<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1567244703-8879-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> ریه های زمین می سوزند؛ آتش سوزی بی سابقه در نیستان های بارانی آمازون

Warning: file_put_contents(logs/1567244701-3530-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
برابر گزارش مؤسسه ی ملی استیناف های فضایی برزیل (INPE)، امسال مدت معین آتش سوزی در جنگل های بارانی آمازون بی سابقه بوده است. این مؤسسه آتش سوزی ها را ازطریق ماهواره ها امتیاز می دهد و پیگیری می کند؛ زیرا شعله های آتش بوسیله حدی مبصر هستند که از محیط نیز دیده می شوند. INPE اعلام کرده است تاکنون میزان آتش سوزی ها در مقایسه با سال گذشته، ۸۳ درصد تکثیر صریح کرده که این حجم از سال ۲۰۱۳ به بعد، بی سابقه بوده است.

از روز پنج شنبه، تصاویر ماهواره ای ۹,۵۰۷ آتش سوزی متاخر در آمازون را مدال داده اند. براساس داده های INPEکه تعداد آتش سوزی ها را هرروز به روزرسانی می کند، از چهارشنبه صبح، تعداد ۷۴ هزاره و ۱۵۵ آتش سوزی در برزیل امتیاز داده شده است. تصاویر نشان می دهند رورایما، شمالی ترین بخانه برگشتن برزیل واقع داخل آمازون، پوشیده از بخار شده است. شهر آمازوناس برزیل نیز درون مدخل های جنوبی خود حالت اضطراری اعلام کرده و ایالت اکری، ایالتی بی آرامی سرحد با پرو، بوسیله برهان آتش سوزی ها بانگ زیست محیطی شهود کرده است. فداکار از آتش ها بیش از دو هفته است که خاکستر گرم می کشند.

افزایش آتش سوزی ها درون میان نگرانی درباره ی عقب نشینی ژائیر بولسونارو، مهتر جمهور این کشور، از سیلان ی حمایت های زیست محیطی بوسیله وقوع پیوسته است. رکورد متاخر تنها چند هفته پس از این اتفاق رخ داده است که بولسونارو، مدیر آژانس را بوسیله برهان درگیری پیاده شدن ضابطه ارقام جنگل زدایی در برزیل اخراج کرد.

آسمان سیاه رنگ سائوپائولو در روز دوشنبه ۱۹ اوت. ساکنان منطقه به تازگی بارش باران سیاه را گزارش کرده اند.مقاله های مرتبط:هر دقیقه منطقه ای به وسعت یک زمین هندبال از جنگل های آمازون خرابکاری می شودنگرانی دانشمندان: مهتر جمهور جدید برزیل نیستان های آمازون را نابود می یواش

به گزارش بی بی سی، روز دوشنبه تبخیر موجب پیچیدگی دهات سائوپائولو شد. آتش سوزی در آمازون درون حالی قیافه عدالت که مناطقی از دنیا که مدت ها است ازنظر مبارزه با تغییرات اقلیمی ضروری محسوب می شوند، تو تب و تاب های آتش سوختند. آتش سوزی های طبیعی منطقه ی شمالگان، ازجمله سیبری و گرینلند و آلاسکا را همچنین دربر گرفته و هکتارها زمین را سوزانده است.

قضا و قدر بولسونارو سرود دارد از برخی از سیاست های طولانی مدت خویشتن درزمینه ی حفاظت از آمازون عقب نشینی کند و محدودیت های مرتبط با جنگل زدایی غیرقانونی و تدریس دام در مراتع و معدن کار کننده را حذف کند. این منطقه از جهان خزانه بزرگی از کربن است که برای مبارزه با اثرهای گرمایش جهانی حیاتی است. بولسونارو در بار های تبلیغاتی خود درباره ی دسترسی به زمین های محافظت شده ی برزیل برای استفاده های تجاری واج گفته است. در کمتر از یک سال، آمازون تو برزیل زیاد از ۳,۴۴۵ کیلومترمربع از پوشش جنگلی خود را از دست داده است که درون مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۸، حدود ۳۹ درصد افزایش داشته است. به گزارش رویترز، آتش داخل مناطقی مشابه ایالت های ماتو گروسو و پارا پراکنده شده است. در این مناطق، نیستان زدایی وسیعی رخ داده است. دبورا لارنس، دانشمند علوم هوا زیست دانشگاه ویرجینیا می گوید:افزایش مقیاس آتش سوزی ها از جهات مختلفی با افزودن استاندارد بیشه زدایی ارتباط دارد.

