سرمایه گذاری درون کارمایه های تجدیدپذیر و فایده آن در گشایش محیط زیست و صرفه جویی

یکی از انتقادات متداول دررابطه با استفاده از انرژی های پاک مانند انرژی خورشیدی و انرژی بادی، تحمیل خرج های زیاد و غیرضروری به مصرف کنندگان و قناعت است. طبق مفروضات منتشر شده در مقاله ای در حال اتمام از مؤسسه ی سیاست انرژی دانشگاه شیکاگو، فناوری های استفاده از انرژی های تجدید پذیر و سیاست های حمایتی شانس از این صنعتی خلال یک دهه، منجر به افزوده شدن ۱۲۵ میلیارد دلار بوسیله خرج های تولید برق در سراسر کشور شده است.

طبق آنچه که در این مقاله ذکر شده، بخش رادیکال ای از خرج های تحمیلی بخش کارمایه های پاک، شاگرد از لزوم تأسیس خطوط انتقال بیشتر و استفاده از توربین های تولید صاعقه است (که معمولا نیروی آن ها با سرگین تأمین می شود)؛ قطعا درون برخی از نقاط ابد باد با سرعت مناسب نمی وزد یا هوا همیشه آفتابی محو و در این مواقع باید کمبود برق مورد حاجت را با توربین ها جبران کرد.مقاله های مرتبط:سرمایه گذاری ۱۴۶ میلیون دلاری بخاطر تاسیسات انرژی تجدیدپذیر در یک ایالت استرالیاانرژی های تجدیدپذیر در ایران؛ حجم ها و فناور ی ها

شاید تمام این مفروضات درست و منطقی باشد که قطعا همینطور هم هست؛ اما باید این موضوع را غم تو نظر بگیریم که فناوری های استفاده از کارمایه خورشیدی و بادی هنوز در ابتدای نحو خود هستند و برای توسعه و تکامل آن ها باید تجهیزات بیشتری بوسیله سیستم تولید صاعقه کشورها اضافه شود. از سویی دیگر داخل رخساره استفاده از انرژی های تجدیدپذیر گاهی اوقات تولید صاعقه ایستا می شود و حل این مشکل مستلزم استفاده از فناوری های جدید و پرهزینه ای مشابه استفاده از باتری های متعدد و تشکیل شبکه ای از باتری های هنگفت است. البته هنوز هم تنها خرج ی زیاد استفاده از انرژی های پاک درنظر گرفته می شود و به مزایای استفاده از آن ها توجهی نمی شود. حتی در مقاله ای گفته شده است انرژی های پاک غیرقابل اعتماد هستند. اما در ادامه می خواهیم به سوالی اساسی پاسخ دهیم؛ در مقابل هزینه ی زیادی که برای مصرف از انرژی های پاک صرف می کنیم، چه به دست می آوریم؟

پیش از پاسخ به این سؤال فاتحه باید بگوییم که از گذشته تاکنون در هر زمانی ارج استفاده از منابع انرژی جدید برمبنای هزینه ی استفاده از منابع انرژی رایج آن زمان سنجیده می شده است. زغال سنگ برای مدت زمان اضافی منبعی مرسوم محسوب می شد و پس ازآن انرژی هسته ای جایگزین آن شد؛ اما پس از عفو مدتی، هزینه ی مصرف از راکتورهای هسته ای بوسیله نمونه اضافی افزایش یافت و از کنترل خارج شد. درحال مجهز گاز طبیعی بنزین فسیلی ارزان نفیس محسوب می شود.

البته باتوجه به تسریع روند تغییر اقلیم، استعمال از بنزین های فسیلی دیگر حکم معقولانه ای نیست و باید به فکر آینده و مقابله با خسران اقتصادی شاگرد از تحول اقلیم همچنین باشیم؛ بنابراین تمرکز صرف کردن روی نفقه ی تولید انرژی چندان منطقی به دید نمی رسد. در چهارمین ارزیابی اقلیمی نصیب و قسمت آمریکا که تو ماه نوامبر منتشر شد، میزان خسارات ناشی از تغییرات اقلیمی تا سال ۲۱۰۰، مبلغی نزدیک بوسیله ۳۰۰ میلیارد دلار تخمین شده است.

