصریح کرد: امروز عهدشکنی‌های استکبار و آمریکا به دولت‌مردان ثابت شد. متاسفانه دولت در این سه سال همه چیز را فدای مذاکرات کرد و مذاکرات هم به قول مسؤولان داخلی هیچ شد.

 

رباط کریم؛ حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم در مصلی رباط کریم برگزار شد اظهار کرد: کسانی می توانند با منکرات، زشتی و فحشا مقابله کنند که قدرت داشته باشد و لازمه مقابله با ظلم  ایستادگی در برابر حاکمان فاسد است که امام حسین به درستی در برابر نااهلان ایستاد.

وی افزود: اگر مسائل و شرایط زمان هر امامی مانند شرایط زمان امام حسین(ع) بود آن ها نیز قیام می کردند فرقی نمی کند هر کدام در زمان خود شرایط مختلفی داشتند پس باید شرایط ها به وجود می امد سپس بقیه امامان هم قیام می کردند.

امام جمعه رباط کریم در بخش دیگری از سخنانش، با تسلیت سالروز شهادت  حاج آقا مصطفی خمینی(ره) ادامه داد: این شهید بزرگوار را از ما گرفتند ایشان نبوغ عجیبی داشتند و دریایی بزرگ از مباحث بودند.

وی همچنین تأکید کرد: از تمامی افرادی که در سرشماری نفوس و مسکن ثبت نام کردند قدردانی می کنم و خانواده باید اطلاعات درستی از وضعیت زندگی اشان در هنگام مراجعه حضوری مأموران ارائه دهند چرا که آمار نقش مهمی درکشور دارد.

حجت الاسالم محمدی نژاد  در سخنانی جداگانه از پلیس و راهور شهرستان رباط کریم قدردانی و خاطرنشان کرد: از نیروی انتظامی و نیروی راهور که در عاشورا نظم و امنیت را به وجود اوردند قدردانی می کنم، کسانی که واقعا نگذاشتند علامت ها را بیرون بیاورند، این علامت ها را مسیحیت به دین ما اوردند علامت یک تکه اهن یا چوب با پارچه ای بوده نه این که چهل تیغ این ها را کسانی که بلند می کنند اسیب می بینند و موجب مشکلات می شوند نوع عزاداری ها متفاوت شده است و باید مراقب ترفندهای دشمنان برای مقابله با دین اسلام باشیم.

 

اسلامشهر؛  حجت الاسلام علی قلی پور ظهر امروز در خطبه های نماز وحدت بخش جمعه و در حضور حضور پرشور اقشار مختلف جامعه، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در مصلای اسلامشهر پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت:درود خداوند بر شهدا و پیروان راه شهدا که تقوا پیشه می کنند؛ قرآن عاقبت به خیری را حاصل کار متقین می داند بنابراین توصیه به تقوا حق است.

وی افزود: این روزها روزهای اسارت اهل بیت و روزهای عزا است؛ این ایام به روایتی ایام شهادت امام سجاد عیله السلام می باشد و ما این روزها را به شیعیان تسلیت می گوییم.

قلی پور در ادامه گفت: دعاهای امام سجاد علیه السلام که در کتاب صحیفه سجادیه جمع شده اند همگی راهگشای انسان هستند؛ در هشتمین دعای این کتاب امام سجاد می گوید خدایا پناه میبرم به تو از طغیان حرص و حسد چرا که به قول امام باقر علیه السلام شخص حریص نسبت به دنیا مانند کرم ابریشم است؛ خدایا ما نیز از حریص بودن به دنیا به تو پناه می بریم.

وی تصریح کرد: امام سجاد در بخش دیگری از دعای خود می گوید خدایا از حسد نیز به تو پناه می برم؛ امام باقر علیه السلام در رابطه با حسد نیز میفرماید حسد همچون آتشی است که به جان انسان می افتد و این حسد از شیطان است؛ حسد چیزی است که اینمان را از بین می برد.

