قطع اینترنت ضروری بود/ جیسون رضائیان از وضعیتش سوءاستفاده می نرم

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی در جلسه خبری امروز خود افزود: درون این نشست آخرین تحولات مربوط به برجام تک مذاکره و بررسی قرار می گیرد.

وی داخل پاسخ به این سوال که آیا این نشست در وین برگزار خواهد شد گفت: احتمالا این نشست در این ولایت برگزار خواهد شد.
این دیپلمات کشورماندر پاسخ بوسیله این پرسیدن که تعدادی پیش وزارت خارجه با توجه به تحولات قیافه داده درعراق به شهروندان ایرانی توصیه کرد که به این سرزمین سفر نکنند و سفرهای زیارتی به این کشور نیز قطع شده بود. آیا درون روانی هستید که این سفرها مرحله دیگر آغاز شده است یا نه؟گفت: من داخل سیلان از سرگیری مجدد سفرهای زیارتی به این ملک نیستم اما با توجه به شرایط موجود در عراق وعظ های مسافرتی ما در مورد این کشور کماکان ضابطه جای خویشتن است و غریزی است که افراد موقعی می توانند درون آسایش به یک کشور سفر کنند که تو آنجا حداقل امنیت وجهه شده باشد.

وی دنباله عدالت: آژانس های گردشگری برای پیگیری این موضوع می توانند این موضوع را با وزارت خارجه و نمایندگی های ما در عراق مطرح کنند و گزارشی از آخرین وضعیت آنجا ستاندن کنند و بعد از آن برای انجام سیر تکاملی به این کشور برنامه ریزی کنند.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ بوسیله این سوال که به رطوبت ویدیویی در رسانه های ترکیه منتشر شده که گفته می شود در این ویدیو نشان می دهد که محدودیت ایرانی در ترکیه به قتل روان است و برخی از ادعاها مبین این موضوع است که این بی نظیر مدیر یکی از کانال های تلگرامی است. آیا سرکنسولگری ایران در تک صحت این ویدیو و مسائل منتشر شده درون آن پیگیری هایی انجام داده است، گفت: طبیعتا ردیابی شرایط این بی مانند به نشانی یک فرد ایرانی مورد توجه وزارت خارجه و نمایندگی ایران تو ترکیه است. ما مشتاق گزارش رسمی مقامات قضایی و امنیتی ترکیه در این بن هستیم و آماده هستیم که کمک های کنسولی نیز تو این وابستگی عرضه دهیم و همانطور که گفتم برای مشخص شدن جزئیات این موضوع و علت آن خواستار دریافت گزارش های رسمی از سوی مقامات ترکیه هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد سفر بعضی پیش فرمانده کل گند پاکستان به تهران و جزئیات گفت وگوهای وی با مقامات ایراناظهار کرد: درون سیر تکاملی اساسی فرمانده کل ارتش پاکستان بوسیله تهران ایشان دیدارهایی با مقام های ایران داشتند و در این دیدارها طیفی از مسائل و موضوعات مختلف از جمله در ارتباط با روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی مطرح شد.

وی افزود: در این دیدارها در مورد آخرین وضعیت مرزبان های ایرانی که توسط دسته های تروریستی ربوده شده و به این ملک منتقل شدند نیز مناقشه و گفت وگو شد.

موسوی با بیان اینکه مسائل منطقه ای نیز بسرنوشت شوم دچار کردن موضوعاتی بود که در این مشورت ها مطرح شد و در این وابستگی خاطرنشان کرد: پاکستان از جمله کشورهایی است که با توجه به وفاق خوبی که با ایران دارد علاقه مند بوسیله کاهش تنش بین کشورهای منطقه است و در واقع انجام گفت وگو و همکاری بین کشورهای این منطقه می باشد. ایران نیز از حسن نیت پاکستان استقبال کرده و ما از اقداماتی که باعث کاهش نهضت و افزایش همگرایی در منطقه شود امان می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه در بخش دیگری از صحبت های خویشتن با اشاره بوسیله عملکرد معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجهتصریح کرد: این معاونت یکی از فعال ترین معاونت های وزارت خارجه است.

