سه چهارم ونیز زیر آب رفت عکس

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از واشنگتن پست، ونیز که از سال ۱۹۸۷ میلادی در سیاهه میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای توریستی جهان در جای پا شدیدترین سیلاب در ۵۰ سال اخیر حالا با پایین تر آب عدول کردن بنیانی ترین آثار تاریخی و هنری خود مواجه شده است. 

سطح رایج آب که به بسیار از ۱۹۴ سانتی متر رسیده است، موجب شده ۸۵ درصد از ونیز کاملا شسته شود و با صدمه کوفتن به ساختمان ها، مغازه ها، زیرساخت ها و … صدها میلیون دلار خسارت به بار آورده است. 

مسئولان ایتالیایی بروز این حادثه در ونیز را ناشی از اثرات انقلابی تغییرات آب و هوایی و بالاآمدن سطح آب اقیانوس ها و رودخانه هایی که به این قصبه می رسند دانسته اند و شهردار ونیز غصه در صفخه توئیتر خویشتن عنوان کرده این قریه زیبا و تاریخی حالا به زانو درآمده است. 

شاید مهم ترین قسمت ولایت ونیز میدان اصلی و تاریخی سن مارکو است که سالانه میلیون ها نفر توریست از آن بازدید می کنند. تنها رویه پیوستن بوسیله بازار تاریخی سن مارکو از روال آب است و به همین برهان این قسمت یکی از پرترافیک ترین مسیرهای عبور قایق هاست؛ میدانی که اکنون به استخری تبدیل شده و بر اساس دستور شهردار ونیز به دلیل شرایط بحرانی فعلا بسته شده است و کسی رخصت دخول بوسیله آن را ندارد. 

کلیسای جامعه سن مارکو که ساخت آن در قرن ۱۱ میلادی انجام شده مشهورترین جاذبه تاریخی گردشگری ونیز است که به علت سبک معماری خاصش و ارتباطش با کلیسای کاتولیک، توریست های فراوانی را جذب خود می درنگ. سردابی که دامن ساختمان کلیسا واقع شده بر پی سیل اخیر بخاطر دومین وهله از زمان ساخت تاکنون بوسیله والا آب رفته که نگرانی های فراوانی درباره مسبوق شدن ضغطه بوسیله بخش های داخلی بنا ایجاد کرده است. ساختمان کلیسا از دیرباز نگرانی هایی را تو مواجهه با سیلاب و صدمه دیدن ستون های نگه دارنده بنا برانگیخته است. 

بنکسی، نقاش نامدار خیابانی داخل ماه می امسال تو واکنش به غرق شدن صدها مهاجر درون دریای مدیترانه در سال ۲۰۱۵، یک نقاشی گرافیتی روی یکی از دیوارهای ونیز کشید که دختری را با مشعلی رنگی تو دست نشان می دهد. این معلول هنری درون طبق یکی از پرترددترین کانال ها داخل مسیر کانال حقیقی در قلب شهر ونیز خلق شده که با بیشترین بالاآمدن سطح آب همراه بود و بخشی از گرافیتی بنکسی نیز زمان حال به زیر آب رفته است. 

هتل مجلل و باشکوه گریتی پالاس در قلب بخانه برگشتن ونیز بخاطر میزبانی از بازدیدکنندگان ثروتمند، سیاستمداران و دیگر سلبریتی ها از شهر، اسمی است. این بنا که زمانی یک خانه شخصی بوده زمان حال بوسیله اقامتگاهی پرزرق و صاعقه تبدیل شده است اما بر پی سیل چند روز گذشته این هتل تهی سازی شده و بسیاری از فرش ها و مبلمان هتل برای جلوگیری از آب زنگ زدگی روی هم تلنبار شده است. 

کتابخانه آکوا آلتای ونیز از زیباترین کتابخانه های جهان و یکی دیگر از جاذبه های فرهنگی و هنری شهر است که از سیل اخیر در ونیز در پناه نمانده است. با حیات این که کتابخانه از زمان پیدایش برای مقابله با بالاآمدن سطح آب طراحی شده ولی باز هم سیلاب هفته اخیر را پیش بینی نمی کرد و صدها فرز کتاب درون این قفسه گم شده است. بوسیله گفته یکی از مالکان کتابخانه، آن ها مطالبه چنین سیلی را نداشته اند. 

کانل حقیقی ونیز (گرند کانال) مهم ترین آبراه ونیز است که در حروف خود از دژ داگز، باغ های سلطنتی و همچنین پل ریالتو گذر می بطی ء اما در مولود سیلاب اخیر بسیاری از سیل بندهای جدید ایجادشده تخریب شده اند و این امر موجب عکس العمل قایق ها تو این خوش نویسی شده است. 

موزه تاریخی «داگز» در ولایت ونیز که بازدیدکنندگان را با تاریخ، معماری و هنر ده آشنا می درنگ از جاذبه های مهم ونیز است که بالاآمدن سطح آب جهت دون آب عدول کردن مقدر شدن هایی از معابر اطراف ساختمان موزه شده است. 

انتهای پیام