امام جمعه موقت اسلامشهر تاکید کرد: سومین موردی که امام سجاد علیه السلام از آن یاد می کند صبر است؛ امام سجاد از نداشتن صبر به خدا پناه می برد و از خداوند می خواهد که او را در مقابل حرام ها؛ مصیبت ها و امتحانات صبور نگهدارد. امام حسین علیه السلام نیز در شب عاشورا به حضرت زینب سلام الله علیه فرمود خواهرم مبادا شیطان صبر تو را برباید.

حجت الاسلام قلی پور در دومین خطبه نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان؛ اظهار کرد: ما باید قدر نعمت رهبری را بدانیم زیرا ایشان ما را به راه حق راهنمایی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: فرمایشات رهبر انقلاب دستور زندگی است و ایشان راه عزت را به ما نشان می دهند؛ نباید فراموش کرد که رهبر انقلاب همواره نقشه جنایتکاران را باطل کرده و دشمنی آنها را آشکار می کنند.

 

خیرآباد؛ حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه های نماز جمعه این هفته خیرآباد گفت: همه باید از عمر خود به بهترین شکل استفاده کنیم و جز گناه کاران نباشیم زیرا بعضی مواقع نمی توان توبه کرد و بعضی مواقع نیز مهلت برای توبه کردن ندارد که این افراد جز زیانکاران هستند.

وی خاطر نشان کرد: افرادی زیان نمی کنند که عمل صالح انجام می دهند و بر آن پایبند هستند و از سوی دیگر نیز مراقب این اعمال خوب خود هستند که این افراد جز تقوا پیشه کنندگان هستند.

حجت الاسلام طزری بیان کرد: اگر می خواهیم هم در دنیا و هم در آخرت به بهترین شکل ممکن زندگی کنیم باید تقوا پیشه کنیم و راه دیگری جز این نداریم.

امام جمعه خیرآباد ضمن اشاره به مشکلات طلاق گفت: یکی از مشکلات عمده جوانان امروز ما نداشتن هنر حفظ خانواده است که این نداشتن هنر به دلیل ندیدن آموزش های لازم از سوی پدر و مادر جوانان است.

وی تصریح کرد: عشق باید در خانواده ها باشد تا بتواند دوام داشته باشد در غیر این صورت گرفتاری ها باعث می شود که خانواده ها متلاشی شوند.

حجت الاسلام طزری خاطر نشان کرد: امروز شاهد هستیم جوانانی که تشکیل خانواده می دهند امکانات مادی کامل و با کیفیت بالایی دارند ولی نداشتن محبت بین زن و مرد است که این اصل شاخصه های مختلف دارد.

وی اظهار کرد: امروز متاسفانه در خانواده های ما علی رغم اینکه چند صد سال از توصیه های پیامبر و اسلام گذشته است هنوز مسائلی اصلاح نشده است و همین مسائل مانند پرهیز از جدل بین زن و مرد باعث نابود شدن و یا لااقل کم رنگ و کم ارزش شدن کانون خانواده می شود.

حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته خیرآباد ضمن اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در دیدار به نخبگان گفت: دشمنی که تا پشت دروازه های ما آمده است و مسئولی بگوید دشمن کجاست بلاهای بزرگی به آن دیار وارد می کند.

وی خاطر نشان کرد: اینکه ما با دشمنانمان در عراق و سوریه و دیگر کشورها می جنگیم و مشاوره می دهیم برای این است که دشمنان می دانند که سرچشمه این مقاومت را در ایران می بینند و می خواهند اطراف ایران را خالی کنند تا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد کند.

امام جمعه خیرآباد ضمن اشاره به تعهدات هسته ای و انجام توافقات بیش از اندازه مقرر از سوی ایران گفت: وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد می خواهیم از ایران حمایت کنیم ولی حمایت ایران از عراق و لبنان مانع آن می شود در صورتی که این مسائل هیچ ارتباطی با هم ندارد.

حجت الاسلام طزری بیان کرد: امروز هنر ما شده نفت خام فروشی و خرید فراورده های نفتی با قیمت چند برابر, که این نشان از همان دشمن داشتن است.

وی ضمن بیان اینکه هر کشوری که از علم بی بهره باشد بیچاره است تصریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت به ما علوم را آموزش نمی دهند پس خودمان باید به دنبال علوم باشیم در صورتی که از قبل به ما می گفتند که شما نمی توانید چیزی را یاد بگیرید در صورتی که بعد از انقلاب اسلامی سطوح علوم ما افزایش یافته است.

امام جمعه خیرآباد ضمن اشاره به رزمایش مدافعان حریم ولایت گفت: این گونه رزمایش ها هم آمادگی رزمنده های ما را افزایش خواهد داد از سوی دیگر به دشمنان نشان داده و ثابت می کند که هیچ زمانی به سمت مرزهای ایران حرکت نکنند.

حجت الاسلام طزری پس از اشاره به ایجاد ستاد مبارزه با فساد اقتصادی گفت: زمانی بود که جلسه این ستاد به صورت کلی برگزار نمی شد ولی چند هفته گذشته جلسه آن برگزار شد و حاضران در جلسه از یکدیگر تعریف و تمجید کردند و تمام شد.

وی خاطر نشان کرد: مبارزه با ستاد یعنی اینکه با افرادی که به جان بیت المال افتاده اند بیفتید و با آنها مبارزه کنید تا دست افرادی که در حال چپاول بیت المال هستند را قطع کنند.

امام جمعه خیرآباد اظهار کرد: اینکه چند فرد که فیش نجومی گرفته اند را از این اتاق به اتاق دیگری منتقل کرده اید معنی اش مبارزه نیست.

وی تصریح کرد: مردم به حرمت خون شهدا و به دلیل ولایت از مسئولین حمایت کرده اند که این بزرگترین سرمایه مسئولین است ولی اگر مسئولین از این حمایت سوء استفاده کرده و با مسائلی مانند مبارزه با مفاسد اقتصادی به صورت نمایشی برخورد کنند, آن زمان است که اولین ضرر را خود مسئولین کرده اند.

 

رودهن؛  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا مدیح ظهر امروز خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رودهن، ضمن تسلیت ایام اسارت خاندان سالار شهیدان (ع) اظهار کرد: اصل عزاداری اهل‌بیت (ع) بعد از عاشورا در این مدت است که اهل‌بیت (ع) و خاندان سیدالشهدا (ع) را به اسارت گرفتند و در سومین روز از شهادت امام حسین (ع) از کربلا به کوفه رسیدند و در هفتمین روز از شهادت این کاروان به دمشق رسید و امروز باید با یاری صاحب‌الزمان (عج) و دلاوری رزمندگان، سوریه از دست نیروهای تروریست آزاد شود.

امام‌ جمعه رودهن افزود: هیأت‌های مذهبی باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که ایام سوگواری و عزاداری فقط مخصوص دهه اول نباشد و عزاداری سالار شهیدان ادامه داشته باشد.

مدیح بیان کرد: ایام عروج حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی خمینی، فرزند امام راحل است و یاد این بزرگ‌مرد را گرامی می‌داریم و به برکت خون ایشان و دیگر شهدا شاهد پیروزی‌های خوبی در سوریه و عراق هستیم.

وی افزود: به یاری پروردگار، شاهد نابودی عربستان‌سعودی خواهیم بود و تمام مسلمانان به‌خصوص در کشور یمن از این جنایت‌کار جهانی خلاص و نجات پیدا کنند.

امام‌ جمعه رودهن گفت: جمهوری اسلامی ایران هر روز تهدید می‌شود و رزمایش نیروهای هوایی که چند روز پیش برگزار شد، بسیار جای تشکر دارد و حتی پیشنهاد شده است دیگر دستگاه‌های نظامی و انتظامی، مانورهای مختلف خود را برگزار کنند تا دشمنان حتی جرأت تهدید هم نداشته باشند.

مدیح با اشاره به ابلاغ سیاست‌های انتخابات توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: یکی از موارد بسیار مهم، ابلاغ سیاست‌های انتخاباتی بود که توسط رهبری انجام و وظایف‌ها مشخص و خیلی از مطالبی که در انتخابات کم‌رنگ شده بود، در این ابلاغیه گنجانده شد.

وی اضافه کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان بسیار جالب بود و معظم‌له به موارد مهمی اشاره کردند و فرمودند نباید هیچ‌گاه برابر دشمنان کوتاه بیاییم که اگر این اتفاق صورت پذیرد، امروز خواهند گفت انرژی هسته‌ای نباشد و روزهای دیگر دستورات دیگری خواهند داد واین موضوع در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

امام‌ جمعه رودهن با اشاره به آمارگیری خاطرنشان کرد: یکی از مسائل خیلی مهم آمارگیری است و تمام مردم باید در این آمارگیری حضور پیدا و اطلاعات خود را ارائه کنند تا ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن بتواند اطلاعات دقیق کشور را به دست آورد.

مدیح اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران وقتی می‌خواهد برای برنامه‌های مختلف برنامه‌ریزی کند، باید آمار دقیق در دست داشته باشد و بداند برای چند میلیون نفر باید برنامه‌ریزی کند و این مسأله بسیار مهم است؛ بنابراین همه لازم است در  آمارگیری شرکت کنند.

کن؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین یحیی صالح‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کن که در مصلای این بخش و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: بی‌شک اهالی نماز جمعه و جماعت با زحماتی که در مسیر عبادت الهی متحمل می‌شوند دنبال تقرّب الی الله هستند و با پایبندی به مراتب تقوا به این درجات خواهند رسید.

امام جمعه کن بیان کرد: در این بین بشارت‌هایی برای عموم انسان‌ها به‌ویژه بر اهل تقوا وجود دارد که یکی از آنها شفاعت تکوینی حسین بن علی (ع) در سیر بشر به سمت تقوا و تقرّب در این دنیا و مغفرت و رحمت الهی در آخرت است.

وی تصریح کرد: مرحوم علامه طباطبایی در کتاب المیزان در تفسیر آیه یونس مباحث مفصّلی در زمینه شفاعت بیان می‌کند و می‌گوید استوی بر عرش یعنی تدبیر تکوینی امور بعد از خلقت آسمان‌ها و زمین و لاجرم مراد از شفاعتی هم که در آخر آن است، شفاعت در امر تکوینی خواهد بود.

صالح‌نیا خاطرنشان کرد:‌ شفاعت شافعان جزء عواملی است که باعث می‌شود تا عوامل مؤثر در رفع کیفر، بر عوامل ایجاب کننده آن مقدم شود.

امام جمعه کن گفت: به طور مصداقی محبت حسین بن علی (ع) باعث می‌شود اثر دنیوی و اخروی گناه به حداقل برسد مانند آبی که بر آتش ریخته می‌شود.

صالح‌نیا خاطرنشان کرد: سیدالشهدا (ع) امام اخلاق و تقرب هستند، باید ما اهالی نماز جمعه حرکت کنیم و خودمان را به قافلۀ کربلا برسانیم.

وی گفت: دوری دیگران از ابی‌عبدالله (ع) و ولایت، اطاعت و معرفت ایشان انسان‌ها را دچار آفت کرده است.

امام جمعه کن اظهار کرد: برای ما چه اهمیتی دارد که رئیس جمهور آمریکا یک زن شیطان‌صفت یا یک مرد هتاک و جری باشد وقتی مولای ما حسین بن علی (ع) راه مبارزه و جهاد و شهادت را به ما یاد داده است.

صالح‌نیا بیان کرد: نامردی و عهدشکنی دشمنان ما چه اهمیتی دارد وقتی ما رسم مردانگی را از حسین بن علی (ع) آموخته‌ایم.

وی تصریح کرد: لشکر حر تشنه و گرسنه رسیدند امام حسین (ع) دستور دادند حتّی اسب‌هایشان را هم سیراب کنند، راه را بر ایشان بستند و هتاکی کردند اما صبح عاشورا سردار خطاکار سپاه دشمن را بخشیدند و در گودال قتلگاه برای امّت جدّشان در حال دعا و خیرخواهی بود.

