فرسودگی اتوبوس های پاکدشت، حادثه آفرید

یک دستگاه اتوبوس که از مسیر تهران(پایانه خاوران) به سمت پاکدشت در حال حرکت بود، به علت نامعلومی دچار آتش سوزی در قسمت موتور آن شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکدشتی ها، صنعت حمل و نقل مسافر کشور بالاخص حمل و نقل جاده ای سال‌هاست که دچار بیماری شده و تا کنون هیچ عملی برای التیام این بیماری صورت نگرفته است.

عصر امروز(سه شنبه)، یک دستگاه اتوبوس که از مسیر تهران(پایانه خاوران) به سمت پاکدشت در حال حرکت بود، به علت نامعلومی دچار آتش سوزی در قسمت موتور آن شد.

CAM00047ssss111برابر اظهارات شاهدان عینی، این اتوبوس که مملو از مسافر بود در حین حرکت با دودی در قسمت عقب مواجه شد به طوری که تنفس کردن در آن به شدت مشکل شده بود که در پی وقوع آن بلافاصله خودرو متوقف و مسافران پیاده و با نگرانی سعی در دورشدن از اتوبوس را داشتند.

راننده این خودرو با بیان اینکه در این حادثه، اتوبوس دچار انفجار بزرگی نشده است؛ فرسودگی خودرو را علل اصلی این حادثه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه  در این حادثه  به هیچ‌کس آسیبی وارد نشد و با توجه به نقص فنی در اتوبوس و وجود مواد اشتعال‌زا، با ایجاد جرقه در باتری، انفجاری کوچک در این اتوبوس به وجود آمد و موجب آتش‌سوزی شد.

هر چند که این حادثه خسارت جانی در پی نداشت، ولی می تواند تمام امیدهای مسافران این خطوط را به یأس تبدیل کند.

اکنون سؤال اینجاست که آیا بعد از سال‌ها راه اندازی ناوگان اتوبوسرانی شهرستان پاکدشت، بر ایمنی و استاندارد این اتوبوس ها نظارتی صورت می‌گیرد؟ مقصر اصلی این این حادثه چه کسی می تواند باشد؟

گفتنی است روزانه بین ۳۰  تا ۴۰ هزار مسافر از ناوگان اتوبوس رانی پاکدشت استفاده می کنند.

فرزاد پازوکی رییس سازمان اتوبوسرانی پاکدشت پیش تر از این حادثه گفته بود: این حجم از مسافر فقط با ۶۵ تا ۷۰ اتوبوس جابه‌جا می‌شوند و از سال ۱۳۸۹ تاکنون حتی یک اتوبوس نیز به ناوگان حمل‌ونقل پاکدشت اضافه نشده است و ما با این ناوگان فرسوده در حال خدمت‌رسانی به مردم هستیم و توقع داریم شهروندان نیز همکاری لازم را با ما داشته باشند.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه

  1. امین پاسخ

    وقتی کرایه های افزایش پیدا می کنه؛ ایمنی و کیفیت این اتوبوس ها باید بالا بره. تا این همه مسافر با خیال راحت تردد کنند