نماز جماعت در همه جا می توان خواند

بعضی وقت ها ما در هنگام سفرو تفریح از خواندن نماز فراداو یا جماعت خجالت می کشیم ولی باید گفت نماز جماعت در همه جا می توان خواند .

به گزارش پاکدشت ۲۴: همه ما می دانیم که نماز یکی از مهمترین فرایض دینی ما مسلمانان است که بسیار در اسلام سفارش شده است ، در اهمیت نمازو اینکه ستون دین معرفی شده سخن های بسیار گفته اند.
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«از من نیست کسی که نماز را سبک بشمارد. به خدا قسم هر کس نماز واجبش را از اول وقت، به تأخیر بیندازد، در حوض کوثر نزد من نخواهد آمد و شفاعت من در روزقیامت نصیب او نمی گردد.»

ما اهمیت نماز را می دانیم ولی خیلی از مواقع در سفر و یا تفریح از خواندن نماز اجتناب می کنیم ویا می گوییم در این محیط ها نماز بخوانیم دیگران فکر می کنند ما برای جلب توجه نماز می خوانیم و گاهی مواقع به آنهایی که در سفر و یا تفریح به این فریض الهی اهمیت می دهند می گوییم برای ریاع می خوانند که اشتباه است .
حوزه مقاومت بسیح ۵ امام محمد باقر (ع) برای ترویج فرهنگ نماز اول وقت ۲ هفته  است روز های پنج شنبه در پارک شهرداری پاکدشت که یکی از شلوغ ترین مکان ها است  شهرستان محصوب می شود نماز مغرب و عشاء به صورت جماعت اقامه می کند .
فرمانده حوزه مقاومت بسیج پاکدشت ستوان یکم پاسدار علی کردبچه افزود : همه ما از اهمیت فریضه نماز با خبر هستیم ولی گاهی کم لطفی می کنیم به همین جهت در راستای احیای فریضه امر به معروف نماز جماعت هر هفته به همت یکی از پایگاه های مقاومت برگذار می کنیم .


وی در ادامه اظهارداشت : میهمان این هفته ما فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت سرگرد پاسدار مجید درویشی و هیئت همراه بودند و این هفته  پایگاه مقاومت بسیج شهید کاوه و هفته گذشته شورای حوزه ۵ امام محمد باقر (ع) نماز جماعت را برپا کردند و این اقدام با استقبال خوب مردم متدین و انقلابی مواجه شدیم و امید است بتوانیم ادامه بدهیم .

انتهای خبر /م

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.