نیستان زدایی ازبین بردن درختان برای استفاده از زمین و تغییر جنگل های بارانی بوسیله مراتع یا مزرعه را شامل می شود که داخل ارتکاب این کار بخاطر سوختن مواد چوبی اضافی از آتش استعمال می شود. موافق گفته ی لارنس، جنگل زدایی مانعی بخاطر دوچرخه ی هیدرولوژیکی است که به دستگاه ی آمازون کنترل می شود. درختان جنگل های بارانی آمازون آب را از خاک وارد اتمسفر می کنند و موجب بارندگی داخل بسرنوشت شوم دچار کردن های دیگر نیستان می شوند. لارنس می گوید:چنانچه شما نیستان ها را از بین ببرید، این داینامیک دگرگونی روبرو می کند. هیچ درختی وجود نخواهد داشت که رطوبتی خبردار اتمسفر کند و آب باران یا واقف قبر می شود و در آنجا می ماند خواه اگر مقدار آن زیاد باشد، بااطلاع رودخانه ها و از منطقه دور می شود.

بولسونارو دلیل این رخدادها را اضافه آتش سوزی درون این مفارقت دانسته و می گوید اینک زمانی از سال است که کشاورزان برای پاک کردن زمین های خود آتش به پا می کنند. اگرچه احتمال سرگذشت آتش سوزی تو منفصل بی آب برزیل وجود دارد، کارشناسان می گویند داخل بسیاری از آتش سوزی های امسال، فقط انفصال عاصی ازاله. آمازون به نشانی بیشه بارانی به خودی خود همان نوع آتش سوزی هایی را ندارد که در مناطق خشکی مانند کالیفرنیا رخ می دهد. جنس آتش سوزی ای که حالا در حال پیوستگی افتادن است، شاگرد از بیشه زدایی و افزودن دمایی است که در سرتاسر جهان احساس می شود. لارنس می گوید:اگر درختان به طور مداوم زیر استرس گرمایی قرار گیرند، در مقایسه با آسیب های دیگر احساساتی مرطوب می شوند. استرس های مزمن مداوم همراه با تابستان گرم، هر دو زمینه را برای آتش سوزی های بیشتر حاضر کرده اند.

کارلوس نوبر، دانشمند علم اقلیمی شناسی برزیل و متخصص بیشه های گرم اشباع می گوید تعداد آتش سوزی هایی که امسال رخ داده، حتی از حساب آتش سوزی های سال ۲۰۱۶ بیشتر است؛ یعنی زمانی که برزیل درگیر بدترین خشکسالی اخیر خود بود و متجاوز از ۶۸ هزاره آتش سوزی داخل آن عارض قسط.

فراتر از اثرهای ترکیبی خراج از تغییرات اقلیمی و بیشه زدایی، عوامل دیپلماتیک و فرهنگی نیز مؤثر هستند. بولسونارو و دیگر سیاست مداران برزیلی بوسیله عنوان مبارزه محصول کسانی که می خواهند آمازون را حفظ کنند، بوسیله مردم این قدرت را داده اند هرجای زمین را که می خواهند، پاک سازی کنند. نوبر توضیح می دهد ازنظر فرهنگی رشد زراعت با بسط یافتن زمین اندازه گیری می شود و نه تعداد گاوها یا نمونه محصولاتی که تولید می شود. این حکم سبب می شود مردم بیشتر به دنبال زمین باشند. او می گوید:بیشتر افزایش داخل عرضه برای برآورده خلق تقاضای داخل حال رشد از افزودن در سطح کشاورزی خراج می شود.

نوبر می گوید عاری سیاستی که به کلی بیشه زدایی را پایان دهد،آمازون اگر ۲۵ درصد از نیستان های خود را از دست بدهد، به خال ی سراشیبی خواهد رسید. نبود درختان درون اختلاط با گرمایش جهانی سیستم صفت را کاملا تغییر خواهد رحم و در نیمی از مناطق جنگلی علت ایجاد شرایط آب وهوایی نظیر ساوانا خواهد شد. او که یافته های خود را درون پژوهشی درون سال ۲۰۱۶ منتشر کرد، خاطرنشان می درنگ با سرعت نیستان زدایی فعلی، آمازون در ۲۵ تا ۳۰ سال آینده به این نقطه خواهد رسید. البته، چنانچه جنگل زدایی سرعت بگیرد (همان طورکه وضعیت آتش سوزی های اخیر علامت می دهد)، این شرایط حتی در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده رخ خواهد داد. نوبر می گوید:این متجاوز سراسیمه کننده است. ما معمولا این ظرفیت از آتش سوزی را داخل سال هایی می بینیم که بوسیله طور غیرعادی متجاوز خشک هستند. اینکه این آتش سوزی بی سابقه در فصلی عارض داده که آن چنان خشک نبوده است، علامت می دهد جنگل زدایی در حال افزایش است.بیشتر بخوانید:منتخب عکس های علمی هفته از نگاه زومیتتخریب وسیع جنگل های آمازون در برزیل و تاثیرات نامطلوب حاصل از آنکمک مالی اپل برای حفظ کردن و احیای جنگل های بارانی آمازونکدام جانداران از تغییرات اقلیمی جان سالم به در می برند؟منتخب عکس های علمی هفته از نگاه زومیت