وی در همین چارچوب گفت: البته همانطور که ما بارها گفته ایم وزارت خارجه کار تصدی گری در امور اقتصادی نمی کند و تنها کاری که می یواش بسترهای لازم را بخاطر کار اقتصادی اجنبی و کاهش موانع ارتکاب می دهد که ما تو این راستا در حال برداشتن شلنگ هایی هستیم و بوسیله وظایف خود در این وابستگی عمل می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه کنفرانس خویشتن با خبرنگاران در پاسخ به پرسیدن خبرنگار یکی از رسانه های خارجی مبنی بر اینکه با توجه بوسیله پیمانه اینترنت درون طول یک هفته گذشته در ایران این موضوع باعث اکید اینترنت برخی از سفارتخانه های خارجی تو ایران شده حیات و آنها درون انجام امور روزمره خود از جمله امور کنسولی بخاطر اتباع ایرانی با بغرنج علنی شده بودند و آیا وزارت خارجه تدابیری اندیشیده تا در صورت ابراز چنین مسائلی وهله دیگر آنها با شاق ظاهر نشوند،گفت: در ایامی که این اتحاد افتاد این اقدام ضروری بود. شما می دانید که ممکن است بعضا از یک ابزار مشروع عده ای به رخ نامشروع مصرف کنند و طبیعی است که در چنین شرایطی مقامات مسئول به خاطر کیاست بیفتند که وضعیت را کنترل کنند.

موسوی با اصرار پیاده شدن اینکه جمهوری اسلامی ایران دسترسی آزاد اطلاعات را بوسیله رسمیت شناخته است و ابزارهای لازم در این اساس در کشورمان فراهم است، گفت: البته غریزی است که تو موقع بحران ها ما بعضا با این محدودیت ها مواجه شویم. من می خواهم در این زمینه یک مثالی بزنم. مثلا وقتی یک منطقه آتش می گیرد. شما برای اینکه آتش شعله ور نشود مجبور می شوید که گاز آن منطقه را معادل کنید و این به معنای محروم کردن مردم آن منطقه از این موضوع نیست. بلکه برای جلوگیری از بسط آتش این جدی رخ پژمان است.

وی داخل ادامه پاسخ خویشتن به روزنامه نگار افزود: داخل مورد سفارتخانه های خارجی، انبازی ها و خبرنگاران خارجی از همان مقدمه تمهیداتی اندیشیده شد و تا آنجا که می دانم وزارت ارشاد اقداماتی را برای خبرنگاران خارجی علت برخورداری آنها از اینترنت انجام داد. بوسیله سفارتخانه های اجنبی تو تهران نیز تسهیلاتی داده شد و راهکارهایی به آنها ارائه شد که آنها بتوانند امور جاری و کنسولی خویشتن را داخل این وضعیت عمل دهند و اکنون نیز که اینترنت درون همه کشور برقرار شده است.

سخنگوی وزارت خارجه داخل پاسخ به این پرسیدن که با توجه به اتفاقاتی که در کشور رخ داد، برخی از مقامات آمریکایی مدعی شدند که این اتفاقات با توجه به تنگ کردن حداکثری آمریکا علیه ایران رخساره گرفته و از دیگر شعاع آیا این اتفاقات تاثیری تو مذاکرات  و دادرسی خارجی ایران داشت؟گفت: همانطور که اشاره کردم اتفاقات قیافه داده اتفاقات ناخوشایندی حیات و این اتفاقات با توجه به ناآرامی های غیرقانونی که بعضا اجرا شد کنار تمام شئون زندگی ما و مردم ما معلول گذاشت.

موسوی ادامه انصاف: اینکه عده ای تفکر کنند بر اثر فشارها و اقداماتی که آنها محصول ایران عمل داده اند این اتفاقات رخ داده است من چنین چیزی را مقبول ندارم. البته سوء مصرف آنها از این وقایع را رگه نمی کنم. اسناد در این زمینه وجود دارد.

وی با بیان اینکه برخی از کشورهایی که از اغتشاشگران حمایت کردند در چند ماه گذشته به دنبال وارد کردن فشار حداکثری بوسیله مردم ایران بوده و هستند، گفت: در چنین شرایطی ایران آنقدر از استحکام برخوردار است که مشت به اصلاحات اقتصادی می زند.

سخنگوی وزارت خارجه با رمز به وظایف وزارت خارجه خاطرنشان کرد: غلام خیلی جای پا خاص ای شاگرد از این اتفاقات بر روی این مسئله و وظایف نمی بینم و امیدوارم که بقیه کشورها همچنین بوسیله خودشان بیایند و دست از دخالت داخل امور دیگر کشورها بردارند.

موسوی داخل پاسخ به این پرسیدن که آیا قاصد ایران در کرواسی با برانکو سرمربی سابق پرسپولیس برای تصدی گری او به خشکی امدن تیم ملی چاره و گفت وگو کرده است، گفت: اطلاعات من در تک این موضوع داخل همان اندازه ای است که در اخبار منتشر شده و چیزی بیشتر از آن نمی دانم.

