<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1568756528-6157-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> آلمان ۸۴ نیروگاه زغال حجر خود را تعطیل می بطی ء

Warning: file_put_contents(logs/1568756527-8187-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
آلمان، یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان زغال سنگ جهان، قرار است تمامی ۸۴ نیروگاه زغال سنگ خود را خلال ۱۹ سال آینده تعطیل درنگ. این تصمیمی است که ازسوی یک مجلس دولتی آلمان و درون جهت عملی سازی تعهدات بین المللی این کشور نسبت به اقدام محصول تغییرات اقلیمی اتخاذ شده است.

بیانیه ی اخیر به منزله ی تغییر رویکردی عظیم برای بزرگ ترین اقتصاد اروپا خواهد بود؛ کشوری که تا همین اواخر، رهبری حرکت جهانی در کاهش مقیاس انتشار کربن را برعهده داشت؛ اما بوسیله خاطر دورشدن از اهداف کاهش انتشار کربن خویشتن درون سال های اخیر، قدری از صف کشورهای پیشرو متعاقب ماند. زمان حال ۴۰ درصد از نیروگاه های برق این ملک از زغال سنگ تغذیه می کنند که البته این بها خویشتن بهبود قابل ملاحظه ای را نسبت به شرایط سابق مصرف بنزین فسیلی داخل صنعت برق آلمان مدال می دهد. رونالد پوفالا، مهتر کمیسیونی متشکل از ۲۸ کشور جسم کمیسیون طی یک میتینگ خبری درون برلین این دستاورد را یک «پیروزی تاریخی» خواند. گفتنی است، این تصمیم یک شنبه ی گذشته در پی جلسه ی فشرده ای باصرف ۲۱ ساعت زمان اتخاذ گردیده که بیش از ۷ ماه خصومت و مشاجرات تمام را در عقبه ی خود دارد. پوفالا می گوید:بوسیله هیچ نشانی نمی شد نتیجه را پیش بینی کرد؛ اما بالاخره ما موفق شدیم. تا سال ۲۰۳۸، دیگر تماشاگر هیچگاه نیروگاهی با بنزین زغال سنگ نخواهیم بود.

دستور کار ی متاخر شامل صرف کردن ۴۵ میلیارد دلار هزینه برای التیام قناعت موقوف به زغال سنگ داخل آلمان خواهد شد. پیش دماغ می شود تصمیمات محفل یادشده با اتفاق آنگلا مرکل، اول وزیر این کشور همراه شود. کلادیا کمفرت، استاد اقتصاد انرژی درون مؤسسه ی استیناف های اقتصادی DIW در برلین می گوید:این یک لمحه ی بنیادی برای سیاست های اقلیمی آلمان است که می تواند این کشور را وعده دیگر به راهنما مقابله با تغییرات اقلیمی تبدیل کند. همچنین (این اقدام) بوسیله معنای یک سیگنال مهم بخاطر گیتی خواهد وجود که آلمان در اقدام علیه تغییرات اقلیمی جدی است: کشوری صنعتی که وابستگی شدیدی به زغال حجر دارد، هم اکنون تو حال کنارگذاشتن این بنزین است.

شماری از بینش آموزان طی جلسه ی باشگاه زغال سنگ در برلین، اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

آلمان درحالی غرض بوسیله کنارگذاشتن زغال سنگ می گیرد که پیش تر به یک لول شجاعانه ی دیگر درون سیاست گذاری های مربوط بوسیله بخش انرژی خود دست خورده بود؛ حرکتی که در خاصیت بوسیله حادثه ی اتمی فوکوشیمای ژاپن، این ناحیه غرض گرفت تا سال ۲۰۲۲ تمامی نیروگاه های هسته ای خود را خاموش کند.اینک ۴۰ درصد از نیروگاه های برق آلمان زغال سنگ می سوزانند

در آن زمان، این تصمیم آلمان به شدت مورد انتقاد رهبران تصرف وکار قرار گرفت. این افراد نگرانی خود را درمورد گمان افزودن قیمت برق و رقابت ناپذیری صنایع این کشور درمقایسه با سایر کشورها اخبار کردند و اظهار داشتند که برون رفت این ملک از صنعت انرژی اتمی در عدم یکدلی سایر کشورهای بزرگ صنعتی، امری پوچ خواهد حیات. تاکنون ۱۲ عدد از ۱۹ نیروگاه اتمی آلمان از رده خارج شده اند.

برنامه ی حذف نیروگاه های زغال عقل درکنار نیروگاه های هسته ای نشان می دهد که آلمان روی منابع انرژی های تجدیدپذیر خود احصائیه ویژه ای باز کرده است؛ منابعی که تا سال ۲۰۴۰ باید بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از احتیاج انرژی قلمرو را تأمین کنند. سال گذشته، انرژی های تجدیدپذیر توانستند زغال سنگ را به عنوان مبصر ترین منبع تأمین انرژی سرزمین پشت شیوه بگذارند و حزن اکنون سهمی ۴۱ درصدی داخل زنبیل انرژی برق سرزمین بوسیله خود اختصاص داده اند.

اوایل دهه ی ۹۰ میلادی، انتشار CO2 در آلمان با هبوط محسوسی مواجه شد که کارشناسان برهان مهم آن را به فروپاشی آلمان خاوری و صنایع آلاینده ی آن نسبت می دهند. با این حال، امروزه نیز هنوز آلمان برای تأمین حاجت مدخل عظیمی از صنایع خود بوسیله نیروگاه های زغال سنگی موقوف است.

نهادهای قدرتمند و سندیکا های کارگری آلمان تا همین اواخر توانسته بودند با کمک یکدیگر نیروگاه های زغال سنگ سرزمین را سرپا نگاه دارند و تا اینکه نوبت های پیشین را مجبور به افزودن تعداد این نوع نیروگاه ها کرده بودند تا به نوعی پاسخگوی نیاز کارمایه کشور داخل فرایند کنارگذاشتن نیروگاه های هسته ای باشند. هنوز غصه حدود ۲۰ هزاره اشتغال مستقیم و ۴۰ هزار اشتغال غیرمستقیم درارتباط با صنایع زغال سنگ آلمان بود دارد.مقاله های مرتبط:چرا حذف کامل زغال سنگ بغرنج است؟سبقت کارمایه های تجدیدپذیر از زغال حجر داخل آلمان

علی رغم غرض نو ی آلمان، بوسیله نظر می رسد که زغال سنگ با داشتن مزایایی نظیر ارج کم ارزش و فراوانی منابع همچنان بتواند به عنوان ارشد ترین ذات تأمین انرژی صاعقه جهان ابدی بماند. گفتنی است هیئتی که پیشنهاد تعطیلی نیروگاه های زغال سنگی آلمان را عرضه داده اند، متشکل از رهبران اقبال های فدرال و ایالتی درکنار بزرگان صنایع، نمایندگان اتحادیه، دانشمندان و کارشناسان زیست محیطی بوده اند.

آلمان برای مدتی کامل خود را درون مقام رهبر جهانی مبارزه با تغییرات اقلیمی می بیند؛ تو حالی که این کشور به تازگی اظهار کرده که عملا از فرود امدن به نقطه مرام کاهش ۴۰ درصدی انتشار دی اکسید کربن درون بازه ی سال های ۱۹۹۰ الی ۲۰۲۰ بازمانده است. پیش بینی های فعلی حاکی از آن است که کشور تا سال آینده به مقداری فراتر از ۳۲ درصد کاهش انتشار نسبت به سال ۱۹۹۰ دست نخواهد یافت.

سال ۲۰۱۵، آلمان به همراه ۲۰۰ ملت دیگر جهان اصلاح پاریس را بوسیله امضا رساندند. طبق این توافق، کشورها متعهد شدند استاندارد افزودن گرمایش جهانی را به نمونه ۲ منصب ی سانتی گراد محدود کنند و به علاوه، سعی خود را بخاطر فرود امدن به آستانه ی ۱.۵ درجه ای به امر گیرند. در معلول فعالیت های انسانی، زمین از زمان دوران پیش از نهضت صنعت تاکنون بوسیله میزان یک درجه ی سانتی گراد گرم تر شده است. دانشمندان می گویند ما اندوه حالا نیز درحال امتحان ی عواقب این افزایش دما درقالب پدیده هایی نظیر افزایش سطح آب دریاها، تندباد های شدیدتر و گسترش آتش سوزی ها هستیم.زمین از عهد پیش از نهضت صنعتی تاکنون به میزان یک منصب ی سانتی گراد گرم تر شده است

