در ۱۰روز آینده بازار تلفن همراه به تعادل خواهد رسید

وزیر ارتباطات در اردستان گفت: با افزایش قیمت موبایل با سوءاستفاده های صورت گرفته توان خرید مردم کاهش یافته و با پیگیری در ۱۰روز آینده بازار به تعادل خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پاکدشت ۲۴به نقل از تهران نیوز : وزیر ارتباطات در اردستان گفت: با افزایش قیمت موبایل با سوءاستفاده های صورت گرفته توان خرید مردم کاهش یافته و با پیگیری در ۱۰روز آینده بازار به تعادل خواهد رسید.

محمدجواد آذری جهرمی از سه اقدام فوری برای کنترل قیمت گوشی و شفاف‌سازی در بازار خبر داد و اقدام نخست را انتشار فهرست افرادی که ارز ۴۲۰۰تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه به آنها اختصاص یافته و کسانی که گوشی وارد کرده‌اند عنوان کرد.

وی راه اندازی سامانه همتا را گام دوم برای حمایت از مصرف کننده خواند و افزود: مردم با این سامانه از نحوه خرید تلفن همراه خود با استفاده از ارز دولتی و یا ارز آزاد مطلع می شوند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: مصرف کننده اگر گوشی را با قیمت نجومی خریداری کرده باشد می تواند از طریق تعزیرات این موضوع را پیگیری کند.
وی گام نهایی را برای کنترل قیمت گوشی مقابله با فساد دانست و گفت: از طریق کارگروه طرح ثبت شناسه تلفن همراه درباره شرکت‌هایی که ارز واردات گرفته‌اند نحوه ارائه به شبکه توزیع بررسی و تخلفات احتمالی برای برخورد و رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع می شود.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به نرخ هزینه خدمات ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته نسبت به مناطق برخوردار گفت: در راستای تشویق اپراتورها برای سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، کاهش هزینه جاری برای اپرتوراها را که باید به دولت پرداخت کنند در مناطق کمتر برخوردار اعمال خواهیم کرد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری طرح های مخابراتی در استان اصفهان هم گفت: استفاده از مسیر فیبر نوری به منظور بهبود ارتباطات و توسعه نسل سوم و چهارم و افزایش ظرفیت دیتا و دسترسی خانگی از جمله این طرح ها در سال های اخیر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در شهرستان اردستان با توجه به پراکندگی جمعیت و گستردگی آن اقدامات خوبی صورت گرفته افزود: استفاده از بخش خصوصی باعث توسعه رونق اقتصادی در این مناطق خواهدشد.

انتهای خبر /م

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.