وی همچنیندر مورد زمان برگزاری مجتمع مشترک ایران و ترکیه و تعیین زمان دقیق آن گفت: در مورد تعیین زمان نکته سنج آن همچنان در حال مشورت با مقامات ترکیه هستیم و هنوز زمان باریک بین آن فاحش نشده است.

این سیاست باز کشورمان درون تک گزارش اخیر نیویورک تایمز در تک اسنادی که بیانگر درگاه ایران درون عراق است و مواردی که داخل این اسناد بوسیله سپهبد سلیمانی حاکم سپاه قدس ایران نسبت داده شده است،گفت: با تجسس های اولیه ای که صورت گرفت. این اسناد ادعایی مورد تایید نیست و گشتن رد پای ایران تو کشور همسایه عراق که ارتباط عمیقی بین دو قلمرو حیات دارد و شاهد پیوندهای ناگسستنی بین دو امت ایران و عراق هستیم فرمان سختی نیست و نیازی بوسیله سندسازی و جعل ندارد.

موسوی با تاکید به خشکی امدن اینکه ما چیز غیبت در عراق نداریم، اشعار کرد: درون زمان حمله داعش به عراق ایران به عارض علنی و بوسیله التماس دولت عراق در این قلمرو محضر نمایان کرد تا به نصیب و قسمت و مردم این کشور بخاطر مبارزه با داعش دستیار کند.

وی در تک سردار قاسم سلیمانینیز گفت: شخص سپهبد سلیمانی به عنوان یک چهره اثرگذار، طبیعی است که تک بغض فداکار از افراد باشد و آنها بخواهند چهره محبوب ایشان را مخدوش کنند.

سخنگوی وزارت خارجه در پاره دیگری از صحبت های خویشتن درون نشست مطبوعاتی اش با خبرنگاران با رمز بوسیله اتفاقات اخیر تو ایران گفت: اتفاقات رخ داده لوس وجود و از آن ناخوشایندتر دخالت شخصیت ها و کشورهای بیگانه در امور تویی ایران وجود.

وی با بیان اینکه ما اعتراض مردم را ضایع آنها می دانیم و درون طریق رادیکال همچنین بر این موضوع مداومت شده است، خاطرنشان کرد: ما تجمعات مسالمت آمیز در کشور را بوسیله رسمیت می شناسیم و در سال های گذشته تماشاچی برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز از سوی مردم بوده ایم و مردم اعتراضات خویشتن را در تک برخی از مسائل پیش روی کردند.

وی با بیان اینکه حساب اغتشاشگران و سوء استفاده کنندگان از بسترها بخاطر اعتراض از آدم جدا است، گفت: در واقع حساب انسان از دسته هایی که شیار گرفته بودند و مسلحانه بیدار این عرصه شده اند، جداست.

وی افزود: امیدواریم کشورهایی که دانسته خواه نادانسته که بیشتر به دید می رسد دانسته از اغتشاشگران زنهار کرده اند مسئولیت این رفتار خود را بپذیرند، گفت: در سیلان این اعتراضات شاهد انجام اقداماتی از سوی گروه های تروریستی بودیم و از دیگر سو از برخی از کشورها نیز تعجب می کنیم که سطح وزیر خارجه و یا سخنگوی خود را به حدی پایین آورده بودند که از اغتشاشگران می خواستند از اقدامات آشوبگرانه خویشتن فیلم گرفته و بخاطر آنها ارسال کنند و این مایه تاسف است.

وی اقدام برخی از کشورها در حمایت از اغتشاشگران را دخالت درون امور تویی ایران عنوان کرد و گفت: به آنها توصیه می کنیم که آنها راهپیمایی هایی که این روزها از عموم امروز در ایران برگزار می شود را ببینند تا مشاهده کنند که مردم حقیقی در کشور ما چه کسانی هستند.

این دیپلمات مبصر کشورمان همچنینبا اعتراف اینکه امروز پیک اختصاص جبر جنوبی به ایران سفر می کند داخل تک موجب این سفر اظهار کرد: با توجه بوسیله بدهی هایی که زور جنوبی به ایران داشت داخل مقطعی رئیس کچل بانک مرکزی ایران به سئول سیر کرد و تو آنجا اصلاح شد که از منابع ما در آنجا برای خرید برخی از اقلام از عموم دوا کاربرد شود. پس ازآن از تحریم جدید بانک مرکزی توسط آمریکا آنها (کره جنوبی) پیاده شدن خلاف مصالحه عمل کردند و گفتند که امکان اجرا این امور را ندارند. این مسئله باعث تعرض موکد ایران شد و درون اثر این تحولات آنها خواستند که قاصد اختصاص ای را به ایران اعزام کنند که ما نیز پذیرفتیم.

