هواوی تجهیزات 5G را سازگار با محیط زیست تولید می کند

صنعت مخابرات اولین صنعت محسوب می شود که بوسیله اهداف توسعه ی مستقر اداره ملل (UN SDG) متعهد است. از میان اهداف مذکور، می قابلیت به مقابله با تغییرهای اقلیمی رمز کرد که جزو مهم ترین و ضروری ترین اهداف عملکردی محسوب می شود. از تغییرات اقلیمی رادیکال و نگران کننده می استعداد به افزایش سرعت آب شدن خنک های منطقه ی گرینلند اشاره کرد که تقریبا امروز چهار مقابل سرعت سال ۲۰۰۳ است. دانشمندان اعلام خطر می دهند سطح دریاها تا سال ۲۱۰۰، به اندازه ی ۲۸ تا ۹۸ سانتی متر افزودن خواهد یافت که بوسیله میزان تولید گازهای گلخانه ای تو این گرداگرد بستگی دارد.

آمار موسسه GSMA می گوید ۱۰ اپراتور مخابراتی برتر گیتی سالانه ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین برق نفقه می کنند. همگی ی اپراتورهای مخابرانی نیز تلاش می کنند حفظ کارمایه و کاهش انتشار گرما را در دستورکار خود قرار دهند. توسعه ی فناوری 5G یکی از رویکردهای تأثیرگذار در کاهش مصرف انرژی محسوب می شود. هزینه ی انرژی برای هر بیت داده در خاندان پنجم شبکه های همراه، یک دهم همین هزینه در شبکه های 4G خواهد بود؛ درنتیجه با گشادگی جهانی تبار جدید، شاهد افزایش بازده چشمگیری خواهیم حیات. البته جایگاه های مخابراتی هنوز استفاده کارمایه زیادی درون سطح شبکه خواهند داشت؛ چراکه ترافیک مصرفی کاربران قصبه ها برابر می شود.مقاله های مرتبط:هواوی با وجود تحریم های آمریکا به پیشتازی درون حوزه 5G ادامه می دهداز صعب هواوی تا گسست 5G؛ آیا کشورها دروازه های اینترنت را به روی خود خواهند بست؟

اگر در طایفه متاخر شبکه های مخابراتی دستگاه های واقعی بوسیله معیار امروزی بازدهی داشته باشند، مصرف مجموع الکتریسیته دوبرابر خواهد شد. به عنوان مثال، کاربرد سالانه ی صاعقه شبکه درون چروک از ۱۰۰ میلیارد کیلووات ساعت فراتر می رود. از آنجاکه هنوز تأمین صاعقه از منابع گرمایی بوسیله عنوان رویکرد اصلی شناخته می شود، این حجم از استفاده نیرو به اندازه ی ترویج ۲۷/۲ میلیارد کیلوگرم کربن بوسیله فضا خواهد بود.

هواوی، یکی از مبصر ترین فعالان صنعت مخابرات در جهان، باور دارد با سبزترکردن انرژی فناوری 5G، دستاوردهای مثبتی برای همه ی انسان گیتی بوسیله دست خواهد آمد. آن ها با مشارکت مشارکت چینی China Tower راهکاری تمامیت بخاطر تأمین نیروی تجهیزات و سایت های مرکزی 5G ترقی داده اند. فناوری متاخر روی افزایش بازدهی کارمایه در کچل ایستگاه مخابراتی متمرکز می شود و مشکلات عمومی زیرساخت های 5G را هدف قرار داده است.

فناوری هواوی در ساخت جایگاه های 5G مجهز به قابلیت های هوشمند خواهد وجود که به نوعی ظرفیت شناختی را به سیستم تأمین نیرو افزایش می کند؛ تو نتیجه، جهیز می تواند با جایگاه های واقعی همکاری درنگ تا بازدهی حداکثری در مصرف انرژی صورت دهد. مشارکت سازنده توقع می بطی ء فناوری جدید تا ۱۸ درصد به صرفه جویی تو مصرف نیرو کمک می یواش. درون چنین روندی، پراکندن گازهای گلخانه ای و کربن به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

آمار کنونی ادعا می کند راهکار مصرف صاعقه 5G هواوی و China Tower سالانه تو هر سایت مخابراتی به میزان ۴،۱۳۰ کیلووات شایسته کردن صرفه جویی خواهد داشت. به پیش روی دیگر، مصرف کارمایه ۱،۱۲۵ کیلوگرم کربن کاهش می یابد. به علاوه، راهکار جدید در زیرساخت 5G حزن تأثیر خواهد گذاشت؛ چراکه تجهیزات به کاررفته کوچک تر هستند و توانایی اضافه کردن حجم های متاخر 5G را با اضافه کردن حداقل برگ جدید پیاده می کنند. درنهایت، نفقه ی ساخت هر سایت هم دوهزار دلار کاهش می یابد.کاهش مصرف انرژی رادیکال ترین عامل زیست محیطی فناوری مخابراتی است

بسیار از دومیلیون سایت مخابراتی جدید از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ داخل چین مصنوع خواه بازسازی خواهند شد که با پیاده سازی راهکار 5G هواوی، می توان سالانه ۸/۳ میلیارد کیلووات ساعت صاعقه صرفه جویی کرد. این طور مقداری از نیروی برق، به پیمانه ی استعمال یک سال بخش شوهردار درون ایسلند است. انرژی صرفه جویی شده به پیمانه ی انتشار ۲/۳ میلیارد کیلوگرم کربن خواهد بود که برابر با کربن دی اکسید سالانه ی جذب شده ی ۱۳۰ میلیون درخت می شود. با استفاده از ۱۳۰ میلیون درخت می نبوغ تو مناطقی همچون مغولستان مرکزی یا گانسو، از ۵۸/۷ کیلومترمربع زمین حفاظت کرد.

