آلودگی هوا باعث افزایش سکته و حملات قلبی می شود

آمار و ارقام نشان می دهد، تعداد کودکان و افراد بالغی که داخل روزهای دارای آلودگی قطعی فضا درون سرتاسر انگلیس برای درمان اورژانسی به بیمارستان نقل مکان می شوند، افزایش می یابد. هر سال، تو روزهایی که آلودگی هوا جدی است، مراکز اورژانس شاهد بیش از ۱۲۰ وقفه قلبی اضافی، زیاد از ۲۳۰ سکته ی اضافی و حدود ۲۰۰ مورد بیشتر از افراد مشغول به آسم که نیاز به علاج بیمارستانی روبرو می کنند، هستند. سیمون استیونز، مدیر اجرایی NHS England می گوید:آمار جدید نشان می دهد که آلودگی هوا در حال مجهز باعث هزاران سکته، حمله ی قلبی و حمله ی نفس تنگی می شود، بنابراین بدیهی است که شرایط اضطراری آب و هوایی درواقع یک وضعیت اضطراری سلامتی نیز محسوب می شود. از آن جایی که مرگ و میر شایان پیشگیری در زمان کنونی داخل حال اتفاق افتادن است و نه درون سال های ۲۰۲۵ یا ۲۰۵۰، باید هم زمان حال دربرابر آن اقداماتی انجام دهیم.

مطالعات پیشین نشان داده اند، در روزهایی که آلودگی محیط شدید است، نمونه مراجعه به بیمارستان بیش می شود ولی داده های جدید اعداد دقیقی را برای ۹ شهر انگلیس مجهز کرده و نشان دهنده ی بستگی آشکار بین حملات قلبی، سکته، مصیبت های تنفسی و هوای کثیف است. پژوهشگران روزهای دارای آلودگی ارتفاع را با تقسیم سال بوسیله دو بخش براساس سطح آلودگی، درود کرده و تعداد موارد بیماری را تو شقه ی دارای آلودگی موکد و نیمه ی دارای آلودگی پایین مقایسه کردند. داده ها که به وسیله ی پژوهشگران دانشگاه کینگز لندن جمع آوری شد، محتوی مفروضات مربوط بوسیله شهرهای لندن بود که تو آن ۳۳۸ مورد فوریت پزشکی بیشتر داخل روزهای دارای آلودگی شدید دیده می شود، بیرمنگام (۶۵ مورد در سال)، بریستول (۲۲)، دربی (۱۶)، لیورپول (۲۸)، منچستر (۳۴)، ناتینگهام (۱۹)، آکسفورد (۱۰) و ساوت همپتون (۱۶).مقاله های مرتبط:آلودگی هوا منجر به مراجعه میلیون ها بیمار آسمی به اورژانس می شودپیوند بین آلودگی هوا و اختلالات سلامت روان در حال قوی تر شدن استورود ذرات آلاینده هوا به مغز و تأثیر آن پیاده شدن بروز مشکلات مغزی

درون بیشتر استیناف های اخیر که درمورد آلودگی محیط انجام شده، روی اثرات خانم العمر مواجهه ی مزمن با آلودگی فضا ازجمله خرابی شناختی، توقف رشد در کودکان و مرگ زودهنگام تمرکز شده است. آلودگی هوا می تواند اثرات نامطلوب موقت نیز روی سلامتی داشته باشد. جنی بیتس، یکی از اعضای شبکه ی بین المللی دوستان زمین که در راستای مبارزه با آلودگی هوا فعالیت می کند، می گوید:بسیاری از مردم ممکن است دانا نباشند که آلودگی قطعی هوا تا چه کمیت خطرناک بوده و می تواند موجب آغاز حملات قلبی، سکته و حملات نفس تنگی شود و همچنین دارای عوارض صلح و صفا طولانی مدتی است. این ارقام باید اکسید خطری برای مسئولان شهرها باشد تا تو این راستا اقدامات مهم ادا دهند.