برابر گزارشی که در نشریه ی نیچر کلایمت چنج منتشر شده است، میزان آسیب های اقتصادی ناشی از تبدیل اقلیم، تو آمریکا از هر ملک دیگری بیشتر است. ۱۲ درصد از بی مو خسارات ناشی ار دگرگونی اقلیم والا گیر آمریکا شده است که دربرگیرنده کاهش محصولات کشاورزی، خرابکاری و آسیب دیدن زیرساخت ها و صرف هزینه های ضروری برای تجهیز و سفت سازی شبکه های صاعقه رسانی دربرابر بلایای غریزی می شود.تنخواه گذاری در بنیاد ی انرژی های تجدیدپذیر باعث افزایش شغل و تولید ناخالص تویی نیز می شود

البته با اتخاذ سیاست های مناسب می توان از بسرنوشت شوم دچار کردن عمده ای از این خسارات جلوگیری کرد. سرمایه گذاری در شالوده ی استعمال از انرژی های تجدیدپذیر و دیگر پروژه های مشابه باعث افزوده شدن ۲۰ تریلیون دلار به بها تولید ناخالص داخلی جهان تا پایان قرن بیست و غره می شود. درضمن سرمایه گذاری برای مصرف از انرژی خورشیدی باعث ایجاد اشتغال هم می شود. تو ابتدای هزاره ی کنونی هیچ نوع شغلی در بنیاد ی انرژی خورشیدی و کارمایه بادی وجود نداشت؛ اما تا سال ۲۰۱۷، تعداد ۴۵۷ هزاره فرصت شغلی ایجاد شد که درمقایسه با ۱۵۹ هزار فرصت شغلی درون نیروگاه های تولید صاعقه زغال عقل و گاز طبیعی، مغز بسیار بزرگ تری است.

حال با کامل این تفاسیر این سؤال مطرح می شود که چرا هنوز بی آرامی عزب به نفقه ی زیاد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر درمقایسه با سایر جایگزین های مرسوم آن توجه می شود؟ چنانچه اخبار و مقالات محیط زیست را تعاقب می کنید، می دانید که داخل حال حاضر هشدارهای مختلف مرتبط با پیامدهای تغییرات اقلیمی بیش از هر زمان دیگری بیان می شوند و نباید با چشم پوشی از مزایای انرژی های تجدیدپذیر و تنها بوسیله دلیل نفقه ی زیاد، از آن ها استفاده نکنیم؛ چرا که سرمایه گذاری برای انرژی های تجدیدپذیر، داخل آینده جهت کاهش خسارات زیست محیطی و اقتصادی، رشد اقتصادی و افزودن شادکامی می شود.

سرمایه گذاری برای آینده ی بهتر فرایند چندان تیره ای نیست و وهله ی زندگی بهتر و رفاه بیشتر می تواند باعث تسریع این فرایند و درنهایت منجر به ترقی ی یک ناحیه شود. بوسیله نشانی مثال، ۶۳ سال قبل یعنی در سال ۱۹۵۶، دوایت آیزنهاور، رئیس جمهور دم آمریکا، چهارچوب های قانون بزرگراه با معاون فدرال (Federal Aid Highway Act) را بوسیله عنوان تنخواه گذاری بخاطر آینده فاحش کرد. دولت در آن زمان ۳۳٫۵  میلیارد دلار (کمیت ۳۲۸ میلیارد دلار امروز) بخاطر این طریق ویژه قسط و بکلی نقاط سرزمین با بزرگراه هایی بوسیله طول تقریبی ۶۱۵۰۰ کیلومتر، به یکدیگر متصل و اسلوب برای انجام فعالیت های تجاری بین شهر های مختلف هموار شد.