موسوی با بیان اینکه ما امیدواریم الزام جنوبی داخل اقدام خلاف قانونی خویشتن تجدید نظر نرم و صادرات اقلام از این کشور به ایران از سر خمود شود، خاطرنشان کرد: آنها خود موانعی را در این وابستگی ایجاد کردند و زمان حال باید این موانع را برطرف کنند.

وی همچنیندر مورد صحبت های اخیر عادل الجبیر و گلچین شرط و شروط از لفظ وی برای مذاکره با ایران از جمله اینکه دیگر واقعه ای مانند آرامکو اعاده نشود، اعتراف کرد: آقای عادل الجبیر هر از گاهی سخنانی را بیان می کند که این سخنان با واقعیت ها داخل منطقه معادله و همخوانی ندارد.

وی گفت: ما هموار اعلام کرده ایم که خواهان گفت وگو با همسایگان مان هستیم و همسایگان اولویت ما محسوب می شوند اما این موضوع نباید آنها را به این توهم بیندازند که هر گونه می خواهند مقاطعه و شروط بگذارند و سیاست هایی را القا کنند که وجود خارجی ندارند.

وی با بیان اینکه ما در عمل نشان داده ایم که همسایگان اولویت اصلی سیاست اجنبی ایران هستند و تو این زمینه بوسیله چه نمونه جدی هستیم، ادامه قسط: اینکه برخی این فرصت ها را با تعیین مقاطعه و شروط هایی از دست می دهند به خودشان مربوط می شود.

این دیپلمات کشورمان نیز در پاسخ به سوالی درون ارتباط با امر اخیر دادگاهی در آمریکا برای پرداخت غرامت ۱۸۰ میلیون دلاری از سوی ایران به جیسون رضائیان خبرنگار واشنگتن پستگفت: آقای جیسون رضائیان بر اساس شواهد، مدارک و اعترافاتی که خود ایشان تو محیط باز و آرامی عمل داده است متهم امنیتی است. ایران همان زمان با توجه به جرمش برای او مجازاتی گلچین کرد ولی درون ارتباط با این مجازات تخفیف داده شد و این مجازات به بردگی تبدیل شد.

وی دنباله عدل: پس از مدتی وی به خشکی امدن بنیان مصوبه شورای عالی امنیت ملی و تو چارچوب هایی مورد عفو فراغت گرفت و ضبط بازداشت تک تبادل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ایران بوسیله وی لطف کرد در حالیکه می توانست گوشمالی ثقل بوسیله او بدهد چرا که معصیت او محرز وجود دنباله انصاف: ایشان از شرایط خودشان سوءاستفاده می یواش و این از عجایب شایسته کردن است.

وی با رمز به اقدام دادگاه آمریکایی داخل دادن چنین حکمی تقریر کرد: بوسیله مقامات قضایی آمریکا توصیه می کنیم که بی عرضه نخورند و حواسشان باشد که داخل چه وادی قدم می گذارند.

وی همچنینبا اشاره به سوء استعمال مقامات آمریکایی از پول های بلوکه شده ایران در این سرزمین و صدور احکام این چنینی با توجه به این اموال اقرار کرد: آنها پول های ایران را به صورت جاهل قانونی در آنجا نگه داشته اند و قطعا روزی روزگاری این مایملک به مخزن ما بازمی گردد. ما در چندین موارد به خشکی امدن بنیان اقدامات قانونی که ارتکاب داده ایم توانسته ایم پول هایی که بلوکه شده است را پس بگیریم و زمان حال آنها از پول های بلوکه شده ما ولخرجی می کنند ولی قطعا روزی این پول ها را از آنها خواهیم گرفت و به ملت ایران باز خواهد گشت.

این سیاست باز کشورمان در پاسخ بوسیله سوالی که ایران تعدادی پیش اخبار کرد گزارشی از حمله بوسیله کشتی ایرانی (سابیتی) در دریای سرخ به شورای امن سازمان ملل داده است و اکنون این گزارش و مطالعه آن در چه بار ای است، خاطرنشان کرد: آنها در حال بررسی این گزارش هستند و ما اعلام کرده ایم که بر اساس شواهد و قرائن این حمله توسط موشک خواه توسط فدایی از ابزارهای تخریبی ارشد انجام شده است. ما منتظر هستیم که ببینیم چه اقدامی از سوی آنها در مورد این گزارش صورت می گیرد.

