قدمت اسکلت‌های مکشوفه در بافق هنوز مشخص زدودن

«لیلی رنجبر» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با پیش روی این که دژ تاریخی رضا آباد واقع در ۵۰ کیلومتری شهر بافق ، از جمله بناهای تاریخی شهرستان است، توضیح داد: البته این بنای تاریخی دارای مالکیت شخصی است و در لیست آثار ملی میراث فرهنگی کشورمان قرار ندارد.

وی در مورد اسکلت‌های مکشوفه در قضیه مرمت این بنای تاریخی، بوسیله واقع شدن قبرستانی در مجاورت این کاخ رمز کرد و گفت: حدس دارد این استخوان‌ها که در نفس گودبرداری کشف شده و از مقبره خارج آمده‌اند، متعلق بوسیله کمی از این قبرستان باشد ولی میراث فرهنگی هنوز درون جریان تمام این موضوع نیست.

سرپرست میراث فرهنگی بافق داخل مورد حرف و حدیث‌هایی که در تماس با قدمت این استخوان‌ها تو محافل خبری مطرح شده است نیز خاطرنشان کرد: این استخوان‌ها توسط عوامل نیروی انتظامی از خاک بیرون آورده و برای آزمایش ارسال شده‌اند و لذا قطعاً تا زمانی که نتایج آزمایشات اخبار نشود نمی‌توان در مورد قدمت این اسکلت‌ها تقریر نظری کرد.

اخیراً «محمدرضا آیت‌اللهی» مسئول پزشکی قانونی بافق اظهار کرده است که این اسکلت‌ها مربوط به روستاییان ساکن در معاشرت قلعه و قدمت آنها بین ۵۰ تا ۱۰۰ سال پیش بوده است.

انتهای پیام