طبق گزارش منتشر شده از سوی اندیشکده ی رند کورپوریشن، ۲۵ درصد از نمو تولید سالانه ی آمریکا از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۹ ناشی از تنخواه گذاری در بنیاد ی توسعه ی بزرگراه ها بوده است. درضمن تکثیر شاهراه ها منجر به ترقی ی حومه ی شهرها و تغییر نقشه ی آمریکا همچنین شد. علاوه پیاده شدن این صنایع مرتبط با حمل و نقل از جمله سه شرکت مبصر خودروسازی جنرال موتورز، فورد و فیات کرایسلر و همچنین صنعت فولاد، جزو صنایع عمده ی آمریکا شدند.

درواقع مقابل گزارشی که در سال ۲۰۰۸ داخل روزنامه ی لس آنجلس تایمز منتشر شد، احتمالا آیزنهاور در آن زمان نمی دانسته که این پروژه نه عزب فواید عامه ی اضافی دارد، بلکه می تواند اساس ساز توسعه ی اقتصادی و اجتماعی در ۵۰ سال آینده نیز شود. تنخواه گذاری نصیب و قسمت بخاطر توسعه ی اولیه ی اینترنت، محور و ماخذ تجارت و رابطه جهانی قلمرو را تغییر داد و طرز را برای برتری آمریکا داخل شالوده ی فناوری اطلاعات هموار کرد؛ موفقیت سیلیکون ولی یکی از نتایج بارز این سلطه است. پروژه های مرتبط با زیرساخت های بشری (مثل اینترنت) نیز یکی از اقدامات مثبت برای رشد اقتصادی محسوب می شود.

در صورتی که به جای تنخواه گذاری کم قیمت تو شالوده ی استفاده از انرژی بادی و انرژی خورشیدی، عزب به هزینه ی بالای مصرف از این انرژی ها توجه کنیم، تنها منافع شخصی جستجوگر می شوند که واقعی ترین دلیل انقراض دستیابی به آینده ی بهتر و کاملا متفاوت در زمینه ی انرژی بوسیله شمار می رود.محل های مثبت برای سرمایه گذاری در حوزه ی انرژی های تجدیدپذیر در حال افزایش است

البته حصه اعظمی از مسئولان دنیا ازجمله مسئولان پاره های یدکی از آمریکا، نگرش مثبتی نسبت به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر دارند. مسئولان کار در زیاد از نیمی از روستا های آمریکا تمایل خویشتن را برای اعمال نمونه سبز تجدیدپذیر (قانونی که در مورد تکثیر تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر مثل انرژی باد، خورشید، زیست توده و زمین گرمایی تأکید می کند) و برنامه های تولید انرژی تجدیدپذیر اعلام کرده اند.

درضمن در برخی از دهات ها غصه که نیروگاه های کارمایه هسته ای فاقد توجیه اقتصادی شده اند، مبالغی برای فراهم شدن بوسیله فناوری های اسکان تولید گازهای گلخانه ای نیز  خاص داده می شود. اگرچه این مبالغ که تحت نشانی اعتبارات گازهای گلخانه ای صفر (Zero Emissions Credits) از آن ها یاد می شود، به نیروگاه های هسته ای جدیدی که دی زنگ کربن تولید نمی کنند، فرع نمی گیرد و برای پیدایش زیرساخت های فیزیکی در آینده نیز درنظر نگرفته شده اند، تلاشی در راستای کاهش ضرورت صرف هزینه های بسیار جهت کاهش عواقب تغییر اقلیم محسوب می شود. می توان گفت اعتبارات گازهای گلخانه ای، خویشتن همچنین سرمایه گذاری انعام بخاطر آینده است.