این دیپلمات خاطرنشان کرد: ایران این حق را برای خود محفوظ داشته است که وقتی بوسیله صورت موکد محرز شد که کدام سرزمین تو این قضیه نقش داشته است پاسخ لازم را در موقع کم ارزش به آن بدهد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنیندر پاسخ به سوالی درون بستگی با شکایت ایران از برخی از رسانه های فارسی کلمه به راه اندازی آفکام بوسیله خیال نوع عملکردشان داخل وفاق با تحولات اخیر در ایرانتصریح کرد: ما بارها اخبار کردیم که در اتفاقات اخیر احصائیه انسان را از اغتشاشگران جدا می دانیم. گواه این بودیم که برخی از بیگانگان از این اغتشاشگران حمایت می کردند. این امنیت ها، بوسیله صورت امنیتی و رسانه ای حیات. چنانچه برخی از رسانه های فارسی زبان دستور کار های عادی خویشتن را باطل سازی کرده بودند و برنامه زبر العاده پخش می کردند و تشویق بوسیله آشوبگری می کردند تا این اعتراضات مردمی را به جانب دیگری سوق دهند عملکرد آنها در این زمینه مستندسازی شده و به آفکام گزارشی در این ارتباط عرضه شده، شکایت هایی نیز داخل مورد این نوع امن ها تنظیم کرده ایم که آن را ارائه خواهیم کرد. آنها باید پاسخگوی اقدامات شرورانه خویشتن داخل قلمرو ما که با ایمنی از اغتشاشگران و گروه های تروریستی که بعضا مسلح نیز بودند انجام دادند باشند.

موسوی داخل پاسخ به سوالیدر ارتباط با تهدید آمریکایی ها در تک فسخ معافیت های هسته ای ایران خاطرنشان کرد: ما مقامات آمریکایی را در موقعیتی نمی بینیم که بخواهند داخل مورد تعهدات ما در برجام اظهار رویت کنند بجای آنها از این توافق خارج شده اند. به آنها ارتباطی ندارد که ایران در خصوص تعهدات خود چه کاری ادا می دهد.

وی همچنین به همدستی های ایران با آژانس اشاره کرد و گفت: گزارش های متعددی که آژانس منتشر کرده است نشان دهنده عمق مشارکت های ایران و آژانس است. ایران با این طبیعت بین المللی در تعامل است و امیداریم آژانس داخل دوران جدید و مدیریت جدید خویشتن فارغ از سوگیری های سیاسی و تنگ کردن فداکار از کشورها بی طرفی خویشتن را حفظ کند و ایران همچنین با حسن سرود بوسیله همدستی های خود با آژانس امتداد خواهد انصاف.

سخنگوی وزارت خارجه تو تک اظهارات دبیرکل سندیکا عرب مبنی به خشکی امدن اینکه اقدام ایران در پذیرش فرستاده جدید یمن خلاف مصوبات شورای امنیت است، گفت: ما این انتقاد را رد می کنیم، بوسیله دیدن ما شانس مستقر تو صنعا دولتی قانونی است که مراودات منطقه ای و جهانی دارد و مورد گفت وگوی کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی و موسسه ملل است. داخل همین چارچوب پاسبان بخت یمن به عنوان قضا و قدر مستقل و قانونی داخل این ملک در تهران حضور روشن کرده است و به نشانی سفیر مبتلا به فعالیت است. غریزی است که نوبت یمن به برخی از کشورها سفیر اعزام کند و ایران همچنین سفیر آنها را پذیرفت و با آنها تعامل دارد.

موسوی همچنین در مورد تلاش فداکار از کشورهای فرامنطقه ای برای ساختن ائتلاف در خلیج فارس و تنگه هرمز به دستاویز مقابله با اقدامات ایرانتصریح کرد: ما هر گونه حضور و نقش آفرینی نیروهای یهودی در منطقه را رگه می کنیم و معتقدیم که حضور آنها باعث افزایش تنش در منطقه و بی ثباتی خواهد شد. ما بوسیله همسایگان خود اعلام کرده ایم که حمایت خریدنی و وارداتی زدودن. مبنای خلق امنیت تو منطقه شرکت همه کشورهای منطقه در این بنیان است.

