دیدار مجازی از مقبره «توت عنخ آمون» داخل لندن

بوسیله گزارش ایسنا، نمایشگاه بزرگ آثار قبر «توت عنخ آمون»، فرعون جوان سمج باستان که پیش تر به شهرهای لس آنجلس و پاریس سفر کرده و زیاد از  ۱.۴ میلیون بازدیدکننده را بوسیله محل برگزاری نمایشگاه کشانده بود، مدتی است به ایستگاه سومش از تور جهانی یعنی لندن گویا است. این بار مدیران برگزاری این نمایشگاه امکان مشاهده فضای مقبره «توت عنخ آمون» را  با کاربرد از فناوری واقعیت مجازی برای بازدیدکنندگان فراهم کرده اند.

این ملاقات مجازی هشت دقیقه ای که با عنوان «توت عنخ آمون: مسبوق مقبره شوید» بوسیله بازدیدکنندگان نمایشگاه گور فرعون طلایی معرفی شده به همت کمپانی سرگرمی « سیتی لایتس»  که توسط « جول نیوتن» فیلمساز هالیوودی تاسیس شده، امکان پذیر شده است.

 «نیوتن» پارسا است یک مخاطب عادی برای استفاده از هدست های واقعیت مجازی به دنبال یک دلیل است و با توجه به دلبستگی مندانی که « توت عنخ آمون» به سمت خویشتن جذب کرده است هیچگاه موجب ای نمی تواند بزرگتر از او باشد.

پس از  آن که بازدیدکنندگان این نمایشگاه از هدست واقعیت مجازی استفاده می کنند خود را تو «دره پادشاهان» می یابند و می توانند نسخه ای فوتورئالیستیک از مقبره « توت عنخ آمون» و طوطی های داخل آن را که در سال ۱۹۲۲ توسط « هاوارد کارتر» کشف شده، ببینند.

پیش از لندن، پاریس میزبان بسیار از ۱۵۰ اثر باستانی مقبره این فرعون حیات. طبق آخرین گزارش ها، بیش از ۱.۳ میلیون بلیت این نمایشگاه در پاریس به ابتیاع رفت و  رکورد پربازدیدترین نمایشگاه تاریخ فرانسه که پیش زیرفون به یکی از نمایشگاه های هنری «لود مونه» دلبستگی داشت، به معروفیت نمایشگاه سمج باستان ثبت شد.

نمایشگاه «طوطی مقبره فرعون زرین» پس از لندن تو هفت ده مختلف دیگر بوسیله نمایش گذاشته خواهد شد. فعالیت این نمایشگاه تا تاریخ ثالث می سال ۲۰۲۰ در لندن امتداد خواهد داشت.

انتهای پیام