امام جمعه کن ادامه داد: آرامش و طمأنینه امام حسین (ع) در معرکه نبرد آرامش ابدی به شیعیانش بخشیده است.

وی تصریح کرد: خدا رحمت کند بنده‌ای را که اگر باری از دوش مردم بر‌نمی‌دارد باری بر دوش مردم نگذارد.

امام جمعه کن خاطرنشان کرد: اگر برای مردم روستا خانه نمی‌سازد و اجازه ساختن خانه هم نمی‌دهد اجازه مردن به مردم بدهد، می‌آیند در یکی از روستاهای واقعه در بخش کن غسالخانه‌ای را که مردم با هزینۀ خودشان ساخته‌اند خراب می‌کنند، چرا این‌قدر بی‌توجّهی؟ چرا این‌قدر دریدگی؟ چرا این‌قدر دنیازدگی؟

صالح‌نیا گفت: بنده با امام عصر (ع)، امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدا عهد بستم که حقایق را بگویم و سر حقیقت با کسی معامله نکنم.

چندین ساله که کشور دارد از نفاق سازمانی رنج می‌برد، همۀ جامعه‌شناسان غرب و شرق به این نتیجه رسیده‌اند که اشتغال مردان در مشاغلی با درآمد مکفی با پایین آمدن سن ازدواج و کاهش فحشا رابطه مستقیم دارد و اشتغال زنان با بالا رفتن سنّ ازدواج و افزایش فحشا رابطه مستقیم دارد.

وی اظهار کرد: حالا اتوبان همت و نیایش و حکیم صبح‌ها غرب به شرق و عصرها شرق به غرب قفل است، ماشین‌های قابل توجّهی رانندۀ خانم و تک‌سرنشین هستند.

امام جمعه کن بیان کرد: آقایان وارد ادارات مختلف می‌شوند می‌بینند خانم‌هایی غالباً با وضعیت نامناسب در ادارات حضور دارند.

صالح‌نیا تصریح کرد: اشتغال مردان در ادارات با درآمدهای پایین هم که الی ماشاءالله است، ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کارمند در کشور داریم که این عدد در کشوری مثل ژاپن ۳۰۰ هزار نفر است.

وی خاطرنشان کرد: واقعیات را ببینید و برنامه‌ریزی کنید، مدیران باید توان ایجاد تحوّل داشته باشند.

امام جمعه کن گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که از متموّلان این کشور است و هم سهام‌دار برخی بیمارستان‌ها و شرکت‌های تولید و یا واردات دارو اخیراً افاضه کرده‌ که «امیدوارم سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد، زحمات شما روان‌پزشکان را زیاد نکند و اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهد».

وی ادامه داد: آقای وزیر آنچه که اعصاب مردم را به هم می‌ریزد تبعیض و رانت و بی‌عدالتی است نه گفتن حقایق، آنچه که روان هر ایرانی را پریشان می‌کند دادن ده‌ها امتیاز در مقابل تقریباً هیچ است.

صالح‌نیا اظهار کرد: یک نکته هم به مردم عزیزمان عرض می‌کنم، مردم چپ و راست را رها کنید و به کسانی رأی دهید که مطیع ولی زمانشان باشند و در دسترس شما باشند.

خطیب جمعه کن بیان کرد: کسی که به حرف ولی زمانش گوش ندهد، به حرف ناصحین و علما گوش ندهد، به حرف مردم چه اهمیتی خواهد داد، قطعا این افراد ارزشی برای مدرم قائل نیستند.

وی در پایان متذکر شد: یاد پشتوانه معنوی نظام و انقلاب و نماز جمعۀ بخش کن که الان هم روح مطهرشان مددکار ما هستند و در ایام سالگرد رحلت آن بزرگوار قرار داریم حضرت آیت‌الله مهدوی کنی را گرامی می‌داریم و برای پیروزی رزمندگان اسلام در نبرد سنگین موصل آیۀ شریفه را هفت بار زمزمه می‌کنیم.

انتهای متن/ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.