وی ادامه داد: همه کشورهای منطقه در ابداع امنیت تو منطقه نقش دارند و طرح ایران تو همین راستاست.

این دیپلمات افزود: امیدواریم کشورهای منطقه به این طرح خیرخواهانه ایران پاسخ مثبت دهند و فدایی از آنها دست از توهم بردارند و بدانند آستان کشورهای فرامنطقه ای باعث انقلاب خواهد شد.

موسویبا تقریر اینکه تا کنون سه کشور به نامه رئیس جمهور در مورد طرح صلح صدای زیر مردانه پاسخ داده اند،گفت: احتمالا دیگر کشورها در حال مطالعه این طرح هستند.

وی در این مجمع مطبوعاتی ضمن محکوم کردن مصاحبت های وزیر دفاع فرانسه تو مجمع منامهگفت: ایشان در این نشست بعضی سخنان نامربوطی را مطرح کردند که از دید ما محکوم است. او در این جلسه آمریکا را اغوا به نقش آفرینی بیشتر علیه کشورهای منطقه کرد. ما این اقدامات و اظهارات را سازنده نمی دانیم و بر خلاف محاکمه های اعلام شده از سوی مقامات این کشور قلمداد می کنیم.

موسوی داخل همین رابطه گفت: به نظر می رسد تناقضی بین صحبت های وزیر خارجه فرانسه و وزیر دفاع این قلمرو و آنچه که در جلسات هویدا و مخصوص مقامات این کشور به ما می گویند وجود دارد.

وی در این نشستدر پاسخ به سوال دیگری در ربط با سیر کمک مهتر جمهور آمریکا بوسیله اربیل و دیدار وی با مقامات این منطقه و اینکه آیا این سیر امکان پذیر است در روابط ایران و اربیل خاصیت منفی بگذارد و آمریکایی ها جدیت کنند این روابط را مادون واکنش قرار دهند، گفت: روابط ما با دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان که آن را اندکی از عراق می دانیم رابطه احسان است. از گذشته روابط ما مثبت بوده است. ایران در موقع سختی ها بوسیله کمک دولت مرکزی عراق و دوستانمان در اقلیم رفته و به آنها کمک کرده است.

موسوی خاطرنشان کرد: تماشاچی یک بدسلیقگی از سوی آقای پنس بودیم که او بر خلاف رویه سیاسی سیر مستقلی به این منطقه کرد، داخل حالیکه پایتخت طالع عراق بغداد است و باید همه روابط مناسبات از کانال نوبت مرکزی بغداد عبور کند.

وی با اشعار اینکه ما به این تمرین تبلیغاتی بی حاصل توجهی نمی کنیم، گفت: دوستان ما در اقلیم همچنین بوسیله این مسائل توجه نمی کنند و روابط ما با آنها محکم خیس از آن است که آمریکا بخواهد در آن خللی ایجاد کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در این جلسه با عرضه گزارشی از سفرهای اخیر برخی از مقام های اجنبی بوسیله تهران و با بیان اینکه این رفت و آمدها ادامه دارد، گفت: چند مقام بزرگ کشورمان نیز سفرهایی به دیگر کشورها خواهند داشت که پس از نهایی شدن اطلاع رسانی می شود.

وی همچنین تو پاسخ به سوالی در مورد اظهارات برخی از مقامات آمریکایی و متحدان آنها بخاطر تکثیر ضیق به ایران در جای پا حوادث اخیر در کشور گفت: حمایت هایی که آنها از اغتشاشگران کردند دخالت در امور داخلی ایران و داخل راستای محاکمه های خصمانه و فشار حداکثری است که مقامات آمریکا دشت تهران ردیابی می کنند.

وی گفت: این اظهارات و مداخلات را از اب خیرخواهی و مودت با پیرو ایران نمی دانیم آنها به عقب زنده کردن نهضت ها و افزایش آن در ایران هستند.

وی ادامه داد: برای مقابله با این فشارها و تهدیدها اقداماتی از نوع مطالعه های حقوقی و مستندسازی انجام شده که آن را به مراجع بین المللی عرضه می کنیم.

موسویدر این نشست هفته بسیج را تبریک گفت و نیز ۱۰ آذر، روز کانون را گرامی داشت و کنار نقش و ایستگاه مجلس تاکید کرد.
وی درون این ارتباط افزود: دولت و وزارت خارجه وابستگی عطا با مجلس دارند و بارها آقای ظریف در محفل درگاه نمودار کرده و بوسیله سوالات نمایندگان پاسخ داده است و این قضیه تعاملی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام