بسیج، برخواسته از بطن مردم است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاکدشت با تشریح عملکرد یک ساله بسیج پاکدشت اعتقاد به ولایت را ضروری دانست و گفت: اگر کسی در رکاب رهبری مبارزه کند؛ به فرمان حجت خدا مبارزه کرده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکدشتی ها، حجت الاسلام محمد مسعودی نماینده ولی فقیه در سپاه پاکدشت ظهر امروز در […]

نماینده ولی فقیه در سپاه پاکدشت با تشریح عملکرد یک ساله بسیج پاکدشت اعتقاد به ولایت را ضروری دانست و گفت: اگر کسی در رکاب رهبری مبارزه کند؛ به فرمان حجت خدا مبارزه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکدشتی ها، حجت الاسلام محمد مسعودی نماینده ولی فقیه در سپاه پاکدشت ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پاکدشت با تبیین جایگاه بسیج در عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: بسیج دارای روحیه جهادی، مقاومت و استکبار ستیزی است و امروز در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، اقتدار ملی و همبستگی اجتماعی نقش بسزایی دارد.

DSCF8723wwww

وی با اشاره به دستور رهبر کبیر انقلاب مبنی بر تشکیل شجره طیبه بسیج، این نهاد را از بطن مردم خواند و با تأکید بر شکل گیری بسیج جهانی افزود: آرزوی دیرینه امام خمینی(ره) این بود که بسیج الگویی برای تمام مستضعفین جهان و ملتهای مسلمان باشد که امروز همانطور هم شده و نمونه های آن را در فلسطین، سوریه، لبنان، عراق و دیگر کشورهای مسلمان مشاهده می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت با بیان اینکه اصولا هر حرکتی دارای یک هدف و ارزش عمقی است، خاطر نشان کرد: انقلاب ما برگرفته از قیام امام حسین(ع) است و اگر انقلاب اسلامی را به آن گره نمی زدیم یقینا امروز الگویی نداشتیم.

وی با تأکید بر اینکه الگوی بسیجیان باید در ۳شاخصه کربلا خلاصه شود، ادامه داد: بسیجیان باید ولایت‌مداری، بصیرت، دشمن‌شناسی را حفظ کنند تا این حرکت استمرار داشته باشد.

عمل به فرمان رهبری، عمل به فرمان حجت خداست

حجت الاسلام مسعودی اعتقاد به ولایت را ضروری دانست و اذعان کرد: عقیده به ولایت انسان را در خط رهبری قرار می دهد و اگر در رکاب او مبارزه کند؛ به فرمان حجت خدا مبارزه کرده است.
وی نمونه بارز ولایت پذیری را حضرت ابوالفضل(ع) در کربلا خواند و یاد آور شد: آن حضرت در رکاب برادر و رهبرش با دشمن مبارزه کرد تا با ولایت به شهادت رسید.

این مقام مسؤول با بیان اینکه شهید فهمیده نمونه بارز یکی بسیجی بصیر بود، بسیجیان را به فراگیری بصیرت از واقعه عاشورا فراخواند و اعلام کرد: عاشورا می آموزد که در صحنه های و موضع گیری های زندگی بر اساس شناخت عمیق و بصیرت عمل کنیم و با یقین و اطمینان به درستی کار و حقانیت در مسیر حق و شناخت آن گام برداریم.

راز چفیه رهبری

حجت الاسلام مسعودی با اشاره به اینکه عده ای از افراطیون در برهه ای از زمان مخالفتشان را بسیج اعلام کردند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در پاسخ به ایشان وجود بسیج را برای مبارزه با استکبار ضروری عنوان کردند و چفیه را به عنوان نماد بسیجی بر گردن نهادند و تا امروز پوشش چفیه را در تمام مجامع عمومی حفظ کرده اند تا بگویند بسیج و نماد بسیج مدام باید زنده بماند.

در پایان وی خلاصه ای از عملکرد بسیج در یک سال گذشته را تشریح نمود.

شایان ذکر است ، برنامه های بزرگداشت هفته بسیج شهرستان پاکدشت از ۳۰آبان تا ۶آذر ماه با شعار محوری “بسیج مظهر عزم ملی و مدیریت جهادی” برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.