فرماندار پاکدشت :

پاکدشت شهر گل و گیاه است نه جرم و جنایت!

فرماندار پاکدشت گفت: یک چهارم گل و گیاه کشور در پاکدشت تولید می‌شود اما متاسفانه این موضوع بزرگنمایی نمی‌شود و برخلاف واقع در اذهان عموم، این شهرستان به عنوان محل جرم و جنایت دیده می‌شود.

به گزارش پاکدشت۲۴ : علی صادقی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در پاکدشت با اشاره به پتانسیل صنعتی این شهرستان گفت: با وجود بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی بزرگ مقیاس در پاکدشت، اکنون یک چهارم صنایع استان تهران در این شهرستان قرار دارد در صورتی که بیشتر کارگران آن از شهرها و شهرستان‌های همجوار هستند.

وی درباره مشکلات صنایع پاکدشت بیان داشت: بخشی از مشکلات صنایع، حاصل عدم اطلاع صاحبان صنایع از قوانین مالیاتی و… است و در این راستا روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته خود را به مسائل صنعتی شهرستان اختصاص داده‌ایم.

فرماندار پاکدشت افزود: ما وظیفه داریم مشکلات صنعت را از نزدیک بررسی کنیم و با مکاتبه با مدیران عالی کشور مشکلات آنها را حل کنیم. به طور مثال یکی از صنایع با مشاوره مالیاتی و حمایت‌های لازم، رقم بدهی مالیاتی ۱۱۰ میلیارد ریالی آنها به ۱۰ میلیارد ریال کاهش یافت و خوشبختانه چندی پیش مطلع شدیم این صنعت در حال جذب کارگر نیز است.

این مسؤول گفت: عمده مشکل اقتصادی صاحبان صنایع از زمان هدفمند کردن یارانه‌ها آغاز شد و با توجه به اینکه بخش وسیعی از صنایع منابع گاز و برق استفاده می‌کنند، هزینه‌های آنها به یکباره از یک به ۱۰ رسیده است. به طور کلی در مقدار اختصاص یارانه‌های تولیدی به تولید کوتاهی شده است.

تولید یک چهارم گل گیاه کشور در پاکدشت بزرگ‌نمایی نمی‌شود

فرماندار پاکدشت اظهار کرد: یک چهارم تولید گل و گیاه کشور در پاکدشت تولید می‌شود اما متاسفانه این موضوع بزرگنمایی نمی‌شود و برخلاف واقع در اذهان عموم، این شهرستان به محل جرم و جنایت دیده می‌شود.

صادقی با بیان اینکه فرهنگ در یک شب به وجود نمی‌آید، افزود: نسبت به اوایل انقلاب، جمعیت پاکدشت ۵۰۰ درصد افزایش داشته است و اکنون براساس آمار، جمعیت این شهرستان از ۱۱ استان کشور نیز بیشتر است. اما به نسبت بزرگی و جمعیت، اتفاق فرهنگی مورد توقع رخ نداده است.

وی گفت: وظیفه خبرنگاران و مطبوعات خیلی سنگین است. توسعه مسائل فرهنگی از توسعه مسائل اقتصادی مقدم تر است. باید تولید فرهنگ شود و با کمک خبرنگاران باید فرهنگ مردم را بالا ببریم.

صادقی با تأکید بر رابطه دوسویه مسؤولان و رسانه افزود: متاسفانه ظرفیت مناسبی برای برقراری رابطه دوسویه بین مدیران و مطبوعات وجود نداشته است. مطبوعات باید مشکلات مردم را رصد کنند و به مسؤولان انتقال دهند.

فرماندار پاکدشت در پایان خاطرنشان کرد: به زودی با رویکردی که اتخاذ شده، روابط عمومی ادارات را فعال‌تر می‌کنیم تا از وضعیت کرختی کنونی خارج شود.

انتهای پیام/ر.آ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.