ویژه‌ برنامه‌های هفته کتاب در پاکدشت اعلام شد

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاکدشت، روزشمار برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، «خدیجه مرادی» در گفت‌وگو با«پاکدشتی‌ها» درباره برنامه‌های این اداره در هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: برگزاری نشست خبری فعالان حوزه کتاب با اصحاب رسانه و افتتاح نمایشگاه و فروشگاه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهید مطهری شریف‌آباد و خوارزمی فرون آباد با تخفیف ۳۰% ازجمله برنامه‌های روز چهارشنبه ۲۰ آبان خواهد بود.

وی اظهار کرد: آغاز مسابقات کتبی کتاب‌خوانی در رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگ‌سالان با محوریت زندگی‌نامه علامه طباطبایی و همچنینی مسابقه پیامکی تدوین‌شده به مناسبت هفته کتاب از برنامه‌های روز پنج‌شنبه ۲۱ آبان می‌باشد.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاکدشت افزود: حضور در نماز جمعه و ارائه گزارش از فعالیت‌های اداره کتابخانه‌های عمومی در روز جمعه ۲۲ آبان و نشست کتاب‌خوان با موضوع منابع قرآنی در کتابخانه مشارکتی چهارده معصوم پاکدشت در روز شنبه ۲۳ آبان اجرا می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: یکشنبه ۲۴ آبان، روز تکریم کتابداران و ترویج گفتمان کتاب‌خوانی با تجدید بیعت کتابداران با شهیدان، حضور در گلزار شهدا و دیدار با مسئولین عالی‌رتبه شهرستان همراه می‌باشد.

وی عنوان کرد: برگزاری نشست کتاب‌خوان دانش‌آموزی با مشارکت کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی خاتون‌آباد و دبیرستان‌های دخترانه و همچنین افتتاح کتابخانه مشارکتی روستای ابراهیم‌آباد در روز دوشنبه ۲۵ آبان اجرایی می‌شود.

مرادی ادامه داد: آغاز طرح فراگیر آموزش قصه‌گویی به مادران با مدیریت کتابداران کتابخانه رسول اکرم(ص) پاکدشت و قصه‌گویی و شاهنامه‌خوانی در کلیه کتابخانه‌های عمومی ازجمله برنامه‌های سه‌شنبه ۲۶ آبان می‌باشد.

وی ابراز کرد: افتتاح بخش کودک و نویسندگان بومی پاکدشت در کتابخانه مرکزی امام جعفر صادق(ع) در روز چهارشنبه ۲۷ آبان و ترویج و تبلیغ خواندن در برنامه‌های فرهنگی و ورزشی با برنامه‌ریزی و اجرای کتابخانه پروین اعتصامی فیلستان در پنج‌شنبه ۲۸ آبان پیش‌بینی‌شده است.

این مقام فرهنگی اضافه کرد: در روز شنبه ۳۰ آبان از کتابخانه سیار پاکدشت(یار مهربان) با حضور فرماندار، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مسئولان شهرستانی، مجدداً بهره‌برداری می‌شود.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاکدشت خاطرنشان کرد: شهروندان محترم می‌توانند در ۲۴ آبان ماه به‌صورت رایگان عضو کتابخانه‌های شهرستان شوند و از خدمات این مراکز در طول یک سال استفاده نمایند.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.