افزایش اعتراضات علیه بخت اندونزی بوسیله برهان آلودگی محیط

به گزارش ایسنا، کیفیت فضا تو جاکارتا، کلان شهر واقع در جنوب خاوری آسیا در ماه گذشته به گونه چشمگیری کاهش یافته است و شرایط بدتری را نسبت به شهرهای مشهور به آلودگی از جمله دهلی و پکن رقم خورده است.

کاربران رسانه های مدنی عکس های پایتخت اندونزی را که با ابری از دود پوشیده شده با هشتگ SetorFotoPolusi# منتشر کرده اند.

داخل تاریخ ۲۵ ژوئن جاکارتا شاخص کیفیت هوای ۲۴۰ را بوسیله ثبت رساند. این در حالی است که این شاخص (AQI) بخاطر شهرهایی نظیر لندن و سان فرانسیسکو به تزیین ۱۲ و ۲۶ بوده است.

آلودگی شدید جاکارتا بسیار از ۳۰ شاکی از جمله فعالان و حامیان هوا زیست، کارمندان دولتی، هنرمندان و تجار را برای همکاری به منظور تسلیم یک دادخواست مدنی محصول دولت این کشور تو ماه جاری گردهم آورده است. این پرونده علیه نهادهای دولتی اندونزی مطرح خواهد شد.

با توجه به شاخص دینامیک IQAirVisual جاکارتا تو ماه ژوئن حداقل شش مرتبه در صدر جدول آلوده ترین شهرهای دنیا قرار گرفته است. این شاخص بر بنیاد قطع گیری ذرات جامد از عموم PM ۲.۵ است که ذرات کوچک با قطر کمتر از ۲.۵ میکرومتر هستند و می توانند مورد  استنشاق قرار پژمرده و مشکلات جدی بخاطر مصونیت ایجاد کنند.

پهلو اساس مطالعه صلح سبز و AirVisual که تو ماه مارس منتشر شد، جاکارتا درون سال گذشته میلادی (۲۰۱۸)  آلوده ترین خانه دادن تو جنوب شرقی آسیا شناخته شد.

سازمان صلح سبز حزن چنین به خشکی امدن این باور است که ترافیک های وزین اسمی جاکارتا، صنایع شهر، کارخانه های عرفی و غیرقانونی، سوزاندن پسماندها در فضای آزاد و کارخانه هایی با سوخت  زغال سنگ نیز از عوامل آلاینده جاکارتا محسوب می شوند.

اما اقبال اندونزی تمایلی بوسیله پذیرفتن این معضل ندارد. مهتر اجرایی آژانس زیست محیطی جاکارتا ضمن تکذیب اخباری مبنی پیاده شدن آلودگی محیط درون ماه ژوئن، بیان داشت که کیفیت کلی هوای جاکارتا داخل سال جاری “متوسط” بوده است.

فرماندار جاکارتا همچنین تنها مقصر این مشکل را تعداد بالای وسایل نقلیه دانسته است، تو حالی که کارشناسان پافشاری دارند این عزب اندکی از شاق آلودگی این شهر به شمار می جوی. داده های سال ۲۰۱۸ میلادی علامت می دهد در حالی که ترافیک جاکارتا بهبود یافته، معضل آلودگی هوا تشدید یافته است که این امر در اختلاف با ادعای فرماندار جاکارتا است.

بوسیله تصنیف مجله گاردین، داده های مربوط بوسیله ذرات PM ۲.۵ نشان داده که تعداد روزهای ناسالم جاکارتا درون سال ۲۰۱۸  میلادی تقریبا دو برابر شده است.