بوسیله رطوبت یک برنامه ی محرک اقتصادی جدیدی مافوق عنوان نیو دیل سبز درون حال اجرا است که براساس آن دولت باید به قیافه یمین برای خلق یک سری از فناوری های استفاده از انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کند. شماره ای از افراد بخاطر توجیه سرمایه گذاری های مستمر در زمینه ی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر که در خلال تولید و استفاده از آن ها، دی اکسید کربن تولید نمی شود، می گویند خرج ی تولید این نوع کارمایه ها ارتفاع است؛ البته حالا به جز سرمایه گذاری گسترده بخاطر این انرژی ها راه حل دیگری نداریم. پژوهشگران دانشگاه استنفورد و مؤسسه ی پژوهش اقتصادی و وود هُل، با وضوح اذعان کرده اند که هر چقدر زمان بیشتری برای مقابله با ایجاد دی زنگ کربن صرف کردن شود، استاندارد تولید ناخالص داخلی درون آینده بیشتر کاهش مشهود می بطی ء و طولانی سرمایه گذاری ها درون این شالوده باید در زمان کنونی انجام شود؛ زیرا دیگر فرصتی نیست.

در سرانجام لازم بوسیله ذکر است که مزایای تنخواه گذاری تو زمینه ی کارمایه های تجدیدپذیر با سرعت فوقانی درحال گشادگی است و حمایت ها تو این راستا بوسیله قدری تکثیر یافته که دیگر به نظر افرادی که هزینه ی استفاده از کارمایه بادی و خورشیدی را رفعت می دانند، توجهی نمی شود. همدستی تولیدبرق اکسل کارمایه که در شهر مینیاپولیس واقع شده، تنخواه گذاری زیادی بخاطر استفاده از انرژی بادی ارتکاب داده است و سرود دارد تا سال ۲۰۲۶، تا ۵۵ درصد از برق خود را با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تولید کند.درحال حاضر تنخواه گذاری برای کاربرد از انرژی های تجدیدپذیر ضروری و غیرقابل اجتناب است

طبق گزارش این شرکت، هزینه ی صاعقه آن دسته از مشترکینی که مصرف متوسطی داشته اند، از سال ۲۰۱۳ کاهش یافته است. قدری از کاهش نفقه ها به دلیل کاهش مالیات بوسیله دلیل کاربرد از کارمایه بادی بوده است؛ البته همان اعتباراتی که منابع مالی ترقی ی مصرف از انرژی بادی را تأمین می کنند، در دهه ی اخیر باعث کاهش ۷۰ درصدی هزینه ی استفاده از این انرژی شده اند.

صاحب نظران دانشگاه شیکاگو قبلا متذکر شده اند که آن گروه از یافته های آن ها که به هزینه مربوط می شود، احتمال تاثیر چشمگیر استانداردهای سبز تجدیدپذیر را تو کاستن هزینه ی کاهش دی اکسید کربن در آینده ازطریق بهبود فناوری های استعمال از انرژی های تجدیدپذیر، از بین نخواهد برد.

مصرف از انرژی بادی و خورشیدی بوسیله تنهایی برای مقابله با پیامدهای تحول اقلیم کافی ازاله و بهره گیری از این انرژی ها تنها کمی از طرز حل ها و فناوری های مختلف برای کاهش تولید دی اکسید کربن است (استفاده از انرژی هسته ای همچنین یکی از راهکارهای مقابله با این بغرنج محسوب می شود). سرمایه گذاری های کنونی برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر می تواند تأثیر این کارمایه ها را تو مقابله با دگرگونی اقلیم افزایش دهد.بیشتر بخوانید:کوآلاها درمعرض جدی ریسک انقراض کارکردی فراغت دارنددی اکسید کربن رود به بالاترین سطح در تاریخچه مردمی رسیدچگونگی و دلیل اجل سیاره هاعلف های هرز؛ متد حل مبارزه با تغییرات اقلیمیانرژی های تجدیدپذیر؛ منبعی نامناسب بخاطر کشورهای مدرن صنعتی