اشتباه های اخیر آلمان در حرکت اقلیمی خود باعث شد گروهی از منتقدان، رهبران این ملک را قاضی به دورویی کنند؛ اما کمفرت می گوید تصمیم روز شنبه ی هیئت یادشده می تواند منجربه رسیدن آلمان بوسیله عمه هدف کاهش ۵۵ درصدی در تولید دی اکسید کربن (تو بازه ی ۱۹۹۰ الی ۲۰۳۰) و کاهش ۸۰ درصدی (داخل بازه ی ۱۹۹۰ الی ۲۰۵۰) شود. مارتین کایسر، مدیر اجرایی Greenpeace Germany و یکی از اعضای هیئت تصمیم گیرنده می گوید:بسیار خوب است که آلمان یک اطلس راه مشهود بخاطر حذف زغال سنگ داخل جوانمردی دارد. ما اکنون در مسیر حذف وابستگی بوسیله پراکندن کربن هستیم.

تصویری از حجم تبخیر آب برخاسته از برج های خنک کننده ی نیروگاه زغال سنگ Lausitz Energie Bergbau AG در برندبورگ آلمان، ۶ ژوئیه ی ۲۰۱۹

همچنین او از پیشنهاد کمیسیون برای کنارگذاشتن پروگرام ی پاکسازی ۱۰۰ هکتار از جنگل های غربی شهر کلن استقبال کرده است. پیش از این، قرار بود درختان این بخش از جنگل با مرام استخراج منابع روباز زغال سگ معادل شوند.

اما کایسر به همراه بسیاری از دیگر فعالان زیست محیطی که حدود هزار نفر از آن ها در تظاهرات روز جمعه ی گذشته طبق وزارت قناعت در برلین باهم اتحاد کردن داشتند، هنوز معتقد هستند که نقطه هدف اصلی برای حذف ربط بوسیله زغال سنگ، سال ۲۰۳۰ بوده است که کمیسیون از فرود امدن به آن شخص زنده است. این درون حالی است که بنابر نظرسنجی انجام شده ازسوی یک شبکه ی تلویزیونی آلمانی، ۷۳ درصد از مردم آلمان خواستار تسریع روند حذف زغال عقل بوده اند.

درون این میان، رهبران ۴ قریه از آلمان که بیشترین تأثیر سلبی را از این غرض خواهند پذیرفت، از بابت عدم توفیق درون جذب پناه ۶۸ میلیارد دلاری برای جبران آسیب های اقتصادی ابراز تاسف کرده اند. درون پی نابودی فدایی از صنایع زغال عقل در مناطق برندنبورگ و ساکسونی، دو تن از سیاستمداران ایالات خاوری بیم آن دارند که شرایط متاخر مبنا ساز بروز نارضایتی اشتراکی و درنتیجه مقصود بیشتر به سیاست های نهنگ راست گرا در این مناطق شود.

بنابر پیشنهاد فعلی کمیسیون قرار شده است، شرایط دستیابی به این عمه هدف هر سه سال یک بار مورد بازبینی قرار گیرد. همچنین پیش بینی شده است که الحاق به عمه هدف فعلی می تواند تا سه سال زودتر از موعد تعیین شده (یعنی سال ۲۰۳۵) نیز محقق شود.

اهداف اولیه ی گلچین شده در کمیسیون نیز حائز اهمیت هستند؛ فراغت شده یک چهارم از نیروگاه های زغال حجر کشور با ظرفیتی بالغ کنار ۱۲.۵ گیگاوات تا سال ۲۰۲۲ از مدار خارج شوند. این بدان معنا است که ۲۴ نیروگاه عزب خلال سه گانه سال آینده تعطیل خواهند شد. کمیسیون می گوید تا سال ۲۰۳۰، آلمان باید تنها ۸ نیروگاه زغال سنگ داشته باشد که مجموع حجم آن ها بوسیله ۱۷ گیگاوات خواهد رسید.بیشتر بخوانید:کدام جانداران از تغییرات اقلیمی جان سالم بوسیله درون می برند؟ریه های زمین می سوزند؛ آتش سوزی بی سابقه در جنگل های بارانی آمازونپژوهشی تازه درباره درختان و نقش آن ها در تغییرات اقلیمیصفحه یخی گرینلند با سرعتی فراتر از گرایش در حال ذوب شدن استزمین ۲۰ سال است روانی سبزشدن را متوقف کرده است