یخچال طبیعی ایتالیا داخل آستانه ریزش

بخشی از یک یخچال طبیعی مجلل در سمت ایتالیایی دامنه ی کوهستان مون بلان پس از تسریع روانی ذوب شدن یخ ها در اواخر تابستان در آستانه ی ریزش استراحت دارد. مقامات به ساکنان شهری که در آن مباشرت قرار دارد، آژیر داده اند.

با تکثیر نگرانی درمورد اثرات حاصل از تغییرات اقلیمی، این مورد جدیدترین کلکسیون هشدارهای مرتبط با ذوب یخچال های طبیعی در آلپ و مناطق دیگر است. سخنگوی این قریه گفت که شهردار شهر کورمایر اجازه داده است که جاده ی دسترسی محلی تو شب امانت شود و دسترسی به منطقه ی زیر یخچال که تک توجه گردشگران استراحت دارد، محدود شود.مورینو وینولینی گزارش های آخرالزمانی رسانه ها را که معارفه از ویرانی شهر درون معلول ریزش یخچال می دهد، نفی کرده است. به گفته ی او ذیل یخچال خانه ای حلق بلکه تنها چندین کلبه ی تهی از سکنه وجود دارد. وینولینی گفت:با گرمای شدید این تابستان که بین اوت و نصف ی مطلع سپتامبر صورت داد، ذوب خنک ها افزودن یافت و سرعت متوسط ذوب یخ ها حدود ۳۵ سانتی متر در روز بوده است که برخی روزها به ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر هم می رسید.

تکه ای از یخچال که موجب ایجاد نگرانی شده است، حدود یک پنجم تا یک ششم از کل یخچال را تشکیل می دهد و وزنی حدود ۲۵۰ هزاره تن دارد.

استفانو میسروچی، شهردار کورمایر گفت:مشکلی در یک تقدیر از یخچال پلنپینسو که درون وال فرت فراغت خمود است، وجود دارد که تصور می شود به سبب یک انکسار ارشد بین پاره پایدار یخچال و این بخش در حال سقوط باشد.

اواخر روز سه گانه شنبه، آقای میسروچی رخصت بست کردن شبانه ی جاده ی دسترسی بوسیله بالن فرت را داد. او عبور افراد پیاده را از منطقه ی زیر یخچال که مورد دلبستگی ی بازدیدکنندگان زیادی بوده و دارای سه پناهگاه کوهستانی است، ممنوع کرده است.

یخچال در حال زکام درون ایتالیا، کمی از واله دائوستا است که بسیار مورد توجه گردشگران استذوب اجتناب ناپذیر یخچال

کارشناسان اساس کوهستان امن که از سال ۲۰۱۳ درحال نظارت بر یخچال های این منطقه بوده اند، درمورد این مسئله به مقامات محلی هشدار داده بودند. ژان پیر فوسون دبیرکل این زمینه می گوید:این یخچال به خاطر اینکه صبور است، غیرعادی است و تحت تأثیر دمای آبی که در والا آن روند پیدا می کند، قرار می گیرد.

او تأکید کرده است اقدامات پیشگیرانه ی لازم در این مورد انجام شده است. او گفته است که ممکن است پاره بزرگی از یخچال فرو ریزد، شاید بی قراری پاره کوچکی از آن و حتی ممکن است هیچ اتفاقی نیفتد.

نگار مون بلان درون واله دائوستا درون ایتالیا

فوسون گفت که این زمینه ۱۸۰ یخچال را درون منطقه ی واله دائوستا پایین تر نظارت قرار داده است و این اتفاقات جاهل شایان اجتناب است. او گفت:ما هر سال تماشایی نهان شدن ۲ کیلومتر مربع از یخ هستیم و این وضع با وجود تابستان ها و پاییزهای گرم بدتر می شود.

براساس تخمین برجسته ای که به وسیله ی مجمع بین المللی تغییرات اقلیمی (IPCC) تأیید شده است، تسریع مسئله ذوب یخچال ها و صفحات یخ گریلند و جنوبگان باعث افزودن سطح آب دریا می شود. از سال ۲۰۰۵، افزایش در سطح آب اقیانوس درمقایسه با صد بیستم دو مقابل شده است و کشورهای جزیره ای و شهرهای ساحلی را ترساندن می درنگ. براساس این گزارش، اگر انتشارات کربنی همچنان ادامه داشته باشد، استاندارد افزایش سطح آب دریا تا سال ۲۱۰۰ چهار برابر خواهد شد.

روز یکشنبه ده ها فرد با لباس سیاه در تشیع جنازه نمادینی داخل کوهستانی در سوئیس همکاری کردند تا توجه مردم را به ناپدید شدن یک یخچال آلپی روی کوه پیزولجلب کنند.

نتایج مطالعه ای که اخیرا منتشر شده است، علامت می دهد چنانچه اقدامی در جهت مبارزه با تغییرات اقلیمی انجام نگیرد، یخچال آلیتچ که مبصر ترین یخچال روی کوهستان های آلپ است، تا عاقبت صد بوسیله کلی مخفی خواهد شد.بیشتر بخوانید:تلاش بخاطر نقشه برداری سه اتیه از زمین پیش از فروپاشی اقلیم جهانمنتخب عکس های علمی هفته از نگاه زومیت؛ از لباس های فضانوردی مسافران ماه تا دیوارنگاره گلادیاتورها بخاطر رسیدن بوسیله نرخ ترویج کربن صفر تا سال ۲۰۵۰ باید هر روز یک نیروگاه اتمی جدید راه اندازی کنیمگزارش اقلیمی متاخر از احتمال اضافه یک متری آب دریاها تا سال ۲۱۰۰ خبر می دهدمنتخب عکس های علمی هفته از نگاه زومیت؛ از محیط زیست تا بازسازی چهره بدوی انسان دنیسووا