یونیسف: تا کنون ۹۲ کودک در حملات هوایی به یمن کشته شدند

هشت روز از آغاز حملات ائتلاف به سرکردگی عربستان به یمن می گذرد و این کشور با ادعای بازگرداندن مشروعیت به یمن طی این مدت اقدام به بمباران زیرساخت‌های یمن و کشتارمردم بی گناه این کشور کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها: حملات ائتلاف به سرکردگی عربستان وارد هشتمین روز خود شده و صندوق کودکان سازمان ملل نیز اعلام کرد که در این مدت ۹۲ کودک در حملات هوایی کشته شده‌اند.

۱۳۹۴۰۱۱۱۲۰۲۷۴۱۷۱۲۵۰۲۳۲۵۳

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هشت روز از آغاز حملات ائتلاف به سرکردگی عربستان به یمن می گذرد و این کشور با ادعای بازگرداندن مشروعیت به یمن طی این مدت اقدام به بمباران زیرساخت‌های یمن و کشتارمردم بی گناه این کشور کرده است.

روز گذشته شمار قربانیان حملات عربستان به یک کارخانه لبنیات به ۳۷ نفر رسید و از سوی دیگر سخنگوی ائتلاف عربی علیه یمن خبر داد که خودروهای امدادرسانی و حامل آذوقه را هدف قرار داده اند.

عربستان همچنان از وارد شدن به جنگ زمینی در یمن هراس داشته و آغاز جنگ زمینی علیه این کشور را در حال حاضر منتفی دانسته است.

روز گذشته ائتلاف به سرکردگی عربستان بار دیگر اردوگاه آوارگان را مورد حمله قرار داد و بیمارستان دانشگاه علوم و فناوری صنعاء را نیز هدف حملات خود قرار داد.

عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده اند.

بحرین، قطر، کویت و امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند. این در حالی است که پاکستان نیز از آمادگی خود برای مشارکت در این جنگ خبر داده و ترکیه نیز اعلام کرده که در حال بررسی شرکت در عملیات نظامی موسوم به طوفان قاطع است.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن ده‌ها تن از شهروندان یمنی که در بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده یا زخمی شده اند.

اخبار هشتمین روز تجاوز عربستان در زیر به روز رسانی می‌شود

۱۱:۰۶ عربستان به انبارهای مواد غذایی و تاسیسات مخابراتی یمن هم رحم نمی‌کند

۱۰:۴۸ روسیه بستن کنسولگری خود در عدن را بررسی می‌کند

۱۰:۴۰ عطوان: دشمن حقیقی انصارالله نیست بلکه مکر و حیله آمریکاست. تسنیم

انتهای پیام/م

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.