سرانجام یک آغاز

سایت خبری پاکدشت 24، بعنوان حامی هنرمندان پاکدشت در صدد است تا کارهای این عزیزان را در در قالبهای هنری به انتشار در بیاورد تا همه مردم این زحمت کشان عرصه هنر رابهتر بشناسند. بعد از ثبت گزارش از استاد دشتی این هنرمند عرصه موسیقی این بار دلنوشته خانم فولادی، شاعره پایتخت گل وگیاه در خصوص فرا رسیدن عید فطر، را برای عاشقان و دلباختگان عرصه شعر وادب به انتشار رساندیم، امید است که مورد لطف عزیزان قرار بگیرد.

به گزارش گروه ادبی پاکدشت ۲۴:  یک ماه بندگی در تار وپود انسان پنان نقش بست که گویا ابریشم وجود از خلومیت بافته شد و سجود وحقانیت را به مرز عشق کشاند. آسمان دیروز با آسمان امروز بسیار تومیز میکند انگار پشم ها نورانی تر شده اند و انسان به سبک بندگی در ترازوی نگاه دوست سنجیده میشود. پرندگان از شوق دیدار یار به سرعت اوج میگیرند، و چشم ها به دنبال آنها مرز روشنی میدود، بله امروز عید فطر است از شکستن میگویم، شکستن نفس اماره و احیای نفس لوامر که انسان را سرزنش میند و نمیگذارد دیگر سراغ هر عملی برود، نفسی که وجدان نام دارد. گاهی به خدا میگویم پروردگاراچنان کن که معصومین(ع) ما را دعا میکردند، ما هم دعا میکنیم (ولا تکلنی طرفه عین ابدا) (خدایا به اندازه پلک زدنی و کمتر از آن مرا به خودم و نفسم وا مگذار)

زیرا انسان هر آینه در معرض نفس اماره قرار میگیرد (نفسه اماره بالسوء) اما پناه بردن به خدا (فاستعذ بالله) که سفارش فرمود که سفارش فرمودند به من پناه ببرید که بهترین پناهگاه شما بندگان هستم ما را در این یک ماه آزمودی و آزمون وخطا داشتیم و پرونده ها را بستی چگونه بودیم….؟

امیدها به سمت توست که توانستیم در این آفتاب سوزان و هوای گرم که بعضی ها که بطری آب یخ در دست داشتند و  در بیرون از منزل که هر عابر پیاده ای که روزه دار بود از کنار روزه خواران در ملاعام عبور میکرد و آن بطری را سر میکشید آب در جلوی پشمان روزه داران چگونه میرقصید و جلوه نمایی میکرد اما تو بودی که به بندگان راستینت قدرت بخشیدی تا خطا نکنند و فطرشان در خود عید فطر باشد زیرا به بندگانت قول دادیکه اگر سخنان شیوایت که در قرآن کریم بیان فرمودی گوش فرا دهند در این کره خاکی، انسان واقعی باشند. ( جنات تجری من تحت الا نهار) و اگر مومن باشند و اراده کنند میوه آماده در مقابلشان می آید و به پیامبر فرمودی تا به بندگانت هم بشارت دهد و هم افزایی نماید تا حجت بر بندگانت تمام گردد و در این ماه بزرگ امر کردی روزه بگیریم تا گناهان ما را مثل برگ درختان پاییز فرو ریزی تا بتوانیم دوباره بندگی را از نو شروع کنیم و حال فطر است که فطرتمان را پاک و زلال نموده است

نویسنده : فولادی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.