مشارکت شهروندان، کلید توسعه شهری است

شهردار پاکدشت با اعلام اینکه مشارکت شهروندان به معنی موتور محرکه مدیریت شهری است اظهار داشت: مشارکت شهروندان می تواند به بهبود خدمات رسانی، تخصیص هزینه ها به سمت اولویتها، کاهش هزینه ها و تحقق عدالت اجتماعی منجر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکدشتی ها، داریوش پازوکی، شهردار پاکدشت با بیان اینکه زندگی در شهر تعهدی برای مدیران شهری و تکالیفی برای شهروندان به دنبال دارد و لذا مدیریت شهری که مبتنی بر مشارکت شهروندان باشد موفق تر خواهد بود.

۵۶۴۶۵۴۶۵

پازوکی در این خصوص، کمک شهروندان را در سامان بخشی ترافیک، بازیافت، حفظ فضای سبز و زیبایی منظرعمومی شهر و توسعه ایمنی و اقتصاد شهری بسیار مهم دانست.

شهردار پاکدشت به مساله فرهنگ نیز اشاره کرد و افزود: فرهنگ بسیار مهم و هویت بخش است به طوری که این فرهنگ است که نظام شهری را متناسب با هنجارها و ارزشها و ظرفیت ها شکل میدهد و در همین راستا مدیریت شهری پاکدشت با اولویت قراردادن مسائل فرهنگی اجتماعی به دنبال بسترسازی مطلوب در جهت مشارکت و مسئولیت پذیری شهروندان در راستای ارتقای نشاط و رفاه اجتماعی است.

وی تصریح کرد: از آنجایی که تمامی تعاملات شهری در فضای شهر صورت می گیرد و پیامدهای مثبت و منفی آن به نوعی متوجه خود شهروندان می شود؛ مشارکت آنان در بهبود عملکرد مدیریت شهری را مؤثر دانست.

داریوش پازوکی با تقدیر از احساس مسئولیت و تعلق خاطر شهروندان نسبت به شهر پاکدشت اظهار داشت: تمامی پروژه ها و خدماتی که در این مدت به سرانجام رسید در پرتو این تعاملات دوسویه بوده است.

وی تبلور عینی این موضوع را در بحث آزادسازی دانست و افزود: آزادسازی بیش از ۳۱۰۰۰ متر مربع جز با همکاری مجدانه شهروندان امکان پذیر نبود.

شهردار پاکدشت در پایان، خلاقیت و نوآوری و مدیریت جهادی را اساس کار مدیریت شهری دانست و بیان کرد: به عنوان مثال پروژه جمع آوری آبهای سطحی کوچه های بهار و بخشی از خاتون آباد که جزو مشکلات چندیدن ساله شهروندان بود در سایه عملکرد خلاقانه همکاران عزیز فنی رقم خورد و جا دارد از تلاشهای مجدانه و پیگیری های مسئولانه تمامی همکاران خود در معاونتها، سازمانها، واحدها و دوایر مختلف تقدیر و تشکر نمایم.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.