کم فروشی عمده ترین تخلف نانوایی ها است

رییس اداره تعزیرات حکومتی پاکدشت، عمده ترین تخلف در واحدهای صنفی خبازی را، کم فروشی، کم بودن وزن نان و چانه برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، علی نورنژاد با اشاره به تاسیس شعبه تعزیرات پاکدشت گفت: رسیدگی به پرونده ها و اجرای احکام در تعزیرات حکومتی پاکدشت به انجام می رسد و طبق سنوات گذشته نیازی به حضور در شعبه ورامین نیست.

nournezhad

وی با اشاره به خدمات تعزیرات تصریح کرد: جهت رفاه و اطلاع مردم از آخرین وضعیت پرونده های خود در تعزیرات، سامانه پیامک و کاربری اینترنتی برای آنان تعریف می شود تا با کاربری خود، پیگیر پرونده باشند.

رییس اداره تعزیرات حکومتی پاکدشت اظهارکرد: عمده ترین تخلف در واحدهای صنفی خبازی در این شهرستان، کم فروشی، کم بودن وزن نان و چانه است.

وی در ادامه اضافه کرد: گشت های مشترک خصوصاً در بحث نانوایی ها با همکاری فرمانداری، اداره صنعت، اتاق اصناف و بهداشت در حال انجام است تا بر کیفیت و قیمت ها نظارت صورت گیرد.

رییس اداره تعزیرات حکومتی پاکدشت در گفتگو با “پاکدشتی ها” گفت: از آبان ماه سال جاری، تعداد ۳۵۰ فقره پرونده شکایت از نانوایی ها در زمینه تخلف کم فروشی در شهرستان پاکدشت تشکیل و به بیش از ۱۶۰ پرونده رسیدگی شده است.

وی افزود: طبق بررسی حدود ۱۰۰۰ فقره پرونده وارد شده به تعزیرات پاکدشت و براساس آرا صادره، متخلفین جمعاً به پرداخت مبلغی بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال محکوم شدند.

نورنژاد اظهار داشت: نوع و روزهای فعالیت نانوایی ها و نرخنامه مصوب، بایستی در تمام واحدهای خبازی در معرض دید مشتریان قرار داشته باشد.

وی عنوان کرد: نانوایان موظف به ارائه نان ساده هستند مگر به تقاضای خود مشتری، نان کنجد دار تحویل می دهند و تحمیل اجباری نان کنجددار به مشتریان تخلف است.

رییس اداره تعزیرات حکومتی پاکدشت ضمن اشاره به مجازات متخلفان گفت: درصورت احراز تخلف واحد صنفی، ۲ ‌تا ‌۱۰ برابر میزان تخلف، جریمه در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: طبق قانون نظام صنفی، متخلف گرانفروش برای بار اول علاوه بر استرداد مازاد دریافت به خریدار به میزان دوبرابر، در مرحله دوم ۴ برابر و در مرحله سوم ۶ برابر و با نصب پارچه به‌عنوان متخلف جریمه می‌شود. همچنین متخلف برای بار چهارم یک ماه نصب تابلو و ۸ برابر ارزش تخلف جریمه‌ شده و برای بار پنجم ۱۰برابر جریمه، تعطیلی ۶ ماهه محل کسب و نصب پارچه تخلف مواجه می‌شود.

نورنژاد از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف اعم از کیفیت نان، کم فروشی و گران فروشی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ یا مراجعه حضوری اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: شکایت خصوصی بایستی به صورت مکتوب ارائه شود و از طریق سامانه ۱۲۴ امکان رسیدگی به شکایت خصوصی میسر نیست.

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.