معادن متروکه در پاکدشت زمینه آلودگی هوا را فراهم کرده است

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت، وجود معادن متروکه در حاشیه شهرها و سواستفاده افراد سودجو از آن برای انتقال و تخلیه غیر مجاز انواع پسماندها و سوزاندن را از عوامل اصلی آلودگی هوا برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها، محمودرضا سعیدپور اظهار داشت: یکی از منابع عمده و ثابت آلودگی هوا در شهرستان پاکدشت، وجود معادن متروکه موجود در حاشیه شهرها است و گودال های حاصل از سالها برداشت مواد معدنی شرایط مناسبی را برای حضور افراد سودجو فراهم نموده است. این افراد با انتقال و تخلیه غیرمجاز انواع پسماندها از شهرهای همجوار خصوصاً تهران و بعضاً سوزاندن آنها موجبات آلودگی شدید منابع آب، خاک و هوا را فراهم می آورند.

۰۱۵۲

وی تصریح کرد: با تحت تعقیب قرار دادن دو تن از متصدیان این گودها در سال گذشته از طریق دستگاه قضایی، خوشبختانه بخش قابل توجهی از ضایعات سوزی ها و تخلفات تخلیه پسماندها کاسته شده، اما کماکان در بعضی از مقاطع شبانه روز خصوصاً پس از پایان وقت اداری این تخلفات مشاهده می گردد.

سعیدپور عنوان کرد: بازدیدهای دوره ای توسط کارشناسان و ماموران اجرایی این اداره عرصه را بر متخلفان تنگ کرده و امیدواریم تا با افزایش و استمرار این گشت ها، دیگر شاهد اینگونه تخلفات در حوزه شهرستان پاکدشت نباشیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت خاطرنشان کرد: پدیده بازیافت لاستیک های فرسوده از طریق سوزاندن آنها یکی از عوامل اصلی آلودگی هوای شهرستان بوده است که خوشبختانه به میزان قابل توجهی از میزان آن کاسته شده است.

۰۰۱۵۳

انتهای پیام/ف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.