دولت بریتانیا متعهد شده است که در قالب لایحه ی محیط زیست خود با آلودگی هوا مبارزه نرم. پولیبیلینگتون، مدیر UK100، شبکه ای از رهبران دول محلی در سرتاسر انگستان که متعهد شده تا سال ۲۰۵۰ بوسیله وعده ای برسند که فقط از انرژی های پاک استفاده کنند، می گوید:ما می خواهیم استانداردهای آلودگی هوای تعیین شده ازسوی اداره جهانی بهداشت را در این لایحه ببینیم زیرا آن ها به عنوان مقیاس طلایی درنظر پژمرده می شوند. نیز یک مهلت زمانی الزام آور باید گلچین شود تا از اجرای این برنامه ها اطمینان مولود شده و دستور کار ریزی تمام مدت مقدور شود. موانع پیش روی این اقدامات عدم افزایش قدرت مسئولان مربوطه و نبود مرجعی برای تأمین جاه این برنامه ها است.

هیثر والتون، متخصص بهداشت گروه پژوهش های محیط زیست دانشگاه کینگز لندن گفت که این مطالعه با هدف عرضه ی جزئیات بیشتری نسبت بوسیله دیگر مطالعاتی که بیشتر روی تأثیرات آلودگی محیط روی میل به عمر تأکید کرده اند، ادا شده است. در یکی از این مطالعات، تقویم خورده شد که آلودگی محیط در بریتانیا، سالیانه، تو مرگ ۳۶ هزار نفر نقش دارد. پژوهشگران با مطالعه پذیرش های بیمارستانی مرتبط با موارد ایست قلبی، سکته و آسم توانستند تصویری معین از تأثیرات حاد آلودگی محیط روی مردم ارائه دهند. والتون گفت:این معاینه شواهد دیگری را درمورد نیاز مبرم به انجام اقدامات بیشتری برای کاهش آلودگی هوا مجهز می کند.

بیتس گفت، خلق کردن مناطق هوای پاک مورد نیاز است اما اقداماتی نیز باید برای کاهش ترافیک اجرا شود زیرا طولانی وسایل نقلیه ذرات ریز آلاینده ی هوایی را از ترمز و لاستیک تایرها تولید می کنند. به این ترتیب، می توان به طور اندوه زمان حزن بوسیله دشوار آلودگی محیط و هم جریان ی تغییرات اقلیمی صیقلی و به سالم مرطوب و جذاب نمدار شدن شهرها دستیار کرد. وزارت محیط زیست، غذا و امور خوش نشین بریتانیا همچنین اخبار کرد:ما برای بهبود کیفیت محیط و مقابله با آلودگی هوا اقداماتی فوری انجام می دهیم تا مردم عمر های سالم و طولانی تری داشته باشند. در لایحه ی فضا زیست ما، اقدامات بلندپروازانه ای برای کاهش ذرات آلاینده ی فضا و تکثیر قدرت مسئولان محلی برای پرداختن بوسیله منابع حقیقی آلوده کننده در دیدن گرفته شده است. ما در حال مجهز به محنت تلاش می کنیم تا انتشارات مولود از حمل و نقل را کاهش دهیم و ۳/۵ میلیارد پوند برای پاک کردن هوای خویشتن سرمایه گذاری می کنیم. استراتژی هوای پاک ما از لفظ دایره جهانی بهداشت مورد تمجید استراحت پژمرده و الگویی است که دیگر کشورهای دنیا باید آن را دنبال کنند.

هفته ی گذشته، ناظران فضا زیست اروپا دریافتند که درزمینه ی کاهش سطح ذرات آلاینده ی ریزی که با عنوان PM2.5 شناخته می شوند، پیشرفت ناچیزی در اروپا موافقت افتاده است. این ترکیبات یکی از خطرناک ترین اشکال آلودگی هستند، زیرا می توانند به اعماق شش ها و نیز جریان خون تاثیر کنند.بیشتر بخوانید:نفوذ کردن مثبت دامنه زدن روی خواباثر بازی های انواع تو تقویت حافظه و سلامت مغزنتایج پژوهش جدید: اضافه سن لزوما به معنای چاق شدن نیستترس از مرگ، عامل واقعی بسیاری از هراس ها و تپش ها استدانشمندان به تولید واکسن جهانی آنفولانزا نزدیک شدند