فاز اول بلوار ۹۰ متری کارگر در هفته دولت افتتاح می شود/ احداث ۳ پل مکانیزه در مناطق پرتردد پاکدشت

شهردار پاکدشت از افتتاح فاز اول بلوار ۹۰ متری کارگر در هفته دولت خبر داد و گفت: با افتتاح این پروژه ارتباط منطقی و آسان بین شمال و جنوب شهر برقرار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، «داریوش پازوکی» گفت: رفع گره‌های ترافیکی و سهولت رفت و آمد خودروها و حفظ جان شهروندان از اولویت‌های اساسی شهرداری است که با امضای قرارداد با پیمانکاران، عملیات احداث پل عابر پیاده در مناطق پرتردد شهر پاکدشت آغاز شده است.

وی اظهار کرد: بر اساس اولویت‌بندی انجام شده توسط کارشناسان شهرداری و راهنمایی و رانندگی پاکدشت، این پل‌ها در روبروی بیمارستان شهدای پاکدشت و ابتدای خیابان شهید مطهری درحال اجراست که پروژه نصب پل در دوراهی یبر به اتمام رسیده و پله برقی آن نیز متعاقبا نصب خواهد شد.

شهردار پاکدشت افزود: جهت سهولت تردد عابران، این پل‌ها مکانیزه خواهد بود و سازه آنها بر اساس کارشناسی‌های به‌عمل آمده از نوع کابلی و فلزی می باشد.

این مقام مسئول هزینه ساخت هر یک از این پل‌های عابر پیاده را بالغ بر ۳ میلیارد ریال اعلام کرد که در مجموع ۹ میلیارد ریال بودجه به امر ساخت این پل‌ها از بودجه جاری شهرداری پاکدشت اختصاص یافته است.

dsc_0044

وی در ادامه با بیان شاهراه اصلی شهر پاکدشت تصریح کرد: پل روگذر، میدان سپاه را با بلواری به عرض ۹۰ متر به محور امام رضا(ع) و سپس حصار امیر متصل می کند که از مهمترین و بزرگترین پروژه های این شهر به شمار می آید و در صورت بهره برداری تاثیر بسیار عمیقی بر کاهش حجم ترافیک محور امام رضا(ع) و خیابان امام خمینی(ره) خواهد داشت.

پازوکی اضافه کرد: در حقیقت با افتتاح این پروژه ارتباط منطقی و آسان بین شمال و جنوب شهر برقرار می شود که فاز اول بلوار ۹۰ متری رو به اتمام است و در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار پاکدشت خاطرنشان کرد: درباره پل روگذر امیدواریم با فراهم شدن شرایط شاهد افتتاح آن در ۲۲ بهمن امسال باشیم ولی به دلیل عدم مدیریت واحد شهری، زمان دقیقی برای تکمیل یک پروژه نمی توان پیش بینی کرد؛ زیرا حل برخی از مشکلات و معارضات در اختیار مدیریت شهری نیست.

۴۰۰۰۰۰۰۰۰۱

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.