همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در پاکدشت

شیرخوارگان حسینی در پاکدشت

همزمان با سراسر کشور و در نخستین جمعه ماه محرم که به‌ عنوان روز جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) نامگذاری شده است، آیین معنوی شیرخوارگان حسینی در شهرستان پاکدشت برگزار شد.

همزمان با سراسر کشور و در نخستین جمعه ماه محرم که به‌ عنوان روز جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) نامگذاری شده است، آیین معنوی شیرخوارگان حسینی در شهرستان پاکدشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴؛ همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی، صبح جمعه ۱۶مهرماه ۹۵ همزمان با پنجمین روز از ماه محرم الحرام، با حضور مادران و نوازادان محب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مصلی جمعه شهرستان پاکدشت برگزار شد.

این مراسم که با حضور مادران عزادار حسینی و شیرخوارگان سبزپوش به یاد مظلومیت طفل شش ماهه امام حسین(ع)، حضرت علی‌اصغر(ع) همراه بود، با مرثیه‌سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و نجوای عاشقانه دوستداران مکتب سیدالشهدا(ع) پیگیری شد.

همایش مذکور همه ساله با هدف تربیت نسل انقلابی، مکتبی و حسینی، توسل به حضرت علی‌اصغر(ع) و اظهار مظلومیت شیرخواره امام حسین(ع) در فضایی معنوی همراه با مراسم نوحه‌خوانی و عزاداری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ، همزمان با سراسر کشور و ۴۱ کشور جهان، همایش شیرخوارگان حسینی با حضور عاشقان اباعبدالله‌الحسین(ع) در شهرستان‌های مختلف استان تهران برگزار شد.

در این همایش معنوی هزاران مادر، فرزندان خود را به یاد شش ماهه امام حسین(ع) آورده بودند و با سربندهایی مزین به نام شش ماهه و سه ساله ابا‌عبدالله (ع) فرزندانشان را در رکاب آن حضرت قرار دادند.

این مادران از نقاط دور و نزدیک در این همایش حضور یافتند تا ثابت کنند اگر روز عاشورا بودند، رباب(س) را تنها نمی‌گذاشتند.

نظیر این همایش در سایر حسینیه‌ها و مساجد نقاط دور دست شهرستان های سراسر کشور برپا شده است.

مجمع جهانی علی اصغر(ع) از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ،طبق سال‌های گذشته، ایرانیان همایش شیرخوارگان حسینی را به یاد کوچکترین سرباز کربلا، حضرت علی اصغر(ع) با حضور جمع کثیری از والدین و شیرخوارگان در حسینیه ها و مساجد و تکایا برگزار کردند .

امام حسین(ع) در حالی راهی کربلا شد که خانواده خود را به همراه برد و در این سفر هم کوچکترها و هم بزرگترها در رکاب حضرت حرکت کردند و این مهم را افتخاری بزرگ برای خود می‌دانستند. لشکر یزید که در صدد جنگ با سپاه اسلام برآمد، حتی به بچه‌های صغیر هم رحم نکرد و با دستور دنیاخواهان و فرصت‌طلبان با تیر سه شعبه گلوی حضرت علی اصغر(ع) را نشانه گرفتند تا خباثت و کینه‌ورزی خود را به اثبات رسانده باشند.

کوچکترین سرباز کربلا امروز به عنوان باب‌الحوائج کارهای بزرگی انجام می‌دهد، به گونه‌ای که مردم با توسل به ایشان گره‌های کور زندگی خود را باز می‌کنند که این نشان از حقانیت سپاه اسلام دارد.

مادران با حضور در جلسات روضه‌خوانی، شیر خود را با اشک بر امام حسین(ع) مخلوط کرده و به خورد فرزندان خود می‌دهند تا از همان دوران کودکی عشق و ارادت به امام حسین(ع) و شهدای کربلا را در دل فرزندانشان نهادینه کنند و آنها را حسینی، علوی و فاطمی تربیت کنند.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ، ممکن است چند صباحی عده‌ای بخواهند با زور و تزویر چراغ اسلام را خاموش کنند، اما اینها خیالی باطل است، امروز شما در هر گوشه و کنار جهان که قدم بگذارید بیرق سیاه یا حسین(ع) و یا ابوالفضل(ع) برافراشته شده و یاد و نام شهدای کربلا به نیکی برده می‌شود.

هر چه از تاریخ کربلا بیشتر سپری می‌شود بر عظمت این قیام نیز افزونتر می‌گردد به گونه‌ای که هر ساله بر تعداد عزادارن و گریه کنندگان امام حسین(ع) و شهدای کربلا افزود و حرارت این قیام مشهودتر می‌شود.

طی یک‌هزار و ۴۰۰ سال گذشته همواره دشمنان و بدخواهان اسلام در صدد بودند تا با ترویج خرافات و شبهات خدشه‌ای به حادثه کربلا وارد کنند، نه تنها موفق شدند، بلکه شاهدند که به برکت انقلاب اسلامی همچنین قدرت ولایت و رهبری شاهد خیزش و بیداری اسلامی در جهان هستیم.وقتی دشمنان در برابر قدرت اسلام و ولایت مواضع خود را در خطر دیدند در صدد برآمدند تا سایت‌ها و شبکه‌هایی به نام اهل بیت راه‌اندازی کنند که علیه شیعه و اسلام کار کند تا بدین طریق به اهداف شوم خود برسند.

برگزاری مجمع جهانی علی اصغر(ع) و شیرخوارگان حسینی از افتخارات و یادگاران نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و شاهدیم که این مهم در امروز بسیاری از کشورهای دیگر نیر برگزار می‌شود، مراسمی که سبب می‌شود فرزندان ما تربیت حسینی شوند همان چیزی که آینده نظام و امنیت ما را حفظ می‌کند.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ،همزمان با سراسر کشور مادران پاکدشتی در همایش شیرخورگان حسینی در مظلومیت کوچکترین سرباز کربلا اشک ماتم ریختند.

این همایش بزرگ به همت دفتر امام جمعه پاکدشت و هیئات مذهبی شهرستان درمصلی امام خمینی (ره) شهرستان پاکدشت برگزار شد.

در این مراسم معنوی مادران پاکدشتی با بلندکردن نوزادان خود بر روی دستانشان، به یاد مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) لالایی سرداده و کودکان نیز با بی‌قراری‌هایشان با طفل شش ماهه امام حسین(ع) همنوا شدند.

به گزارش خبرنگار پاکدشت۲۴ ،گریه‌های مادران سوگوار و بی‌تابی نوزادان در زمان اجرای مراسم، لحظه عطش علی اصغر(ع)، بی‌تابی مادرش و درخواست آب از سوی سیدالشهدا (ع) برای طفل شیرخوارش را به یاد آورده، لحظاتی که دل هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد.

در همایش شیرخوارگان حسینی تنها مادران و کودکان شیرخوار میهمان خیمه امام حسین(ع) نبودند، بسیاری از حاجت‌مندان نیز به این جمع آسمانی ملحق شده بودند تا شاید به حرمت این همه معصومیت، مشمول نگاه و الطاف الهی شوند..

انتهای پیام / ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.