هدررفت نیروی برق داخل تبادل بین دستگاه ها همیشه مشکلی مشکل در سیستم های ارتباطی بوده است. اگر هدررفت انتقالی درون سایت تکی به اندازه ی ۱ درصد کاهش فاحش کند، ۹۰۰ کیلووات زمانه برق نفع جویی خواهد شد. راهکار Huawei 5g Power محدودیت های فنی موجود را کنار می زند و از استواری هوشمند ولتاژ مصرف می کند. این فناوری هدررفت ثانویه را در روانی واگذاری سیگنال به صورت کامل از بین می سرما و بازدهی کارمایه طاس را ۳ درصد گشایش می بخشد.

فناوری هوشمند هواوی شریک شدن هوشمندانه ای بین سیستم یخ کننده و تجهیزات واقعی ممکن می کند؛ درنتیجه خنک کنندگی دقیق و ثانیه ای بوسیله مقاصد مدنظر ارائه می شود و بازدهی انرژی کل سایت ۵ درصد بهبود می یابد.هواوی برای تأمین صاعقه ایستگاه های مخابراتی راهکار هیبرید ارائه می کند

هواوی در فناوری جدید خود، از طراحی ماژولار بهره می برد. درون این سیستم، می توان قطعات تأمین نیرو را ازطریق انرژی خورشیدی حزن نصب کرد. بوسیله علاوه، از فناوری پیش دامنه MPPT و ماژول های خورشیدی با بازده زیاد از ۹۸/۵ درصد درون آن ها استعمال خواهد شد. راهکار متاخر هواوی در مقایسه با وضع های سنتی تأمین برق از کارمایه خورشیدی، ۳۰ درصد برق خورشیدی بیشتری نمایش می نرم و به نوعی بهره وری از پرتو خورشید را به حداکثر می رساند. استفاده از انرژی پاک یکی از پایه ای ترین و تأثیرگذارترین روش ها بخاطر حفاظت از محیط زیست محسوب می شود که تو توسعه ی ثابت قدم هم نقش مهیب دارد. Huawei 5G Power با مصرف از نور خور به نشانی ذات تغذیه، توسعه ی 5G را با توکل پیاده شدن انرژی پاک به صنعت عرضه می یواش.

راهکار هواوی علاوه بر انرژی خورشیدی، فناوری های هیبرید را هم دراختیار مشتریان صبر می دهد تا از گوناگون باتری برای تأمین نیرو استفاده کنند. مشتریان غول مخابراتی گره می توانند از ترکیب باتری های لیتیومی درکنار باتری های اسیدی سربی قدیمی استفاده کنند و به نوعی بهره برداری از منابع موجود نیز برای آن ها بوسیله حداکثر می رسد. درنهایت، هدررفت باتری های اسیدی سربی نیز از بین خواهد رفت و تأثیرات زیست محیطی آن ها هم بوسیله حداقل می رسد.

با توجه به جزئیات فناوری Huawei 5G Power، می نبوغ دعوی کرد تجهیزات موجود داخل سایت های کنونی برای استفاده در شبکه ی آتی مناسب خواهند حیات. این غول فناوری چینی تقاضا می درنگ راهکار تأمین برق زیرساختی را با پایداری و استعداد تکامل زیاد نمایش می کند. راهکار آن ها باعث جلوگیری از مشکلاتی همچون هدررفت منابع در سایت های مخابراتی و آلودگی های محیطی می شود. درنهایت، درصورت پیاده سازی راهکارهای هواوی و کارسازبودن ادعاها مبنی به خشکی امدن کاهش تأثیرات زیست محیطی، احتمالا بتوان آینده ای مبتنی بر 5G متصور شد که حداقل ضرر را به محیط زیست جبر ی زمین متوجه کند.بیشتر بخوانید:آیفون 2020 به پردازنده پنج نانومتری و مودم 5G کوالکام مجهز خواهد شدطراحی و فام های هواوی بند 4 پرو تو تصویر جدیدی دیده شدهواوی تو سه ماهه سوم سال سیال میلادی، ۴۲ درصد از میدان گره را ازآنِ خویشتن کردهواوی چگونه می تواند خدمات و سرویس های گوگل پلی را بخاطر گوشی های جدید خود ارائه دهد؟گلکسی اس 11 با تراش اکسینوس 9830 و اسنپدراگون 865 معرفی می شود